Сабақ:
|
Мектеп: «Қ.Қошмамбетов
атындағы о.м» КММ
|
Күні:
|
Мұғалімнің
есімі:
|
Сынып3
сынып
|
Қатысқандар
саны:
|
Қатыспағандар
саны
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаты (мақсаттары)
|
3.1.1.1 Табиғатпен жасалған
сәнді көрнектер (ою-өрнек) мен формаларды анықтау және тану,оларды
өз жұмыстарында интер претациялау
3.2.3.1 Нақты дәлдігіне жетіп
материалдарды және компоненттерді өлшеу, белгілеу, қию, формасын
келтіру, жинақтау,қосу және біріктіру
|
Сабақ
мақсаттары:
|
Барлық
оқушылар:
|
Нақты дәлдігіне жетіп
материалдарды және компоненттерді өлшеу, белгілеу, қию, формасын
келтіру, жинақтау,қосу және біріктіруді орындай
алады
|
Оқушылардың басым
бөлігі:
|
Табиғатпен жасалған сәнді
көрнектер (ою-өрнек) мен формаларды анықтай
алады
|
Кейбір
оқушылар:
|
Табиғатпен жасалған сәнді
көрнектер (ою-өрнек) мен формаларды анықтау және тану,оларды өз
жұмыстарында интер претациялай алады
|
Жаңа сабақ
Жоспар
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді
жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы
0 – 5
|
Табиғат – адамды қоршаған
дүние. Ол: теңіз бен мүхит , тау мен шөл, өсімдіктер мен жануарлар.
Табиғат дамудың нәтижесінде пайда болады. Табиғаттың жанды және
жансыз түрлері бар.
Ашық
сұрақ
Табиғаттың жанды бөліктеріне
нелер жатады?
Жансыз бөліктеріне нелер
жатады?
|
Фото,
суреттер
|
Ортасы
6-26
|
1.Өсімдіктер мен жануарлар
және адамның өзі де жанды табиғаттың нысаны. Олар туралы дүниетану
сабағынан не білеміз?
2. Жансыз табиғатқа Куүн, тау,
тас, аспан, жұлдыздар және т.б жатады. Олар туралы не білемсіңдер
балалар? Оқушылар өз білгендерін қол көтеріп жауап
береді.
Әңгіме
құра.
Өсімдіктер мен жануарлардың
адам өмірпіндегі маңызы туралы шағын әңгіме
жазамыз.
Өсімдіктер
Өсімдіктер мен жануарлардың
адамға пайдасы өте көп, сонедай-ақ олар өте әдемі. Сен суретші
ретінде қоршаған ортадағы әсемдікті байқай білуіміз
керек.
|
А3 форматты
қағаз
|
Аяқталуы
|
Бүгінгі сабағымыз не жайлы
болды? Балалар бүгінегі сабақта нені түсіндік? Бүгунгі сабақта нені
үйрендік?
Оқушылар сабақ барысында
сұрақтарға жауап береді. Әңгіме құрайды «Өсімдіктер мен жануарлардың адам үшін
маңызы»тақырыбында
Бағалау: Сабаққа белсенді
араласып отырған оқушыларды марапат сөздермен айтып өту. (Өте жақсы
, керемет, тамаша, жарайсың.
|
http://learningapps.org/98810
|
Қосымша
ақпарат
|
Саралау – Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз?
Сіз қабілеті
жоғары
оқушыларға
тапсырманы
күрделендіруді
қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау - Оқушылардың
үйренгенін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті
қорғау ережелері
АКT-мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|
Рефлексия
Сабақ /
оқу
мақсаттары
шынайы
ма?
Бүгін оқушылар
не
білді?
Сыныптағы
ахуал
қандай болды?
Мен жоспарлаған
саралау шаралары
тиімді болды ма?
Мен берілген
уақыт ішінде
үлгердім бе? Мен
өз жоспарыма
қандай түзетулер
енгіздім және
неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ
туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың
тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды
да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы
менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не
білдім?
|