|
Бөлім |
Саяхат |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Көпбұрыштардың, қоршаған ортадағы заттар бетінің қабырғаларын өлшеу/ |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.5.** Тіктөртбұрыш (шаршының) ұзындығы, ені, периметрін табуға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептерді құрастыру және шығару. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
көпбұрыштардың және қоршаған ортадағы заттар бетінің қабырғаларын өлшеу, олардың периметрін өлшеу |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Көңіл күй» Үй тапсырмасын тексеру Берілген фигуралардан кеменің және үйдің бейнесіне ұқсайтын композициялар құрастыр «Ой қозғау» әдісі Қандай фигураларды білесің? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Сен көпбұрыштардың және қоршаған ортадағы заттар бетінің қабырғаларын өлшеуді, олардың периметрін өлшеуді үйренесің
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен көңіл – күйлерін білдіреді
Сұраққа жауап береді . |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
https://www.youtube.com/watch?v=ui8J9vlQ4wA |
|
|
Сабақтың ортасы 12 мин |
1-тапсырма Топтық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Фигураларды таңдау арқылы топқа бөлінеді 1 – топ «Ұшбұрыштар» Ұшбұрыштардың қабырғаларын өлше Олардың барлық қабырғаларының қосындысын жаз. Қосындылардың мәнін есепте.
2 - топ «Төртбұрыштар» Төртбұрыштардың қабырғаларын өлше Олардың барлық қабырғаларының қосындысын жаз. Қосындылардың мәнін есепте
3 – топ «Көпбұрыштар» Ұшбұрыштардың қабырғаларын өлше Олардың барлық қабырғаларының қосындысын жаз. Қосындылардың мәнін есепте.
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Фигуралардың периметрін қалай табады? |
1.ұшбұрыштардың қабырғаларын өлшейді 2.барлық қабырғаларының қосындысын жазады 3.мәнін есептейді
1.төртбұрыштардың қабырғаларын өлшейді 2.барлық қабырғаларының қосындысын жазады 3.мәнін есептейді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: - ұшбұрыштардың қабырғаларын өлшейді(1б) -барлық қабырғаларының қосындысын жазады(1б) -мәнін есептейді(1б) Дескриптор: -төртбұрыштардың қабырғаларын өлшейді(1б) -барлық қабырғаларының қосындысын жазады(1б) -мәнін есептейді(1б) Дескриптор: -ұшбұрыштардың қабырғаларын өлшейді(1б) -барлық қабырғаларының қосындысын жазады(1б) -мәнін есептейді(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №1,2 114-бет |
|
|
11 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Із кесуші» әдісі Үлгідегідей фигура қиып ал. Осы фигуралардан төртбұрыш пен бесбұрыш құрастыр. ЕББҚ төртбұрыш құрастыр Талқылау сұрақтары: 1.Төртбұрыштың периметрін қалай табады? Қол жаттығуы «Қырыққабат тұздау» |
1. фигуралар қиып алады 2.төртбұрыш құрастырады 3.бесбұрыш құрастырады Сұраққа жауап береді Қол жаттығуын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -фигуралар қиып алады(1б) -төртбұрыш құрастырады(1б) -бесбұрыш құрастырады(1б) -қүрастыру жолын түсіндіреді(1б) ЕББҚ Дескриптор: - төртбұрыш құрастырады Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық Торкөз бет Сызғыш Қарындаш Қайшы желім |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Бинокль» әдісі Сызбалар бойынша амалдарды орында. 76 – 41= 35 35 : 5 = 7 7 * 4 = 28 18 : 3 = 6 6 * 4 = 24 24 – 12 = 12 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Көпбұрыштың периметрін қалай табады? |
Сызбалар бойынша амалдарды орындайды
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -айырманың мәнін табады-1б -бөліндінің мәнін табады-1б -көбейтіндінің мәнін табады-1б ЕББҚ Дескриптор: -амалдарды орындайды |
Оқулық №7,115-бет дәптер қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма №8, 115-бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
Уақыт қалғанда беретін тапсырма
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көпбұрыштардың, қоршаған ортадағы заттар бетінің қабырғаларын өлшеу . ҚМЖ 2-сынып
