|
Бөлім |
“Дені саудың – жаны сау” |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Көпбұрыштардың жіктелуі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.1.2. Көпбұрыштардың классификациясы. 2.3.2.2. тікбұрышты сызу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Фигуралардың жіктелуін анықтау |
||||
|
Құндылық |
Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 12 мин |
Үй тапсырмасын тексеру №6, 7-бет «Ой қозғау» Тікбұрыштың моделін пайдаланып, төртбұрыштардың бұрыштарын салыстыр.Не байқадың?Қорытынды жаса. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Тіктөртбұрышты, шаршыны және тікбұрышты ұшбұрышты маңызды белгілері бойынша жіктеуді үйренесің
1- тапсырма Топтық жұмыс «Кесте» әдісі Фигуралардың суреті арқылы топқа бөлу 1-топ «Ұшбұрыш» Әр төртбұрыштың қабырғаларын өлше Не байқадың? 2 – топ «Төртбұрыш» Әр төртбұрыштың қабырғаларын өлше Не байқадың? 3- топ «Көпбұрыш» Барлық қабырғалары тең төртбұрыштардың нөмірін ата. Дәптерге сыз.
|
Дәптерге көк және жасыл нүкте салады. Жасыл нүктелер арқылы түзу жүргізеді Көк нүкте басы болатындай сәуле сызады
Тікбұрыштың моделін пайдаланып, төртбұрыштардың бұрыштарын салыстырады. Сұраққа жауап беріп,қорытынды шығарады.
1. төртбұрыштың қабырғаларын өлшейді(1б) 2.қорытынды шығарады(1б) 1. төртбұрыштың қабырғаларын өлшейді(1б) 2.қорытынды шығарады(1б) 1. барлық қабырғалары тең төртбұрыштардың нөмірін атайды(1б) 2.дәптерге сызады(1б)
|
Дескриптор: -берілген нүктелер арқылы неше түзу, неше сәуле сызуға болатынын анықтайды (1б) Мадақтау Қолсағаттың корпусын алға жылжыту Дескриптор: - төртбұрыштың қабырғаларын өлшеп, қорытынды шығарады (1б) Дескриптор: - төртбұрыштың қабырғаларын өлшеп, қорытынды шығарады (1б) Дескриптор: - барлық қабырғалары тең төртбұрыштардың нөмірін атайды (1б) |
Қатты қағаздан жасалған тікбұрыштың моделі Оқулық №1,8-бет Оқулық №2,8-9бет Қатты қағаздан жасалған тікбұрыштың моделі сызғыш қаламсап Қолсағат |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2-тапсырм Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Тік бұрышты ұшбұрыштардың нөмірін ата 1,2 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету. Талқылау сұрақтары 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
1. бірінш тік бұрышты ұшбұрыштың нөмірін атайды 2.екінш тік бұрышты ұшбұрыштың нөмірін атайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -бірінш тік бұрышты ұшбұрыштың нөмірін атайды(1б) - екінш тік бұрышты ұшбұрыштың нөмірін атайды(1б) «Басбармақ» арқылы |
Оқулық №4, 9-бет |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Амалдарды орында 6тәул.2сағ. + 5 тәул.25сағ =12 тәул.3сағ 3жыл 2ай + 4жыл 13 ай= 8 жыл 3ай 8дм – 2дм 5см = 6дм 5см 1ц – 72 кг = 28 кг ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету. Талқылау сұрақтары 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
1. бірінші амалды орындайды 2.екінші амалды орындайды 3.үшінші амалды орындайды 4.төртінші амалды орындайды |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -бірінші амалды орындайды(1б) -екінші амалды орындайды(1б) -үшінші амалды орындайды(1б) -төртінші амалды орындайды(1б) |
Оқулық №5 9-бет Дәптер қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Сыныптан шығу билеті» әдісі Тіктөртбұрыш деп қандай фигураны атайды? Қарама –қарсы қабырғалары тең фигура қалай аталады? Барлық қабырғасы тең фигура қалай аталады?
«Қолсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма №6, 9 бет |
Сұрақ жауап беріп, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды)
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Белдігінде цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көпбұрыштардың жіктелуі ҚМЖ 2 сын
Көпбұрыштардың жіктелуі ҚМЖ 2 сын
|
Бөлім |
“Дені саудың – жаны сау” |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Көпбұрыштардың жіктелуі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.1.2. Көпбұрыштардың классификациясы. 2.3.2.2. тікбұрышты сызу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Фигуралардың жіктелуін анықтау |
||||
|
Құндылық |
Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Лабиринт» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар допты лабиринт арқылы жүргізіп, тесікке түсіреді |
|
Қатты қағаздан жасалған лабиринт, доп |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 12 мин |
Үй тапсырмасын тексеру №6, 7-бет «Ой қозғау» Тікбұрыштың моделін пайдаланып, төртбұрыштардың бұрыштарын салыстыр.Не байқадың?Қорытынды жаса. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Тіктөртбұрышты, шаршыны және тікбұрышты ұшбұрышты маңызды белгілері бойынша жіктеуді үйренесің
1- тапсырма Топтық жұмыс «Кесте» әдісі Фигуралардың суреті арқылы топқа бөлу 1-топ «Ұшбұрыш» Әр төртбұрыштың қабырғаларын өлше Не байқадың? 2 – топ «Төртбұрыш» Әр төртбұрыштың қабырғаларын өлше Не байқадың? 3- топ «Көпбұрыш» Барлық қабырғалары тең төртбұрыштардың нөмірін ата. Дәптерге сыз.
|
Дәптерге көк және жасыл нүкте салады. Жасыл нүктелер арқылы түзу жүргізеді Көк нүкте басы болатындай сәуле сызады
Тікбұрыштың моделін пайдаланып, төртбұрыштардың бұрыштарын салыстырады. Сұраққа жауап беріп,қорытынды шығарады.
1. төртбұрыштың қабырғаларын өлшейді(1б) 2.қорытынды шығарады(1б) 1. төртбұрыштың қабырғаларын өлшейді(1б) 2.қорытынды шығарады(1б) 1. барлық қабырғалары тең төртбұрыштардың нөмірін атайды(1б) 2.дәптерге сызады(1б)
|
Дескриптор: -берілген нүктелер арқылы неше түзу, неше сәуле сызуға болатынын анықтайды (1б) Мадақтау Қолсағаттың корпусын алға жылжыту Дескриптор: - төртбұрыштың қабырғаларын өлшеп, қорытынды шығарады (1б) Дескриптор: - төртбұрыштың қабырғаларын өлшеп, қорытынды шығарады (1б) Дескриптор: - барлық қабырғалары тең төртбұрыштардың нөмірін атайды (1б) |
Қатты қағаздан жасалған тікбұрыштың моделі Оқулық №1,8-бет Оқулық №2,8-9бет Қатты қағаздан жасалған тікбұрыштың моделі сызғыш қаламсап Қолсағат |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2-тапсырм Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Тік бұрышты ұшбұрыштардың нөмірін ата 1,2 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету. Талқылау сұрақтары 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
1. бірінш тік бұрышты ұшбұрыштың нөмірін атайды 2.екінш тік бұрышты ұшбұрыштың нөмірін атайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -бірінш тік бұрышты ұшбұрыштың нөмірін атайды(1б) - екінш тік бұрышты ұшбұрыштың нөмірін атайды(1б) «Басбармақ» арқылы |
Оқулық №4, 9-бет |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Амалдарды орында 6тәул.2сағ. + 5 тәул.25сағ =12 тәул.3сағ 3жыл 2ай + 4жыл 13 ай= 8 жыл 3ай 8дм – 2дм 5см = 6дм 5см 1ц – 72 кг = 28 кг ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету. Талқылау сұрақтары 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
1. бірінші амалды орындайды 2.екінші амалды орындайды 3.үшінші амалды орындайды 4.төртінші амалды орындайды |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -бірінші амалды орындайды(1б) -екінші амалды орындайды(1б) -үшінші амалды орындайды(1б) -төртінші амалды орындайды(1б) |
Оқулық №5 9-бет Дәптер қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Сыныптан шығу билеті» әдісі Тіктөртбұрыш деп қандай фигураны атайды? Қарама –қарсы қабырғалары тең фигура қалай аталады? Барлық қабырғасы тең фигура қалай аталады?
«Қолсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 ) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 ) Үйге тапсырма №6, 9 бет |
Сұрақ жауап беріп, сыныптан шығып кетеді(сұраққа жауап берген оқушы үшін сабақ аяқталды)
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай сағаттың корпусын қадамдарға жылжытумен анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Белдігінде цифр 10 –ға дейін цифр жазылған қолсағат |
|
шағым қалдыра аласыз













