Бекітемін: Күні:
06-07.02.18ж Сыныбы: 11
ә,б
1.Сабақтың
тақырыбы: Шаруашылығының жалпы
сипаты
2.Сабақтың түйінді
мақсаттары және оқыту талабына қол жеткізу
тәртібі: Шаруашылығы мен
өнеркәсібі,ауыл шаруашылығы және көлік географиясын анықтайды.
Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және
топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып
дамыту
3.Белсенді сабақ беру
тәсілдері мен сабақтағы жұмыс түрі:
жеке жұмыс,топтық
жұмыс.
4.Сабақтың
нәтижесі:
Білу: Ауыл
шаруашылығы,өнеркәсібі,мен көлік географиясының салаларын ажырата
біледі, сипаттама береді, үйренеді,түсініктерін
кеңейтеді.
Түсіну: маманданған шаруашылық
салаларының даму бағытын ажырытып,сипаттап,
түсінеді.
Қолдану: Оқушылар өздігінен білім
алуды үйренеді , картамен жұмыс істеу дағдысы қалыптасып, мәтін
бойынша берілген тапсырмаларды ой електерінен өткізіп, талдай
алатын болады, өзіндік ой қалыптасады .
5.Өзіне оқыту үшін бағалау
кіретін бағалау: екі жұлдыз, бір
тілек. 6.Жоспарлау барысында әр
оқушының сұраныс-талабын есепке алу:
Мақсаттардың орындалуы үшін
оқушыларға қолдау, көмек көрсетемін.
7.Реурстар мен
жабдықтар: оқулық,
карта, постер,презентация,
интернет материалдары.
Сабақ
барысы
Уа-қыт
|
Бөлім
|
Мұғалім
іс-әрекеті
|
Оқушылар
іс-әрекеті
|
5
мин
|
Кіріспе
|
1.Психологиялық ахуал
қалыптастыру үшін мұғалім оқушылармен амандасады, сергіту сәтін
жасайды. Мұғалім оқушыларды топтарға
бөледі
2.
Үй тапсырмасы бойынша ашық
және жабық сұрақтар қою.
3.Оқушылармен бірге жаңа
сабақтың тақырыбы мен мақсатын
айқындау.
|
1.Оқушылар сергіту сәтін
жасайды,топтарға бөлінеді.
|
20
мин
|
Тұсаукеср
|
1.Ортақ жұптық жұмыс. Тақырып
айқындағаннан кейін осы тақырып туралы не білетінін жұппен
анықтайды.
|
1.Оқушылар берілген тапсырманы
орындап, өз ойларын интерактивті тақтаға жазады. (ББҮ
кестесіне).
|
15
мин
|
Негізгі
бөлім
|
1.Мұғалім әр топқа белгілі
тақырып бөліп беріп, жұппен талқылап, бір-біріне сұрақ қоя отырып
не түсінгенін анықтауға тапсырма
береді.
2. Жеке жұмыс: Берілген
тапсырманы орындаңыз.
|
1.Бүгінгі сабақтың
негізгі түйінді идеясын айтып
қорытындылайды.
2.Оқушылар мәтіннің соңындағы
сұрақтарға жеке жауап береді.
|
5
мин
|
Қорытынды
|
1.
Мұғалім сабақты
қорытындылайды.ББҮ кестесіне бүгінгі сабақта не үйренгенін
жазады.
2.Үйге тап-ма: §
оқып, Шаруашылығының жалпы
сипаты сыни тұрғыдан ойлана отырып,
талдау.
|
1.Оқушылардың бірін-бірі
бағалауы. 2. Оқушылар кері байланыс
жасайды
|
Бекітемін:
Күні:08-09.02.18ж Сыныбы: 11б,ә
1.Сабақтың
тақырыбы: Ішкі айырмашылықтары
және АҚШ экономикалық географиялық
аудандары.
2.Сабақтың түйінді
мақсаттары және оқыту талабына қол жеткізу
тәртібі: АҚШ тың басты экономикалық
аудандарын анықтайды. Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін
үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын
қалыптастырып дамыту.
3.Белсенді сабақ беру
тәсілдері мен сабақтағы жұмыс түрі:
жеке жұмыс,топтық
жұмыс.
4.Сабақтың
нәтижесі: Оқушылар өздігінен білім алуды
үйренеді , картамен жұмыс істеу дағдысы қалыптасып, мәтін бойынша
берілген тапсырмаларды ой електерінен өткізіп, талдай алатын
болады, өзіндік ой қалыптасады.
5.Өзіне оқыту үшін бағалау
кіретін бағалау: бағдаршам арқылы
бағалау..