Көпбұрыштардың, қоршаған ортадағы заттар бетінің қабырғаларын өлшеу . ҚМЖ 2-сынып
|
Бөлім |
Саяхат |
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Көпбұрыштардың, қоршаған ортадағы заттар бетінің қабырғаларын өлшеу/ |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.1.5.** Тіктөртбұрыш (шаршының) ұзындығы, ені, периметрін табуға берілген есептерді талдау және шығару, кері есептерді құрастыру және шығару. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
көпбұрыштардың және қоршаған ортадағы заттар бетінің қабырғаларын өлшеу, олардың периметрін өлшеу |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Көңіл күй» Үй тапсырмасын тексеру Берілген фигуралардан кеменің және үйдің бейнесіне ұқсайтын композициялар құрастыр «Ой қозғау» әдісі Қандай фигураларды білесің? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Сен көпбұрыштардың және қоршаған ортадағы заттар бетінің қабырғаларын өлшеуді, олардың периметрін өлшеуді үйренесің
|
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен көңіл – күйлерін білдіреді
Сұраққа жауап береді . |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
https://www.youtube.com/watch?v=ui8J9vlQ4wA |
|
|
Сабақтың ортасы 12 мин |
1-тапсырма Топтық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Фигураларды таңдау арқылы топқа бөлінеді 1 – топ «Ұшбұрыштар» Ұшбұрыштардың қабырғаларын өлше Олардың барлық қабырғаларының қосындысын жаз. Қосындылардың мәнін есепте.
2 - топ «Төртбұрыштар» Төртбұрыштардың қабырғаларын өлше Олардың барлық қабырғаларының қосындысын жаз. Қосындылардың мәнін есепте
3 – топ «Көпбұрыштар» Ұшбұрыштардың қабырғаларын өлше Олардың барлық қабырғаларының қосындысын жаз. Қосындылардың мәнін есепте.
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Фигуралардың периметрін қалай табады? |
1.ұшбұрыштардың қабырғаларын өлшейді 2.барлық қабырғаларының қосындысын жазады 3.мәнін есептейді
1.төртбұрыштардың қабырғаларын өлшейді 2.барлық қабырғаларының қосындысын жазады 3.мәнін есептейді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: - ұшбұрыштардың қабырғаларын өлшейді(1б) -барлық қабырғаларының қосындысын жазады(1б) -мәнін есептейді(1б) Дескриптор: -төртбұрыштардың қабырғаларын өлшейді(1б) -барлық қабырғаларының қосындысын жазады(1б) -мәнін есептейді(1б) Дескриптор: -ұшбұрыштардың қабырғаларын өлшейді(1б) -барлық қабырғаларының қосындысын жазады(1б) -мәнін есептейді(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №1,2 114-бет |
|
|
11 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Із кесуші» әдісі Үлгідегідей фигура қиып ал. Осы фигуралардан төртбұрыш пен бесбұрыш құрастыр. ЕББҚ төртбұрыш құрастыр Талқылау сұрақтары: 1.Төртбұрыштың периметрін қалай табады? Қол жаттығуы «Қырыққабат тұздау» |
1. фигуралар қиып алады 2.төртбұрыш құрастырады 3.бесбұрыш құрастырады Сұраққа жауап береді Қол жаттығуын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -фигуралар қиып алады(1б) -төртбұрыш құрастырады(1б) -бесбұрыш құрастырады(1б) -қүрастыру жолын түсіндіреді(1б) ЕББҚ Дескриптор: - төртбұрыш құрастырады Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық Торкөз бет Сызғыш Қарындаш Қайшы желім |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Бинокль» әдісі Сызбалар бойынша амалдарды орында. 76 – 41= 35 35 : 5 = 7 7 * 4 = 28 18 : 3 = 6 6 * 4 = 24 24 – 12 = 12 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Көпбұрыштың периметрін қалай табады? |
Сызбалар бойынша амалдарды орындайды
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -айырманың мәнін табады-1б -бөліндінің мәнін табады-1б -көбейтіндінің мәнін табады-1б ЕББҚ Дескриптор: -амалдарды орындайды |
Оқулық №7,115-бет дәптер қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма №8, 115-бет |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
Уақыт қалғанда беретін тапсырма
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














