|
Көркем еңбек |
Мектеп: |
|||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: Уалихан Диас Сембекұлы |
|||||
|
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар:
|
||||
|
Бөлім: |
Дизайн және технология |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Графикалық құжаттама. Техникалық спецификация |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
9.1.5.2 әртүрлі графика тәсілдерін қолдану арқылы (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияны қолданып) өз бетінше графикалық және технологиялық құжатты құру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ағаш
өңдейтін токарь станогының құрылысы жұмысымен таныстыру. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басталуы 5 минут
|
1. Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу, оқушыларды түгелдеу Мұғалім оқушыларды белсенді оқу іс-әрекетіне және жаңа білім алуға бағыттайды; Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 2. Мақсатты тұжырымдау Мұғалім сынып тақтасына оқушылардың карточкадан құраған сөздерінен сабақ тақырыбын бекітеді. Оқушылар тақырып жанына жазылған сабақ мақсатын қарастырады және оның мәнін түсіндіреді. |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді. Ойлану арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін – бірі бағалау. |
https://www.youtube.com/watch?v=j63jYKS9vJY |
||
|
Ортасы 30 минут |
Жаңа материалды зерттеу. Видеосабақ көрсетіледі Жаңа ақпаратпен таныстырамын Графикалық құжаттама деген не? Графикалық құжаттама – бұл өнімді, құрылғыны, бөлшекті немесе ғимаратты сипаттайтын сызбалар, схемалар, эскиздер мен басқа да графикалық материалдардың жиынтығы. Ол көбінесе техникалық салада, инженерияда, сәулет өнерінде, құрылыс және дизайн салаларында қолданылады. Графикалық құжаттаманың түрлері:
Техникалық спецификация деген не? Техникалық спецификация – бұл өнімнің, жабдықтың, материалдың немесе жүйенің техникалық талаптары мен сипаттамаларын егжей-тегжейлі сипаттайтын құжат. Ол өндіріс, инженерия, құрылыс, IT, электроника және басқа да салаларда кеңінен қолданылады. "Нобай" – қазақ тіліндегі сөз, ол эскиз, нобай, сызба немесе жобаның бастапқы нұсқасы деген мағынада қолданылады. Бұл термин көбінесе өнер, дизайн, сәулет және инженерия салаларында қолданылады. Практикалық тапсырма
5.Жұмыстың тұсаукесері және талдау. Оқушылар нобайды бүкіл сыныпқа ұсынады. Практикалық тапсырма Берілген партаның нобайын сызу.
6.Бағалау Қалған оқушылар атқарылған жұмысқа баға беріп, түсініктеме береді. Эскизді талдау шығармашылық өнімді одан әрі жетілдіруге бағытталған. |
Видеосабақты мұқият тыңдайды. Теориялық мәліметтерді дәптерге жазады. Теориялық мәліметтерді есте сақтайды. Оқушылар берілген сызба бойынша дәптерге нобайын сызады. Оқушылар бұл тапсырманы жеке орындайды.
Оқушылар бұл тапсырманы жеке орындайды.
|
Ауызша мадықтау Ауызша мадықтау Бірін-бірі мадақтау |
Көркем еңбек кітабы
|
||
|
Аяқталуы 10 минут
|
Жұмыс орнын тазалау. (Қ) Сабақтың соңында оқушылармен бірге орындалған жұмыстардың көрмесін өткізіп, талдау Үй тапсырмасы Нобайды аяқтап келу |
Бір-бірінің жұмысын талдап, пікір айтады. Нобайды аяқтайды. |
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көркем еңбек сабағы 9 сынып "Графикалық құжаттама. Техникалық спецификация"
Көркем еңбек сабағы 9 сынып "Графикалық құжаттама. Техникалық спецификация"
|
Көркем еңбек |
Мектеп: |
|||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: Уалихан Диас Сембекұлы |
|||||
|
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар:
|
||||
|
Бөлім: |
Дизайн және технология |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Графикалық құжаттама. Техникалық спецификация |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
9.1.5.2 әртүрлі графика тәсілдерін қолдану арқылы (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияны қолданып) өз бетінше графикалық және технологиялық құжатты құру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ағаш
өңдейтін токарь станогының құрылысы жұмысымен таныстыру. |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басталуы 5 минут
|
1. Ұйымдастыру кезеңі: Амандасу, оқушыларды түгелдеу Мұғалім оқушыларды белсенді оқу іс-әрекетіне және жаңа білім алуға бағыттайды; Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 2. Мақсатты тұжырымдау Мұғалім сынып тақтасына оқушылардың карточкадан құраған сөздерінен сабақ тақырыбын бекітеді. Оқушылар тақырып жанына жазылған сабақ мақсатын қарастырады және оның мәнін түсіндіреді. |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді. Ойлану арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін – бірі бағалау. |
https://www.youtube.com/watch?v=j63jYKS9vJY |
||
|
Ортасы 30 минут |
Жаңа материалды зерттеу. Видеосабақ көрсетіледі Жаңа ақпаратпен таныстырамын Графикалық құжаттама деген не? Графикалық құжаттама – бұл өнімді, құрылғыны, бөлшекті немесе ғимаратты сипаттайтын сызбалар, схемалар, эскиздер мен басқа да графикалық материалдардың жиынтығы. Ол көбінесе техникалық салада, инженерияда, сәулет өнерінде, құрылыс және дизайн салаларында қолданылады. Графикалық құжаттаманың түрлері:
Техникалық спецификация деген не? Техникалық спецификация – бұл өнімнің, жабдықтың, материалдың немесе жүйенің техникалық талаптары мен сипаттамаларын егжей-тегжейлі сипаттайтын құжат. Ол өндіріс, инженерия, құрылыс, IT, электроника және басқа да салаларда кеңінен қолданылады. "Нобай" – қазақ тіліндегі сөз, ол эскиз, нобай, сызба немесе жобаның бастапқы нұсқасы деген мағынада қолданылады. Бұл термин көбінесе өнер, дизайн, сәулет және инженерия салаларында қолданылады. Практикалық тапсырма
5.Жұмыстың тұсаукесері және талдау. Оқушылар нобайды бүкіл сыныпқа ұсынады. Практикалық тапсырма Берілген партаның нобайын сызу.
6.Бағалау Қалған оқушылар атқарылған жұмысқа баға беріп, түсініктеме береді. Эскизді талдау шығармашылық өнімді одан әрі жетілдіруге бағытталған. |
Видеосабақты мұқият тыңдайды. Теориялық мәліметтерді дәптерге жазады. Теориялық мәліметтерді есте сақтайды. Оқушылар берілген сызба бойынша дәптерге нобайын сызады. Оқушылар бұл тапсырманы жеке орындайды.
Оқушылар бұл тапсырманы жеке орындайды.
|
Ауызша мадықтау Ауызша мадықтау Бірін-бірі мадақтау |
Көркем еңбек кітабы
|
||
|
Аяқталуы 10 минут
|
Жұмыс орнын тазалау. (Қ) Сабақтың соңында оқушылармен бірге орындалған жұмыстардың көрмесін өткізіп, талдау Үй тапсырмасы Нобайды аяқтап келу |
Бір-бірінің жұмысын талдап, пікір айтады. Нобайды аяқтайды. |
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
||
шағым қалдыра аласыз