6.Жоспарлау барысында әр
оқушының сұраныс-талабын есепке алу:
Мақсаттардың орындалуы үшін
оқушыларға қолдау, көмек көрсетемін.
7.Реурстар мен
жабдықтар: оқулық,
карта, постер,презентация,
интернет материалдары.
Сабақ
барысы
Уа-қыт
|
Бөлім
|
Мұғалім
іс-әрекеті
|
Оқушылар
іс-әрекеті
|
5
мин
|
Кіріспе
|
1.Психологиялық ахуал қалыптастыру үшін мұғалім оқушылармен
амандасады, сергіту сәтін жасайды. Мұғалім оқушыларды топтарға
бөледі
2. Үй тапсырмасы бойынша ашық
және жабық сұрақтар қою.
3.Оқушылармен бірге жаңа
сабақтың тақырыбы мен мақсатын
айқынды.
|
1.Оқушылар сергіту сәтін жасайды,топтарға
бөлінеді.
|
20
мин
|
Тұсаукеср
|
1.Ортақ
жұптық жұмыс. Тақырып айқындағаннан кейін осы тақырып туралы не
білетінін жұппен анықтайды.
|
1.Оқушылар берілген
тапсырманы орындап, өз ойларын ақ флипчартқа
түсіреді.
|
15
мин
|
Негізгі
бөлім
|
1.Мұғалім әр топқа
белгілі тақырып бөліп беріп, жұппен талқылап, бір-біріне сұрақ қоя
отырып не түсінгенін анықтауға тапсырма
береді.
2. Жеке жұмыс: Берілген
тапсырманы орындаңыз.
|
1.Бүгінгі сабақтың негізгі түйінді идеясын айтып
қорытындылайды.
2. Оқушылар мәтіннің
соңындағы сұрақтарға жеке жауап береді.
|
5
мин
|
Қорытынды
|
1. Мұғалім сабақты
қорытындылайды.
2.Үйге тап-ма: оқу, Ішкі айырмашылықтары және АҚШ
экономикалық географиялық
аудандары.
|
1.Оқушылардың бірін-бірі бағалауы. 2.
Оқушылар
кері байланыс жасайды
Не ұнады:............................................
Не қиын болды:
................................
Тілегім:
...............................................
|
Бекітемін:
Күні:13-14.02.18ж Сыныбы: 11б,ә
1.Сабақтың
тақырыбы: Туристік объектілері.Сыртқы
экономикалық байланыстары.
2.Сабақтың түйінді
мақсаттары және оқыту талабына қол жеткізу
тәртібі: Сыртқы экономикалық
байланыстарын анықтайды.Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін
үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын
қалыптастырып дамыту.
3.Белсенді сабақ беру
тәсілдері мен сабақтағы жұмыс түрі:
жеке жұмыс,топтық
жұмыс.
4.Сабақтың
нәтижесі:
Білу: Туристік объектілері.Сыртқы
экономикалық байланыстарына сипаттама береді, үйренеді,түсініктерін
кеңейтеді.
Түсіну: Туристік объектілері.Сыртқы
экономикалық байланыстары туралы түсініктерін
кеңейтед.і
Қолдану:
Оқушылар өздігінен білім алуды
үйренеді , картамен жұмыс істеу дағдысы қалыптасып, мәтін бойынша
берілген тапсырмаларды ой електерінен өткізіп, талдай алатын
болады, өзіндік ой қалыптасады
.
5.Өзіне оқыту үшін бағалау
кіретін бағалау: белгіленген критерий
бойынша
6.Жоспарлау барысында әр
оқушының сұраныс-талабын есепке алу:
Мақсаттардың орындалуы үшін
оқушыларға қолдау, көмек көрсетемін.
7.Реурстар мен
жабдықтар: оқулық,
карта, постер,презентация,
интернет материалдары.
Сабақ
барысы
Уа-қыт
|
Бөлім
|
Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушылар іс-әрекеті
|
5
мин
|
Кіріспе
|
1.Психологиялық ахуал
қалыптастыру үшін мұғалім оқушылармен амандасады, сергіту сәтін
жасайды. Мұғалім оқушыларды топтарға
бөледі
2.
Үй тапсырмасы бойынша ашық
және жабық сұрақтар қою.
3.Оқушылармен бірге жаңа
сабақтың тақырыбы мен мақсатын
айқындайды.
|
1.Оқушылар сергіту
сәтін жасайды,топтарға бөлінеді.
|
20
мин
|
Тұсаукеср
|
1.
