|
Бөлім: 1 А Визуалды өнер |
Педагогтің аты-жөн: |
|||||
|
сабақ № 11 |
|
|||||
|
Күні: |
11.10.2021ж |
|||||
|
Сынып: 6 «а» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Анимация. Қозғалатын элементтер (ермексазды анимация, көлеңкелі театр, саусақты және таяқшалы қуыршақтар) §9.26-бет |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.2.1-Әлемдік және қазақтың ұлттық мәдениетіндегі дизайн, қолөнер мен өнер туындыларының ерекшеліктерін түсіну мен білімін көрсету |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Анимация өнерімен танысу; Қазақ мультипликация өнерінің қалыптасу тарихын қарастыру; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
басы |
Оқушылармен амандасу, түгендеу. Оқушыларды бүгінгі сабақ тақырыбымен, оқу мақсаттары және сабақ мақсаттарымен таныстыру. Сабақ соңында күтілетін нәтижеге назар аудару қажет. «Сергіту сәті» Оқушылар бір –бірімен амандасу түрлерін орындайды.
Оқушыларды топқа бөлу. Топқа бөлу : Қағаз қиындылары арқылы . Әр қиындыда суреттер бар: І топ- Тауматроп тобы ІІ топ- Саусақты қуыршақтар тобы. ІІІ топ- Сұлба анимациясы Топтық жұмыс. Оқушыларды бірнеше топқа бөліп, тапсырмамен таныстыру. |
Оқушылар амандасады. Бір-бірімен амандасу түрлерін орындайды. |
Бірін-бірі бағалау |
Түрлі-түсті қағаздар, қайшы, желім, ақ парақ, жіп, сілтемелер |
||
|
ортасы |
Әнгімелесу. Сұрақтар:
1. Оқушыларға динамикалық бейненің пайда болу тарихы туралы бейнебаян көрсету. Бейнефильмді тамашалай отыра, оқушылар мультфильмнің пайда болу тарихын, жылын, елін, алғашқы анимациялық фильм туралы ақпаратты скетчбукке тізіп, жазып отыруын сұрау.
|
Қазақстандық мультипликацияның пайда болу тарихын қарастырады(тұңғыш отандық анимациялық фильм «Қарлығаштың құйрығы неге айыр?» реж.Әмен Хайдаров). Тауматроп жасау. |
Дискриптор арқылы бағалау |
https://turkystan.kz/article/468-kazak-animatsiyasynyn-atasy-edi (Әмен Хайдаров) https://www.youtube.com/watch?v=SzFiuswzIa4 (тауматроп) |
||
|
соңы |
ТАПСЫРМА: Түрлі дереккөздерді қолданып, берілген топ атауларына байланысты тауматроп, флипбук, сұлба анимациясын жасау және шығу тарихын зерделеу.
Таныстырылым: Дискрипторлар арқылы бағалайды: Шығармашылық жұмысқа арналған дескрипторлар:
|
|
Бірін-бірі бағалау. Топтар бір-бірінің жасаған жұмыстарын бағалайды. |
|
||
|
Рефлексия |
Сабақ соңында қолдары арқылы сабақты түсінгенін білдіреді. Егер толық түсінік алған болса Саусақтарын жоғары, егер түсінбес төмен түсіреді. |
Қолдары арқылы белгі береді. |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көркем еңбек 6-сынып
Көркем еңбек 6-сынып
|
Бөлім: 1 А Визуалды өнер |
Педагогтің аты-жөн: |
|||||
|
сабақ № 11 |
|
|||||
|
Күні: |
11.10.2021ж |
|||||
|
Сынып: 6 «а» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Анимация. Қозғалатын элементтер (ермексазды анимация, көлеңкелі театр, саусақты және таяқшалы қуыршақтар) §9.26-бет |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.2.1-Әлемдік және қазақтың ұлттық мәдениетіндегі дизайн, қолөнер мен өнер туындыларының ерекшеліктерін түсіну мен білімін көрсету |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Анимация өнерімен танысу; Қазақ мультипликация өнерінің қалыптасу тарихын қарастыру; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
басы |
Оқушылармен амандасу, түгендеу. Оқушыларды бүгінгі сабақ тақырыбымен, оқу мақсаттары және сабақ мақсаттарымен таныстыру. Сабақ соңында күтілетін нәтижеге назар аудару қажет. «Сергіту сәті» Оқушылар бір –бірімен амандасу түрлерін орындайды.
Оқушыларды топқа бөлу. Топқа бөлу : Қағаз қиындылары арқылы . Әр қиындыда суреттер бар: І топ- Тауматроп тобы ІІ топ- Саусақты қуыршақтар тобы. ІІІ топ- Сұлба анимациясы Топтық жұмыс. Оқушыларды бірнеше топқа бөліп, тапсырмамен таныстыру. |
Оқушылар амандасады. Бір-бірімен амандасу түрлерін орындайды. |
Бірін-бірі бағалау |
Түрлі-түсті қағаздар, қайшы, желім, ақ парақ, жіп, сілтемелер |
||
|
ортасы |
Әнгімелесу. Сұрақтар:
1. Оқушыларға динамикалық бейненің пайда болу тарихы туралы бейнебаян көрсету. Бейнефильмді тамашалай отыра, оқушылар мультфильмнің пайда болу тарихын, жылын, елін, алғашқы анимациялық фильм туралы ақпаратты скетчбукке тізіп, жазып отыруын сұрау.
|
Қазақстандық мультипликацияның пайда болу тарихын қарастырады(тұңғыш отандық анимациялық фильм «Қарлығаштың құйрығы неге айыр?» реж.Әмен Хайдаров). Тауматроп жасау. |
Дискриптор арқылы бағалау |
https://turkystan.kz/article/468-kazak-animatsiyasynyn-atasy-edi (Әмен Хайдаров) https://www.youtube.com/watch?v=SzFiuswzIa4 (тауматроп) |
||
|
соңы |
ТАПСЫРМА: Түрлі дереккөздерді қолданып, берілген топ атауларына байланысты тауматроп, флипбук, сұлба анимациясын жасау және шығу тарихын зерделеу.
Таныстырылым: Дискрипторлар арқылы бағалайды: Шығармашылық жұмысқа арналған дескрипторлар:
|
|
Бірін-бірі бағалау. Топтар бір-бірінің жасаған жұмыстарын бағалайды. |
|
||
|
Рефлексия |
Сабақ соңында қолдары арқылы сабақты түсінгенін білдіреді. Егер толық түсінік алған болса Саусақтарын жоғары, егер түсінбес төмен түсіреді. |
Қолдары арқылы белгі береді. |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз













