«Гродеково орта мектебі» КММ
Математика 46-сабақ
|
Бөлім |
Мәдени мұра |
|||
|
Педагогтіңаты-жөні |
|
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып:4 «А» |
Қатысушылар саны:17 |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Көптаңбалы сандарды екі таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу |
|||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
4.1.2.11 * Көптаңбалы сандарды екі таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||
|
Сабақтыңмақсаты |
Нөлмен аяқталатын көптаңбалы сандарды екі таңбалы санға жазбаша көбейтеді |
|||
|
Құндылықтыдарыту |
Ынтымақтастық, құрмет |
|||
|
Сабақтыңбарысы |
||||
|
Сабақтыңкезең уақыт |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
Сабақтыңортасы |
1.Сәлемдесу 2.Оқушыларды түгендеу Психологиялықахуалқалыптастыру Миғашабуыләдісі Нейрожаттығуларынжасайды Топтарғабөлу. Топ атауларынанықтау. Қораптар әдісі (сөзарқылы ) 3 топтанбір-біроқушышығады. Жасырылғансөздіашады,шыққансөзтоптарыныңатауларынаберіледі 1-топ. Материалдықмәденимұра 2-топ. Руханимәденимұра 3-топ. Табиғимұра Үй тапсырмасын тесеру Wordwall платформаарқылысұрақтарберіледі https://wordwall.net/ru/resource/80969330 Викторина әдісі. 53600:80=670 5150:50=103 75600:900=84 4800:600=8 44820:30=1494 31500:700=45 Сабақтыңтақырыбы: 46-сабақ «Көптаңбалы сандарды екі таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу» Сабақтыңмақсатытүсіндіріледі. |
Психологиялықахуалғақатысады.. Нейрожаттығуларынжасайды
Топ атауларынанықтайды
Үй жұмыстарын
салыстырады
Сабақтыңмақсатымен танысады |
Ауызшамадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы!
Дескриптор: Есептерді талдайды Барлық тапсырма дұрыс болса 1 балл
|
Слайд
Wordwallпрограммасы
Слайд Оқулық Интерактивті тақта |
|
|
Оқулықпенжұмыс Жасанды интеллект 1- тапсырма «Зерттеуші»ойыныменжүзегеасады. Нұсқау әл-Фариби атамыздың дүниеге келген қаланың атауын табамыз 135х300=40500 296х200=59200 114х2000=228000 2130х30=63900 40500+59200=99700 228000+69900=291900 291900+99700=391600
Тақтамен жұмыс. Мұғалімтүсіндіреді 2-тапсырма
|
Есептерді шығара отырып, әл-Фариби атамыздың дүниеге келген қаланың атауын табады Жаңа сабақты түсінеді |
Дескриптор: Есептерді шығара отырып, әл-Фарибидің дүниеге келген қаланың атауын табады 2балл |
Жасанды интеллект Оқулықдәптер |
|
|
Ережеменжұмыс:
3-тапсырма.Тақтамен жұмыс.Оқушылар шығады 345х34=11730 983х31=30473 23476х21=492996 19031х51=970581 234х34=7956 1243х36=44748 6-тапсырма ДәптерменжұмысЖеке жұмыс (250х170-23000)+14500х15=237000 250х340-230х250=27500 Сергіту сәті Топтық жұмыс ұйымдастырамын LUMIO платформасына жүктейді 5-тапсырма баған түрінде орында. 1-топ 1 030 · 38 = 39 140 2 140 · 54 = 115 560 2-топ 23 400 · 13 = 304 200 19 030 · 28 = 532 840 3-топ 1 645 · 240 = 394 800 1 083 · 320 = 346 560 |
Ережемен танысады
Оқушыларөзбеттеріншетапсырмаорындайды. Сергіту сәтін
орындайды
Оқушылартоппентапсырмаорындайды |
Көптаңбалы санды екі таңбалы санға көбейтудің алгоритмін қолдана алады 2балл Дескриптор: Өз беттерінше көбейту қосу амалын орындайды. 2 балл Нөлмен аяқталатын көптаңбалы сандардың көбейту алгоритмін қолдана алады Есептерді баған түрінде шығарады Платформаға жүктейді 2 балл |
Оқулық Слайд
Оқулықдәптер LUMIO платформасы Ноутбук немесе телефон Плакат Фломастер |
|
Сабақтыңсоңы |
Қортынды 10-тапсырма Жұптық жұмыс
Үй тапсырмасы 9,12-есептер Рефлексия: «ОЮ» әдісі бойынша өтеді. |
Тапсырманы жұппен орындайды Жинаған балдарын санайды Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін көрсетеді |
Дескриптор Есептерді шығарып, Салыстырады 1 балл |
Оқулықдәптер
|
|
Саралау |
|
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
|
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көптаңбалы сандарды екі таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу
Көптаңбалы сандарды екі таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу
