|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Темиргалиева Н.Ф Амирова Э.К |
||||
|
Пән/Сынып: |
Математика, 4-сынып |
||||
|
Күні: |
23.11.21 |
||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
Мәдени мұра |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көптаңбалы сандарды жазбаша бөлу |
||||
|
Оқу мақсаты: |
4.1.2.1-екі таңбалы/үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану |
||||
|
Сабақ мақсаты: |
Өрнектерді оқу мен жазу кезіндегі көбейту мен бөлу амалдары компоненттерінің атауларын қолдана алады; Амалдарды қолдану кезінде көбейту мен бөлу алгоритмін құрастырады және қолдана біледі; |
||||
|
Бағалау критерийі: |
|
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5мин |
Психологиялық дайындық
Көзімізбен көреміз Құлағымызбен естиміз Жүрегімізбен сеземіз Басымызға тоқимыз
1.Үй тапсырмасын тексеру «Қолға қалам ал»өз-өзіңді тексер! Дескриптор Амалдарды қатесіз орындайды.-1балл 2.Өткенді қайталау «Сәлем-сауқат»стратегиясы
Дескриптор Өткен сабақта алған білімін қолданады-1балл |
Оқушылар іс-әрекетті орындайды |
Тамаша! Фри таяқшаларымен бағалау 2балл |
«Фри таяқшалары» |
|
|
Сабақтың ортасы 35мин |
Сабақ мақсатымен оқушыларды таныстыру Көптаңбалы сандарды жазбаша бөлуді орындап үйренеміз және амалдарды орындау кезінде қолданатын боламыз 2 тапсырма. Дәптерге жазады. Жазылуын және есептеу тәсілдерін түсіндір.
/Ж/3 тапсырма. «Кір жинау» әдісі арқылы жазбаша есептеу. Жазбашаесепте 27 200 : 320 =85 17 920 : 280 = 68 22 400 : 640 = 35 16 720 : 440 = 38 132 500 : 5 300 = 25 252 000 : 7 200 =35 Есепте. 14 880 : 620 = 24 986 000 : 5 800 = 170 178 600 : 470 = 380 285 600 : 3400 = 84 9 407 : 23 = 409 9 684 : 12 =807 Дескриптор
-шешімін табады.-1б 4тапсырма
/ЖЖ//5тапсырма. Есепті диаграммада берілген мәліметтермен толықтыр және шығар. Отбасында үш бала бар. Анасының жасы барлық баласының жастарының қосындысынан 5 жас артық. Әкесінің жасы Арман мен Бауыржанның жасы ның қосын дысынан 3 есе артық. Кімнің жасы үлкен: әкесінің бе әлде анасының ба? Қанша жас үлкен?
Шешуі: (10 + 18+5) + 5 = 38 жас (5 + 10) * 3= 45 жас 45 – 38 = 7 жас Жауабы: Әкесі 7 жас үлкен. Дескриптор
Сергіту сәті:
БЕКІТУ тапсымасы тест арқылы 5 тапсырма
Дескриптор Жауаптарын дұрыс табады -1б Үйге :№10
|
Жаңа сабақты түсінеді Есептер шығарады. Жаңа тақырыпқа байланысты амалдар орындайды |
2б 26 3б 1б |
Оқулық Слайд «Кір жинау»ойынына арналаған суреттер |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс Көзімізбен не көрдік? Құлағымызбен не естідік? Басымызға не түйдік? Жүрегмізбен не сездік? |
Оқушыларды тыңдау |
Оқушыларды бағалау |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көптаңбалы сандарды жазбаша бөлу ҚМЖ
Көптаңбалы сандарды жазбаша бөлу ҚМЖ
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Темиргалиева Н.Ф Амирова Э.К |
||||
|
Пән/Сынып: |
Математика, 4-сынып |
||||
|
Күні: |
23.11.21 |
||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
Мәдени мұра |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көптаңбалы сандарды жазбаша бөлу |
||||
|
Оқу мақсаты: |
4.1.2.1-екі таңбалы/үш таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану |
||||
|
Сабақ мақсаты: |
Өрнектерді оқу мен жазу кезіндегі көбейту мен бөлу амалдары компоненттерінің атауларын қолдана алады; Амалдарды қолдану кезінде көбейту мен бөлу алгоритмін құрастырады және қолдана біледі; |
||||
|
Бағалау критерийі: |
|
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5мин |
Психологиялық дайындық
Көзімізбен көреміз Құлағымызбен естиміз Жүрегімізбен сеземіз Басымызға тоқимыз
1.Үй тапсырмасын тексеру «Қолға қалам ал»өз-өзіңді тексер! Дескриптор Амалдарды қатесіз орындайды.-1балл 2.Өткенді қайталау «Сәлем-сауқат»стратегиясы
Дескриптор Өткен сабақта алған білімін қолданады-1балл |
Оқушылар іс-әрекетті орындайды |
Тамаша! Фри таяқшаларымен бағалау 2балл |
«Фри таяқшалары» |
|
|
Сабақтың ортасы 35мин |
Сабақ мақсатымен оқушыларды таныстыру Көптаңбалы сандарды жазбаша бөлуді орындап үйренеміз және амалдарды орындау кезінде қолданатын боламыз 2 тапсырма. Дәптерге жазады. Жазылуын және есептеу тәсілдерін түсіндір.
/Ж/3 тапсырма. «Кір жинау» әдісі арқылы жазбаша есептеу. Жазбашаесепте 27 200 : 320 =85 17 920 : 280 = 68 22 400 : 640 = 35 16 720 : 440 = 38 132 500 : 5 300 = 25 252 000 : 7 200 =35 Есепте. 14 880 : 620 = 24 986 000 : 5 800 = 170 178 600 : 470 = 380 285 600 : 3400 = 84 9 407 : 23 = 409 9 684 : 12 =807 Дескриптор
-шешімін табады.-1б 4тапсырма
/ЖЖ//5тапсырма. Есепті диаграммада берілген мәліметтермен толықтыр және шығар. Отбасында үш бала бар. Анасының жасы барлық баласының жастарының қосындысынан 5 жас артық. Әкесінің жасы Арман мен Бауыржанның жасы ның қосын дысынан 3 есе артық. Кімнің жасы үлкен: әкесінің бе әлде анасының ба? Қанша жас үлкен?
Шешуі: (10 + 18+5) + 5 = 38 жас (5 + 10) * 3= 45 жас 45 – 38 = 7 жас Жауабы: Әкесі 7 жас үлкен. Дескриптор
Сергіту сәті:
БЕКІТУ тапсымасы тест арқылы 5 тапсырма
Дескриптор Жауаптарын дұрыс табады -1б Үйге :№10
|
Жаңа сабақты түсінеді Есептер шығарады. Жаңа тақырыпқа байланысты амалдар орындайды |
2б 26 3б 1б |
Оқулық Слайд «Кір жинау»ойынына арналаған суреттер |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс Көзімізбен не көрдік? Құлағымызбен не естідік? Басымызға не түйдік? Жүрегмізбен не сездік? |
Оқушыларды тыңдау |
Оқушыларды бағалау |
|
|
шағым қалдыра аласыз

