Тақырып айқындағаннан кейін мұғалім осы тақырып туралы не білетінін
жұппен анықтауды ұсынады.
|
1.Оқушылар берілген тапсырманы орындап, өз ойларын ББҮ
кестесіне жазады.
|
15
мин
|
Негізгі
бөлім
|
1.Мұғалім әр топқа өзіне
берілген тақырып бойынша таныстырылым жасауға тапсырма
береді.
2. Берілген тапсырманы орындаңыз.
1 топ :Туристік
объектілері
2топ:Сыртқы
экономикалық байланыстары.
|
1.Оқушылар бүгінгі
сабақтың негізгі түйінді идеясын айтып таныстырылым
жасайды.
2. Атлас, карталарды
пайдаланып, оқушылар берілген тапсырманы орындайды, тапсырмалардың
орындалу дәрежесіне қарай оқушылар бір-бірін
бағалайды.
|
5
мин
|
Қорытынды
|
1. Мұғалім сабақты
қорытындылайды.
2.Үйге
тап-ма:
1. § оқу, Туристік объектілері.Сыртқы
экономикалық байланыстары,Қазақстанның АҚШ-пен карым
катынасы.
2.АКТ желісін
пайдаланып АҚШ-тың туристік объектілері тақырыбы бойынш қысқаша
мағлұмат алу.
|
1.Оқушылардың
бірін-бірі бағалауы. 2. Оқушылар кері байланыс жасайды
Не ұнады:............................................
Не қиын болды:
................................
Тілегім:
...............................................
|
Бекітемін
Күні:
Сыныбы: 11
Пәні: География.
1.Сабақтың
тақырыбы: №3 практикалық
жұмыс. 2.Сабақтың түйінді
мақсаттары және оқыту талабына қол жеткізу
тәртібі: .Ел аумағына кешенді сипаттама
береді.Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше
және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту .
Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және
топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып
дамыту.
3.Белсенді сабақ беру
тәсілдері мен сабақтағы жұмыс
түрі: жеке жұмыс,топтық
жұмыс.
4.Сабақтың нәтижесі:
Білу: Оқушылар алған білімдерін
практикада қолдануға үйренеді. Топпен жұмыс жасап үйренеді,
түсініктерін кеңейтеді.
Қолдану: карта бойынша елдерге
сипаттама жұмыстарын жүргізе алады.
Талдау: Мемлекеттердің астаналары мен
шекараларыа карта бойынша сипаттап,
талдау жасай
алады.
5.Өзіне оқыту үшін
бағалау кіретін бағалау: критерий бойынша
бағалау.
6.Жоспарлау барысында әр
оқушының сұраныс-талабын есепке алу:
Мақсаттардың орындалуы үшін
оқушыларға қолдау, көмек көрсетемін.
7.Ресурстар мен
жабдықтар: оқулық,
карта, постер,презентация,
интернет материалдары.
Сабақ
барысы
Уа-қыт
|
Бөлім
|
Мұғалім
іс-әрекеті
|
Оқушылар
іс-әрекеті
|
5
мин
|
Кіріспе
|
1.Психологиялық ахуал
қалыптастыру үшін мұғалім оқушылармен амандасады, сергіту сәтін
жасайды
2. Мұғалім сыныпты
мозайкалар арқылы топқа
бөледі.
3.Үй тапсырмасы
бойынша Оқушылардың қосымша
ізденіп, дайындап келген жұмыстарын тексеру мақсатында мәнжазбаны
тыңдау.
|
1.Оқушылар сергіту сәтін
жасайды,топтарға бөлінеді. 2. Оқушылар үй тапсырмасы бойынша
дайындап келген жұмысын қорғайды.
Мәнжазба тақырыбы: 1.
Туристік объектілер
|
10
мин
|
Тұсаук
әеср
|
1.Мұғалім бүгінгі сабақта
практикалық жұмыс жасайтынын және оның тақырыбын хабарлайды.
2.Тақырып айқындағаннан кейін мұғалім оқушыларға төмендегі
жоспар бойынша тапсырма береді.
1-тапсырма: Қалауы бойынша
АҚШ-тың бір ірі қаласына сипаттама
жасау.
1топ Атлас картаның
көмегімен АҚШпен көршілес жатқан мемлекеттердің шекараларын
анықтау. 2топ АҚШ-тың туристік объектілеріне сипаттама
беру.
|
1.Оқушылар практикалық жұмыс
жасау үшін қажетті құрал-жабдықтарын дайындайды, дәптерге
практикалық жұмыс тақырыбын жазады.
