Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Танымдық әрекеттерін түзету
|
Бөлім: |
Сенсорлық процестер мен кеңістіктік бағдарлау ды дамыту |
||||
|
Педагогтың тегі, аты, әкесінің (болған жағдайда) |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Көріп қабылдауын дамыту |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.3.2толық емес суреті бар, жеткіліксіз белгілері бар суреттерді тану; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушының қиялын дамытады. |
||||
|
Апта құндылығы |
Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті
|
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
І. Психологиялық ахуал Ынтымақтастық ортасын құру; «Топтық сәлемдесу» жаттығуы. Мақсаты: қарым-қатынас дағдыларын, топтық өзара әрекеттесу әдістерін дамыту, күйзелісті төмендету. Нұсқау: Қыс, көктем, жаз, күз белгілеріне қарай 4 топқа бөлінейік. Әр топтың міндеті – мимика мен ишарат арқылы басқа топтарға сәлемдесу түрлерін ойлап, құрастыру. |
Оқушылар бір-бірімен сәлемдеседі. Сабаққа назар аударады. |
|
Жыл мезгіл суреттері. Музыка |
|
|
5 мин |
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау «Құндылықтар спектрі» Оқушыға өткен сабақтағы тақырып бойынша сұрақтар қояды. |
ЕББҚ оқушы сұрақтарға жауап береді |
|
Слайд |
|
|
Сабақтың ортасы
5 мин
5 мин
20 мин |
ІІІ. Жаңа сабақ Сергіту жаттығуы Күн
ұйықтайды. 1-тапсырма. Суретке қара. Аюдың көңілді және қорқып тұрған бейнесін белгіле және сал.
2-тапсырма. Суреттегі жануарлардың екінші дене бөліктерін сәйкестендір.
3-тапсырма. Жануарлардың жеткіліксіз бөліктерін сәйкестендір.
4-тапсырма. Алиге дүрбімен Айға барар жолды көрсет.
|
Оқушы жаттығулады қайталайды. Бет-әлпеттің суреттерін салады. Суретегі жануралардың дене бөліктерін сәйкестендіреді Алиге Айға бару жолын көрсетеді. |
Ауызша қолдау Жарайсың! Дескриптор: - бет бөлшектерінің суреттерін салып үйренеді. Дескриптор: -2,3 тапсырмадағы суреттерді сәйкестендіре алады. Дескриптор: -ұсақ қол моторикасы дамиды. |
Слайд
. |
|
|
5 мин |
ҮІ. Бекіту «Үш түсіндірме» әдісі. Не себепті ... екендігін түсіндіріңіз. Сіз неге ... ойлайсыз. Сіз неге ... деп есептейсіз |
Сұрақтарға жауап береді. |
|
|
|
|
Сабақтың соңы 2 мин |
ҮІІ: Рефлексиялық
|
Сабақты түсінгені бойынша смайлктің бірін таңдайды. |
Оқушының сабақты меңгеру көңіл-күйі анықталады. |
|
|
|
3 мин
Үйге тапсырма |
ҮІІІ. Оқушыларды бағалау Оқушылар тапсырманы орындауына орай, жетондар беріледі. Берілген жетондарды санап, бағалайды. Жаттығуларды қайтала. |
Әр тапсырмада алған жетондарын санайды |
Жетондары саналады. |
Күнделік |
|
Пәні:Танымдық әрекеттерін түзету.
Өткізілген күні:____________________
Оқушының аты-жөні:_____________________
Тақырыбы: Көріп қабылдауын дамыту
1-тапсырма. Суретке қара. Аюдың көңілді және қорқып тұрған бейнесін белгіле және сал.

2-тапсырма. Суреттегі жануарлардың екінші дене бөліктерін сәйкестендір.

3-тапсырма. Жануарлардың жеткіліксіз бөліктерін сәйкестендір.

