|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№52 сабақ.Көптаңбалы сандарды жазбаша бөлу |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.11** үштаңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көптаңбалы сандарды жазбаша бөлу алгоритмін үйренеді |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар Құндылықтар: Қараша айы: Әділдік және жауапкершілік Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ
ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Апта дәйексөзі: «Жауапкершілік –адамгершілік қасиеттің көрінісі» |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Үй тапсырмасы 9-тапсырма. 51 сабақ. Жаңа сабақ ЕБҚ-тапсырма 1-тапсырма А.241*2000=482000 96300/300=321 560000/80=7000 72000/8000=9 482000+321+7000+9=489330С.Сейфуллин Ә.320*99=31680 320*1001=320320 320*300=96000 23400*20=468000 31680+320320+96000+468000=916000 А.Байтұрсынов Б. 45*99=4455 45*1001=45045 45*1000=45000 320*1000=320000 4455+45045+45000+320000=414500 Ш.Құдайбердиев В.200*240=48000 72000/900=80 540000/60=9000 3700*200=740000 48000+80+9000+740000=797080 М.Жұмабаев 2.Ә-тапсырма 27200/320=85 17920/280=64 22400/640=35 16720/440=38 132500/5300=25 252000/7200=35 3-тапсырма 14880/620=24 986000/5800=170 178600/470=380 285600/3400=84 9407/23=409 9684/12=807 4-тапсырма 570*х-4700=13540 570*х=13540+4700 570*х=18240 Х=18240/570 Х=32
(31*550-х)*120=10200 31*550-х=10200/120 17050-х=85 Х=17050-85 Х=16965 ЕҚБ-тапсырма 5-тапсырма
6-тапсырма 440*440=193600 2768*80=221440 54180/35=1548 37800/60=630 606*660=399960 32*9876=316032 7-тапсырма
8-тапсырма (345+543)*23-(12327+21345)*23=18960 (893709-432601-397690)*12+129001=890017
9-тапсырма Кіртастар:1г,3г,9г,27г,81г. Таразының оң жағына 81г+9г*2+1=100г Сол жағына күрішті қойып өлшейміз
10-тапсырма 30660/420=73 25200/560=4 221130/630=351 132300/540=245 430500/3500=123 993300/4300=231
|
Оқу құралдарын дайындайды Үй тапсырмасын оқиды
Ауызша есептеп, қазақ зиялыларының аты-жөнін біліп алады
Жазбаша есептейді
Есептеп,дұрыс тығын тексереді
Теңдеулерді шешеді
Тапсырманы өздері орындайды
Есепті шығарады
Баған түрінде орындайды
Кестені толтырады
Есептеп, мәнін табады
Жауабын айтады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Жарайсыңдар
Оқулық
Дескриптор: Ауызша есептеу ді біледі-1б Қазақ жазушылары мен ағартушыларын таниды-1б
Дескриптор: Жазбаша есептеуді біледі-1б
Дескриптор: Есептеу тәсілдерін меңгерген-1б
Дескриптор: Теңдеуді шешуді орындай алады-1б
Дескриптор: Есептің шартын құра алады-1б
Дескриптор: Жазбаша есептеу жүргізе алады-1б
Дескриптор: Кестені дұрыс толтырады-1б
Дескриптор: Өрнектердің мәнін таба алады-1б
Дескриптор: Есептеуді меңгерген-1б
Жарайсың
«Бас бармақ тәсілі»
|
Суреттер
Қазақтың жазушылары мен ағартушыларының суреттері
Суреттер
Баған түрінде есептеу тәсілдері плакаты
Суреттер
Плакаттар
Есепке байланысты суреттер
Тақта Суреттер
Кесте
Өрнектердің мәнін табу жолдары туралы парақшалар
Кіртас Таразы Күріш
Оқулық
Суреттер
Кері байланыс парағы
|
||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көптаңбалы сандарды жазбаша бөлу
Көптаңбалы сандарды жазбаша бөлу
