|
Білім беру ұйымының атауы |
№26 ЖББОМ КММ |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Баймуканбетова А.Б. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көпбұрыштардың, қоршаған ортадағы заттар бетінің қабырғаларын өлшеу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.2** есептерді шығару барысында ұзындығы, ені, периметр шамаларының өзара тәуелділігін пайдалану; 2.3.1.3 көпбұрыштардың, қоршаған ортадағы заттар қабырғаларының ұзындығын өлшеу, периметрді табуға арналған формулаларды: Р= (а+в)·2, Р=а·4, Р=а+в+с қорытындылау, құру және қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
есептерді шығару барысында ұзындығы, ені, периметр шамаларының өзара тәуелділігін пайдаланады көпбұрыштардың, қоршаған ортадағы заттар қабырғаларының ұзындығын өлшеу, периметрді табуға арналған формулаларды: Р= (а+в)·2, Р=а·4, Р=а+в+с қорытындылайды, құрады және қолданады |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: жаңаны тануға, білуге ұмтылу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырма 7-тапсырма Торкөз қағаздан төмендегідей фигура қиып ал. Кеменің,үйдің композициясын жаса. |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
«Зымыран» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Фигуралардан композиция құрайды -1б |
|
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырма 1-тапсырма Топтық жұмыс 1 топ Практикалық жұмыс №1 Үшбұрыштың қабырғасын өлше. Ұзындықтарын қос. Мәнін есепте. Р=a+b+c =1cм+1cм+1cм Р=a+b+c =3cм+3cм+3cм Р=a+b+c =5cм+4cм+6cм 2 топ Практикалық жұмыс №2 Төртбұрыштардың қабырғаларын өлше. Барлық қабырғаларының ұзындықтарын қос. Мәнін тап. 3 топ Практикалық жұмыс №3 Математика оқулығының мұқабасының қабырғаларын өлше. Барлық қабырғаларының ұзындықтарын қос. Мәнін тап. |
Топтық жұмыс жасайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Фигуралар-дың ұзындықта-рын өлшейді-1б Ұзындықта-рын мәнін табады-1б |
|
||
|
|
2-тапсырма Жұптық жұмыс
2*5=10 18/3=6 4*5=20 21*3=7 5*5=25 27/3=9 |
Көбейту мен бөлуге есептер шығарады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Көбейту мен бөлуге берілген есептерді шығарады-1б |
Кесте |
||
|
|
3-тапсырма Практикалық жұмыс №4 Торкөз қағаздан төмендегідей фигуралар қиып ал. Осы фигуралардан төртбұрыш пен бесұрыш құрастыр. |
Практикалық жұмыс жасайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Төртбұрыш пен бесбұрыш құрастырады-1б |
|
||
|
|
ЕБҚ 4-тапсырма Теңдеуді шеш. 6/х=3 a-27=60-14 X=6/3 a-27=46 X=2 a=46+27 6/2=3 a=73 3=3 73-27=60-14 46=46 |
Теңдеуді шешеді |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Теңдеуді шешеді-1б |
Оқулық |
||
|
|
ЕҚБ 5-тапсырма Сызбалар бойынша амалдарды орында
76-41 18/3 35/5 6*4 7*4 24-12 28 12 |
Сызбалар бойынша амалдарды орындайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Сызбалар бойынша амалдарды орындайды-1б |
Сызба |
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Үйге тапсырма Бөлме ішінен оқушы сызғышымен өлшейтін затты тауып ал. Барлық қабырғаларын өлше. Ұзындықтарын қос. Кері байланыс
|
Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Заттардың ұзындықтарының өлшемдерін қосады -1б |
Кері байла-ныс парақта-ры |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көпбұрыштардың, қоршаған ортадағы заттар бетінің қабырғаларын өлшеу
Көпбұрыштардың, қоршаған ортадағы заттар бетінің қабырғаларын өлшеу
|
Білім беру ұйымының атауы |
№26 ЖББОМ КММ |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Баймуканбетова А.Б. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көпбұрыштардың, қоршаған ортадағы заттар бетінің қабырғаларын өлшеу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.1.2** есептерді шығару барысында ұзындығы, ені, периметр шамаларының өзара тәуелділігін пайдалану; 2.3.1.3 көпбұрыштардың, қоршаған ортадағы заттар қабырғаларының ұзындығын өлшеу, периметрді табуға арналған формулаларды: Р= (а+в)·2, Р=а·4, Р=а+в+с қорытындылау, құру және қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
есептерді шығару барысында ұзындығы, ені, периметр шамаларының өзара тәуелділігін пайдаланады көпбұрыштардың, қоршаған ортадағы заттар қабырғаларының ұзындығын өлшеу, периметрді табуға арналған формулаларды: Р= (а+в)·2, Р=а·4, Р=а+в+с қорытындылайды, құрады және қолданады |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: жаңаны тануға, білуге ұмтылу |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырма 7-тапсырма Торкөз қағаздан төмендегідей фигура қиып ал. Кеменің,үйдің композициясын жаса. |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
«Зымыран» әдісі ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Фигуралардан композиция құрайды -1б |
|
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырма 1-тапсырма Топтық жұмыс 1 топ Практикалық жұмыс №1 Үшбұрыштың қабырғасын өлше. Ұзындықтарын қос. Мәнін есепте. Р=a+b+c =1cм+1cм+1cм Р=a+b+c =3cм+3cм+3cм Р=a+b+c =5cм+4cм+6cм 2 топ Практикалық жұмыс №2 Төртбұрыштардың қабырғаларын өлше. Барлық қабырғаларының ұзындықтарын қос. Мәнін тап. 3 топ Практикалық жұмыс №3 Математика оқулығының мұқабасының қабырғаларын өлше. Барлық қабырғаларының ұзындықтарын қос. Мәнін тап. |
Топтық жұмыс жасайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Фигуралар-дың ұзындықта-рын өлшейді-1б Ұзындықта-рын мәнін табады-1б |
|
||
|
|
2-тапсырма Жұптық жұмыс
2*5=10 18/3=6 4*5=20 21*3=7 5*5=25 27/3=9 |
Көбейту мен бөлуге есептер шығарады |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Көбейту мен бөлуге берілген есептерді шығарады-1б |
Кесте |
||
|
|
3-тапсырма Практикалық жұмыс №4 Торкөз қағаздан төмендегідей фигуралар қиып ал. Осы фигуралардан төртбұрыш пен бесұрыш құрастыр. |
Практикалық жұмыс жасайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Төртбұрыш пен бесбұрыш құрастырады-1б |
|
||
|
|
ЕБҚ 4-тапсырма Теңдеуді шеш. 6/х=3 a-27=60-14 X=6/3 a-27=46 X=2 a=46+27 6/2=3 a=73 3=3 73-27=60-14 46=46 |
Теңдеуді шешеді |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Теңдеуді шешеді-1б |
Оқулық |
||
|
|
ЕҚБ 5-тапсырма Сызбалар бойынша амалдарды орында
76-41 18/3 35/5 6*4 7*4 24-12 28 12 |
Сызбалар бойынша амалдарды орындайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Сызбалар бойынша амалдарды орындайды-1б |
Сызба |
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Үйге тапсырма Бөлме ішінен оқушы сызғышымен өлшейтін затты тауып ал. Барлық қабырғаларын өлше. Ұзындықтарын қос. Кері байланыс
|
Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: 1-10 балл Дескриптор: Заттардың ұзындықтарының өлшемдерін қосады -1б |
Кері байла-ныс парақта-ры |
||
шағым қалдыра аласыз



