2. Оқушылар берілген
тапсырманы орындауға тырысады.
|
25
мин
|
Негізгі
бөлім
|
2-тапсырма: Қазақстан
мен АҚШ арасындағы қарым-қатынастардың
бодашағы.
1топ Ішкі экономилық
байланыстар.
2топ Сыртқы
экономикалық байланыстар.
|
1. Оқушылар берілген карта
немесе атлас бойынша өлшеу жұмыстарын
жүргізеді.
2. Оқушылар критерий
бойынша бірін- бірі бағалайды
|
5
мин
|
Қорытынды
|
1. Мұғалім орындалған
тапсырмалар негізінде қорытынды
жасайды.
2.Үйге тап-ма: АҚШ тақырыбы бойынша тест жинақтарын
жасау.
|
1.Оқушылар бүгінгі сабақтың
ұтымды шыққан тұстары мен қиындықтары жайлы айтып кері байланыс
жасайды
|
Бекітемін: Күні:
15-16.02.2018ж Сыныбы: 11
б,ә
1.Сабақтың
тақырыбы:
Канада
2.Сабақтың түйінді
мақсаттары және оқыту талабына қол жеткізу
тәртібі: Канада мемлекетінің қалыптасу
кезеңдерін, құрамы мен құрылымы,табиғат жағдайлары мен ресурстарын,
халқын,көлік жүйесі мен сыртқы байланыстарын анықтайды . Оқушыларға
оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс
істеу дағдыларын қалыптастырып
дамыту.
3.Белсенді сабақ беру
тәсілдері мен сабақтағы жұмыс түрі:
жеке жұмыс,топтық
жұмыс.
4.Сабақтың
нәтижесі:
Білу: Мемлекеттің қалыптасу
кезеңдерін құрамы мен құрылымы,табиғат жағдайлары мен
ресурстарын,шаруашылығы мен өнеркәсібін, халқын,көлік жүйесі мен
сыртқы байланыстарына сипаттама беруді үйренеді. түсініктерін
кеңейтеді.
Түсіну: Канаданың маманданған
салаларын ажыратып,сипаттай алады.
Қолдану: Оқушылар өздігінен білім
алуды үйренеді , картамен жұмыс істеу дағдысы қалыптасып, мәтін
бойынша берілген тапсырмаларды ой електерінен өткізіп, талдай
алатын болады, өзіндік ой қалыптасады
.
5.Өзіне оқыту үшін бағалау
кіретін бағалау: екі жұлдыз, бір
тілек. 6.Жоспарлау барысында әр
оқушының сұраныс-талабын есепке
алу: Мақсаттардың орындалуы үшін
оқушыларға қолдау, көмек көрсетемін.
7.Реурстар мен
жабдықтар: оқулық, карта, постер,презентация,
интернет материалдары.
Сабақ
барысы
Уа-қыт
|
Бөлім
|
Мұғалім іс-әрекеті
|
Оқушылар іс-әрекеті
|
5
мин
|
Кіріспе
|
1.Психологиялық ахуал
қалыптастыру үшін мұғалім оқушылармен амандасады, сергіту сәтін
жасайды. Мұғалім оқушыларды топтарға
бөледі
2.
Үй тапсырмасы бойынша ашық
және жабық сұрақтар қою.
3.Оқушылармен бірге жаңа
сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындау. (ББҮ кестесі
арқылы)
|
1.Оқушылар сергіту
сәтін жасайды,топтарға бөлінеді.
|
20
мин
|
Тұсаукеср
|
1.Ортақ жұптық жұмыс.
Тақырып айқындағаннан кейін осы тақырып туралы не білетінін жұппен
анықтайды.
|
1.Оқушылар берілген
тапсырманы орындап, өз ойларын ақ флипчартқа
түсіреді.
|
15
Мин
|
Негізгі
бөлім
|
1.Мұғалім әр топқа
белгілі тақырып бөліп беріп, жұппен талқылап, бір-біріне сұрақ қоя
отырып не түсінгенін анықтауға тапсырма
береді.
2.
Жеке жұмыс: Берілген тапсырманы
орындаңыз.
|
1.Бүгінгі сабақтың
негізгі түйінді идеясын айтып
қорытындылайды.
2.Оқушылар мәтіннің соңындағы сұрақтарға жеке жауап
береді.
|
5
Мин
|
Қорытынды
|
1. Мұғалім сабақты
қорытындылайды.
2.Үйге тап-ма: § оқу, осы тақырып
бойынша ашық тест дайындау.
|
1.Оқушылардың
бірін-бірі бағалауы. 2. Оқушылар екі жұлдыз, бір тілек арқылы кері байланыс
жасайды
|