4-тапсырма. Алиге дүрбімен Айға барар жолды көрсет.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көріп қабылдауын дамыту
Көріп қабылдауын дамыту
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Пәні: Танымдық әрекеттерін түзету
|
Бөлім: |
Сенсорлық процестер мен кеңістіктік бағдарлау ды дамыту |
||||
|
Педагогтың тегі, аты, әкесінің (болған жағдайда) |
|
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Көріп қабылдауын дамыту |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.3.2толық емес суреті бар, жеткіліксіз белгілері бар суреттерді тану; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушының қиялын дамытады. |
||||
|
Апта құндылығы |
Жасампаздық – бәрімізге өнеге |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті
|
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
І. Психологиялық ахуал Ынтымақтастық ортасын құру; «Топтық сәлемдесу» жаттығуы. Мақсаты: қарым-қатынас дағдыларын, топтық өзара әрекеттесу әдістерін дамыту, күйзелісті төмендету. Нұсқау: Қыс, көктем, жаз, күз белгілеріне қарай 4 топқа бөлінейік. Әр топтың міндеті – мимика мен ишарат арқылы басқа топтарға сәлемдесу түрлерін ойлап, құрастыру. |
Оқушылар бір-бірімен сәлемдеседі. Сабаққа назар аударады. |
|
Жыл мезгіл суреттері. Музыка |
|
|
5 мин |
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау «Құндылықтар спектрі» Оқушыға өткен сабақтағы тақырып бойынша сұрақтар қояды. |
ЕББҚ оқушы сұрақтарға жауап береді |
|
Слайд |
|
|
Сабақтың ортасы
5 мин
5 мин
20 мин |
ІІІ. Жаңа сабақ Сергіту жаттығуы Күн
ұйықтайды. 1-тапсырма. Суретке қара. Аюдың көңілді және қорқып тұрған бейнесін белгіле және сал.
2-тапсырма. Суреттегі жануарлардың екінші дене бөліктерін сәйкестендір.
3-тапсырма. Жануарлардың жеткіліксіз бөліктерін сәйкестендір.
4-тапсырма. Алиге дүрбімен Айға барар жолды көрсет.
|
Оқушы жаттығулады қайталайды. Бет-әлпеттің суреттерін салады. Суретегі жануралардың дене бөліктерін сәйкестендіреді Алиге Айға бару жолын көрсетеді. |
Ауызша қолдау Жарайсың! Дескриптор: - бет бөлшектерінің суреттерін салып үйренеді. Дескриптор: -2,3 тапсырмадағы суреттерді сәйкестендіре алады. Дескриптор: -ұсақ қол моторикасы дамиды. |
Слайд
. |
|
|
5 мин |
ҮІ. Бекіту «Үш түсіндірме» әдісі. Не себепті ... екендігін түсіндіріңіз. Сіз неге ... ойлайсыз. Сіз неге ... деп есептейсіз |
Сұрақтарға жауап береді. |
|
|
|
|
Сабақтың соңы 2 мин |
ҮІІ: Рефлексиялық
|
Сабақты түсінгені бойынша смайлктің бірін таңдайды. |
Оқушының сабақты меңгеру көңіл-күйі анықталады. |
|
|
|
3 мин
Үйге тапсырма |
ҮІІІ. Оқушыларды бағалау Оқушылар тапсырманы орындауына орай, жетондар беріледі. Берілген жетондарды санап, бағалайды. Жаттығуларды қайтала. |
Әр тапсырмада алған жетондарын санайды |
Жетондары саналады. |
Күнделік |
|
Пәні:Танымдық әрекеттерін түзету.
Өткізілген күні:____________________
Оқушының аты-жөні:_____________________
Тақырыбы: Көріп қабылдауын дамыту
1-тапсырма. Суретке қара. Аюдың көңілді және қорқып тұрған бейнесін белгіле және сал.

2-тапсырма. Суреттегі жануарлардың екінші дене бөліктерін сәйкестендір.

3-тапсырма. Жануарлардың жеткіліксіз бөліктерін сәйкестендір.

4-тапсырма. Алиге дүрбімен Айға барар жолды көрсет.
шағым қалдыра аласыз
