«Гродеково орта мектебі» КММ
Математика 46-сабақ
|
Бөлім |
Мәдени мұра |
|||
|
Педагогтіңаты-жөні |
|
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып:4 «А» |
Қатысушылар саны:17 |
Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Көптаңбалы сандарды екі таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу |
|||
|
Оқубағдарламасынасәйкесоқытумақсаттары |
4.1.2.11 * Көптаңбалы сандарды екі таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||
|
Сабақтыңмақсаты |
Нөлмен аяқталатын көптаңбалы сандарды екі таңбалы санға жазбаша көбейтеді |
|||
|
Құндылықтыдарыту |
Ынтымақтастық, құрмет |
|||
|
Сабақтыңбарысы |
||||
|
Сабақтыңкезең уақыт |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
Сабақтыңортасы |
1.Сәлемдесу 2.Оқушыларды түгендеу Психологиялықахуалқалыптастыру Миғашабуыләдісі Нейрожаттығуларынжасайды Топтарғабөлу. Топ атауларынанықтау. Қораптар әдісі (сөзарқылы ) 3 топтанбір-біроқушышығады. Жасырылғансөздіашады,шыққансөзтоптарыныңатауларынаберіледі 1-топ. Материалдықмәденимұра 2-топ. Руханимәденимұра 3-топ. Табиғимұра Үй тапсырмасын тесеру Wordwall платформаарқылысұрақтарберіледі https://wordwall.net/ru/resource/80969330 Викторина әдісі. 53600:80=670 5150:50=103 75600:900=84 4800:600=8 44820:30=1494 31500:700=45 Сабақтыңтақырыбы: 46-сабақ «Көптаңбалы сандарды екі таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу» Сабақтыңмақсатытүсіндіріледі. |
Психологиялықахуалғақатысады.. Нейрожаттығуларынжасайды
Топ атауларынанықтайды
Үй жұмыстарын
салыстырады
Сабақтыңмақсатымен танысады |
Ауызшамадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы!
Дескриптор: Есептерді талдайды Барлық тапсырма дұрыс болса 1 балл
|
Слайд
Wordwallпрограммасы
Слайд Оқулық Интерактивті тақта |
|
|
Оқулықпенжұмыс Жасанды интеллект 1- тапсырма «Зерттеуші»ойыныменжүзегеасады. Нұсқау әл-Фариби атамыздың дүниеге келген қаланың атауын табамыз 135х300=40500 296х200=59200 114х2000=228000 2130х30=63900 40500+59200=99700 228000+69900=291900 291900+99700=391600
Тақтамен жұмыс. Мұғалімтүсіндіреді 2-тапсырма
|
Есептерді шығара отырып, әл-Фариби атамыздың дүниеге келген қаланың атауын табады Жаңа сабақты түсінеді |
Дескриптор: Есептерді шығара отырып, әл-Фарибидің дүниеге келген қаланың атауын табады 2балл |
Жасанды интеллект Оқулықдәптер |
|
|
Ережеменжұмыс:
3-тапсырма.Тақтамен жұмыс.Оқушылар шығады 345х34=11730 983х31=30473 23476х21=492996 19031х51=970581 234х34=7956 1243х36=44748 6-тапсырма ДәптерменжұмысЖеке жұмыс (250х170-23000)+14500х15=237000 250х340-230х250=27500 Сергіту сәті Топтық жұмыс ұйымдастырамын LUMIO платформасына жүктейді 5-тапсырма баған түрінде орында. 1-топ 1 030 · 38 = 39 140 2 140 · 54 = 115 560 2-топ 23 400 · 13 = 304 200 19 030 · 28 = 532 840 3-топ 1 645 · 240 = 394 800 1 083 · 320 = 346 560 |
Ережемен танысады
Оқушыларөзбеттеріншетапсырмаорындайды. Сергіту сәтін
орындайды
Оқушылартоппентапсырмаорындайды |
Көптаңбалы санды екі таңбалы санға көбейтудің алгоритмін қолдана алады 2балл Дескриптор: Өз беттерінше көбейту қосу амалын орындайды. 2 балл Нөлмен аяқталатын көптаңбалы сандардың көбейту алгоритмін қолдана алады Есептерді баған түрінде шығарады Платформаға жүктейді 2 балл |
Оқулық Слайд
Оқулықдәптер LUMIO платформасы Ноутбук немесе телефон Плакат Фломастер |
|
Сабақтыңсоңы |
Қортынды 10-тапсырма Жұптық жұмыс
Үй тапсырмасы 9,12-есептер Рефлексия: «ОЮ» әдісі бойынша өтеді. |
Тапсырманы жұппен орындайды Жинаған балдарын санайды Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін көрсетеді |
Дескриптор Есептерді шығарып, Салыстырады 1 балл |
Оқулықдәптер
|
|
Саралау |
|
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
|
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды? Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|
шағым қалдыра аласыз