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№52 сабақ.Көптаңбалы сандарды жазбаша бөлу |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.11** үштаңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көптаңбалы сандарды жазбаша бөлу алгоритмін үйренеді |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар Құндылықтар: Қараша айы: Әділдік және жауапкершілік Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ
ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ салаларындағы тәжірибені бақылаудың, жүйелеудің және түсінудің қарапайым дағдыларының болуы Апта дәйексөзі: «Жауапкершілік –адамгершілік қасиеттің көрінісі» |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Үй тапсырмасы 9-тапсырма. 51 сабақ. Жаңа сабақ ЕБҚ-тапсырма 1-тапсырма А.241*2000=482000 96300/300=321 560000/80=7000 72000/8000=9 482000+321+7000+9=489330С.Сейфуллин Ә.320*99=31680 320*1001=320320 320*300=96000 23400*20=468000 31680+320320+96000+468000=916000 А.Байтұрсынов Б. 45*99=4455 45*1001=45045 45*1000=45000 320*1000=320000 4455+45045+45000+320000=414500 Ш.Құдайбердиев В.200*240=48000 72000/900=80 540000/60=9000 3700*200=740000 48000+80+9000+740000=797080 М.Жұмабаев 2.Ә-тапсырма 27200/320=85 17920/280=64 22400/640=35 16720/440=38 132500/5300=25 252000/7200=35 3-тапсырма 14880/620=24 986000/5800=170 178600/470=380 285600/3400=84 9407/23=409 9684/12=807 4-тапсырма 570*х-4700=13540 570*х=13540+4700 570*х=18240 Х=18240/570 Х=32
(31*550-х)*120=10200 31*550-х=10200/120 17050-х=85 Х=17050-85 Х=16965 ЕҚБ-тапсырма 5-тапсырма
6-тапсырма 440*440=193600 2768*80=221440 54180/35=1548 37800/60=630 606*660=399960 32*9876=316032 7-тапсырма
8-тапсырма (345+543)*23-(12327+21345)*23=18960 (893709-432601-397690)*12+129001=890017
9-тапсырма Кіртастар:1г,3г,9г,27г,81г. Таразының оң жағына 81г+9г*2+1=100г Сол жағына күрішті қойып өлшейміз
10-тапсырма 30660/420=73 25200/560=4 221130/630=351 132300/540=245 430500/3500=123 993300/4300=231
|
Оқу құралдарын дайындайды Үй тапсырмасын оқиды
Ауызша есептеп, қазақ зиялыларының аты-жөнін біліп алады
Жазбаша есептейді
Есептеп,дұрыс тығын тексереді
Теңдеулерді шешеді
Тапсырманы өздері орындайды
Есепті шығарады
Баған түрінде орындайды
Кестені толтырады
Есептеп, мәнін табады
Жауабын айтады
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды
|
Жарайсыңдар
Оқулық
Дескриптор: Ауызша есептеу ді біледі-1б Қазақ жазушылары мен ағартушыларын таниды-1б
Дескриптор: Жазбаша есептеуді біледі-1б
Дескриптор: Есептеу тәсілдерін меңгерген-1б
Дескриптор: Теңдеуді шешуді орындай алады-1б
Дескриптор: Есептің шартын құра алады-1б
Дескриптор: Жазбаша есептеу жүргізе алады-1б
Дескриптор: Кестені дұрыс толтырады-1б
Дескриптор: Өрнектердің мәнін таба алады-1б
Дескриптор: Есептеуді меңгерген-1б
Жарайсың
«Бас бармақ тәсілі»
|
Суреттер
Қазақтың жазушылары мен ағартушыларының суреттері
Суреттер
Баған түрінде есептеу тәсілдері плакаты
Суреттер
Плакаттар
Есепке байланысты суреттер
Тақта Суреттер
Кесте
Өрнектердің мәнін табу жолдары туралы парақшалар
Кіртас Таразы Күріш
Оқулық
Суреттер
Кері байланыс парағы
|
||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















