Материалдар / Көріністер
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Көріністер

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушылар программалау ойын алаңында жұмыс жасап, бірнеше көріністі қолданып үйренеді.
Авторы:
24 Желтоқсан 2023
140
3 рет жүктелген
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Бөлім:

бөлім. Ойын құру.

Педагогтің Т.А.Ә.

Сабырбаева Алтынай

Күні:

15.11.2023

Кабинеті


Сынып:

3 Е

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Көріністер.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.4.2.2 программалау ойын алаңында бірнеше көріністермен жұмыс істеу;

Сабақтың мақсаты

Оқушылар программалау ойын алаңында жұмыс жасап, бірнеше көріністі қолданып үйренеді.




Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

(4мин)

Басы

(4мин)



Ұйымдастыру кезеңі

1.Оқушылармен сәлемдесу.

2.Оқушыларды түгелдеу.

3. Сыныпта ынтымақтастық орта құру.

«Мотивациялық хат» әдісі



Бұрынғы білімдерін пысықтау

Scratch командаларын блоктарға бөлу (сигналды карталар).

(Білу және түсіну деңгейі)

Оқушылар партаның астында жасырылған хатты алып оқиды. Хаттан сабаққа мотивация алып жақсы көңіл-күймен назарларын сабаққа аударады.

Оқушылар блоктардың атаулары жазылған сигналды карталарды тақтадағы көрсетілген командаларға сәйкес көтереді.






ҚБ: Жарайсың, Керемет, Өте жақсы, Талпын

Хаттар

Слайд, сигналды карталар

Ортасы


(4мин)



(5мин)


(5мин)





(5мин)














(10мин)















Жаңа материалды меңгерту Scratch-тегі Келбет блогының командаларын түсіндіру.

Жаңа сабақты бекіту

Скретч командалары мен қызметтерін сәйкестендіру тапсырмасы. (Талдау деңгейі)

Сергіту сәті

Қауіпсіздік ережесі


Практикалық жұмыс

Тәжірибелік жұмысқа бағыт бағдар беру

«Жыл мезгілі» ойын жобасын құрастыруда 2 көрі­ніс қолданылды. Бірі – ойын өтетін орта, екіншісі – ойын соңының көрінісі. Көріністі басқару скриптісі оқулықта 4-су­ретте берілген. Ойыншы ойынды бастар алдында заттарды орналастырып, үлгеретін уақытты жобамен көрсетеді.

Оқушыларға берілген жобаның көрініс скриптісін жазу ұсынылады.

Оқулықта берілген тапсырма А деңгейі деп саналады.

В деңгей тапсырмасында оқушыларға Scratch-тің фондар кітапханасынан фон алып, ойынның басына 1 көрініс қосу ұсынылады.

С деңгейінің тапсырмасында оқушыларға ғаламторды пайдаланып Google-дан жыл мезгілдеріне қатысты фон жүктеп алып, ойынның басына 1 көрініс қосу ұсынылады.

В мен С деңгей тапсырмалары А деңгей тапсырмасының жалғасы болып саналады. (Қолдану және жинақтау деңгейі)

Оқушылар берілген жаңа тақырыпты мұқият тыңдайды.

Экранға назар аударады


Дәптермен жұмыс

Оқушылар тапсырманы орындайды










Барлық оқушылар: А деңгейлік тапсырманы орындайды.

Кейбір оқушылар: В деңгей тапсырмасын орындайды

Дарынды оқушылар: С деңгей тапсырмасын орындайды







ҚБ: Жарайсың, Керемет, Өте жақсы, Талпын

Бірін бірі бағалау, смайликтер










Алтын жұлдыз

Күміс жұлдыз

Қола жұлдыз











Слайд

Соңы



(3мин)




(3мин)










(2мин)

Оқушылардан кім алтын, кім күміс ал кім қола жұлдыз алғандарын сұрау, ауызша мақтау.

А, В және С тапсырмасын орындаған оқушыларды қол шапалақтап қошеметтеу.

Рефлексия

«Жеміс ағашы» әдісі Оқушылар тапсырмаларды қаншалықты түсінгендігі туралы рефлексиядан алынады.





Үй тапсырмасы

Оқушылар компьютерден тұрып партаға отырады.





Оқушылар мұғаліммен бірге белсенділік танытып, өз ойымен бөліседі.

Оқушылар сабақ басында тақырыпты қаншалықты түсінгендерін «Алма ағашы» әдісі арқылы көрсетеді.

Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады

Шапалақ әдісі










Слайд

Слайд



Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!