|
Қысқа мерзімді жоспар: Көркем еңбек. |
Мектеп: №19 ЖББОМ |
|||
|
Күні:12.04.2024 |
Машықкердің аты-жөні: Ахметов Мухтар |
|||
|
Сынып:8 «Е» (ұлдар). |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Агротехнологияның дамуындағы ғылымның рөлі. |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.2.5.1 Ауылшаруашылық өндірісінің дамуындағы әдіс-тәсілдерді талқылау және бағалау. 8.1.3.1 Шығармашылық идеяларды дамыту мен іске асыруда өз бетінше таңдаған ақпарат көздерін қолдану (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияны қолдану арқылы) |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
|
|||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||
|
Сабақбарысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланғаніс-әрекет
|
Ресурс |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Топқа бөлу |
Ұйымдастыру бөлімі: Оқушыларды орналастыру, амандасу. Оқушыларды түрлі-түсті карточкалар арқылы 3 топқа бөлу.
|
Түрлі түсті карточкалар
|
||
|
Сабақтың ортасы Жаңа білім 10 минут «Ой толғау» әдісі Топтық жұмыс 10минут Бағалау 3минут «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі. 5минут |
Агротехника – ауыл шаруашылық дақылдарын егіп өсіру тәсілдерінің жүйесі; Ол өсімдіктің биологиялық ерекшеліктерін, қоршаған ортаның жағдайын, дақылды егіп өсіру тәсілдерін және агрономия жетістіктерін негізге алады. Агротехниканың мақсаты: Топырақтың ылғалдылығын сақтау арқылы құнарлылығын арттыру, оны су мен жел эрозиясынан қорғау, сондай-ақ аз қаржы жұмсап ауыл шаруашылық дақылдарынан мол өнім алу. Агротехника шараларына: ауыспалы егісті пайдалану, топырақ өңдеу, тыңайтқыш шашу, тұқым әзірлеу, тұқым дайындау, егін егу, егісті күту, суару, ору, бастыру, арамшөптерден, ауыл шаруашылық зиянкестерінен қорғау, ауруларынан тазарту жатады. Сонымен қоса, агротехнология дамыту мақсатында түрлі жобаларда жүзеге асуда. Оқушылардың білімін тексеру мақсатында оқушылармен сұрақ қою арқылы пікір алмасу.
Топтық жұмыс: Оқушылар топпен агротехнологияның белгілі бір шарасын кездейсоқ таңдау арқылы постер толтырады. 1-топ Егінде қолданылатын дақылдар. ( Бидай дақылы, көкеністер дақылы және т.б) 2-топ Зиянкестерден қорғау. ( Түрлі дәрілер, полителенмен қаптау, тазалық жұмыстары және т.б) 3-топ Жерді өңдеу. ( Трактормен жер аудару, құңарландыру жұмыстары және т.б) Бағалау критерийлері:
Топтық жұмысты әр топ бір- бірін екі жұлдыз бір тілек арқылы бағалау Топтар өзіндік идеяларын құруға арналған әдістер мен тәсілдерді сипаттай отырып, жұмыстарын талқылайды, демонстрациялайды. |
Постер, Маркер. |
||
|
Сабақ соңы 3минут |
Үйге тапсырма: Агротехнология тақырыбында сурет салып келу. |
|
||



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көркем еңбек пәнінің әдістемелік нұсқаулық
Көркем еңбек пәнінің әдістемелік нұсқаулық
|
Қысқа мерзімді жоспар: Көркем еңбек. |
Мектеп: №19 ЖББОМ |
|||
|
Күні:12.04.2024 |
Машықкердің аты-жөні: Ахметов Мухтар |
|||
|
Сынып:8 «Е» (ұлдар). |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Агротехнологияның дамуындағы ғылымның рөлі. |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.2.5.1 Ауылшаруашылық өндірісінің дамуындағы әдіс-тәсілдерді талқылау және бағалау. 8.1.3.1 Шығармашылық идеяларды дамыту мен іске асыруда өз бетінше таңдаған ақпарат көздерін қолдану (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияны қолдану арқылы) |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
|
|||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||
|
Сабақбарысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланғаніс-әрекет
|
Ресурс |
||
|
Сабақтың басы 5 минут Топқа бөлу |
Ұйымдастыру бөлімі: Оқушыларды орналастыру, амандасу. Оқушыларды түрлі-түсті карточкалар арқылы 3 топқа бөлу.
|
Түрлі түсті карточкалар
|
||
|
Сабақтың ортасы Жаңа білім 10 минут «Ой толғау» әдісі Топтық жұмыс 10минут Бағалау 3минут «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі. 5минут |
Агротехника – ауыл шаруашылық дақылдарын егіп өсіру тәсілдерінің жүйесі; Ол өсімдіктің биологиялық ерекшеліктерін, қоршаған ортаның жағдайын, дақылды егіп өсіру тәсілдерін және агрономия жетістіктерін негізге алады. Агротехниканың мақсаты: Топырақтың ылғалдылығын сақтау арқылы құнарлылығын арттыру, оны су мен жел эрозиясынан қорғау, сондай-ақ аз қаржы жұмсап ауыл шаруашылық дақылдарынан мол өнім алу. Агротехника шараларына: ауыспалы егісті пайдалану, топырақ өңдеу, тыңайтқыш шашу, тұқым әзірлеу, тұқым дайындау, егін егу, егісті күту, суару, ору, бастыру, арамшөптерден, ауыл шаруашылық зиянкестерінен қорғау, ауруларынан тазарту жатады. Сонымен қоса, агротехнология дамыту мақсатында түрлі жобаларда жүзеге асуда. Оқушылардың білімін тексеру мақсатында оқушылармен сұрақ қою арқылы пікір алмасу.
Топтық жұмыс: Оқушылар топпен агротехнологияның белгілі бір шарасын кездейсоқ таңдау арқылы постер толтырады. 1-топ Егінде қолданылатын дақылдар. ( Бидай дақылы, көкеністер дақылы және т.б) 2-топ Зиянкестерден қорғау. ( Түрлі дәрілер, полителенмен қаптау, тазалық жұмыстары және т.б) 3-топ Жерді өңдеу. ( Трактормен жер аудару, құңарландыру жұмыстары және т.б) Бағалау критерийлері:
Топтық жұмысты әр топ бір- бірін екі жұлдыз бір тілек арқылы бағалау Топтар өзіндік идеяларын құруға арналған әдістер мен тәсілдерді сипаттай отырып, жұмыстарын талқылайды, демонстрациялайды. |
Постер, Маркер. |
||
|
Сабақ соңы 3минут |
Үйге тапсырма: Агротехнология тақырыбында сурет салып келу. |
|
||



шағым қалдыра аласыз













