Материалдар / Көрсет және қайтала

Көрсет және қайтала

Материал туралы қысқаша түсінік
Мақсаты: өткен оқу іс- әрекетінде алған білімдерін бекітуге үйрету. Міндеттері: сөзді қорларын байыту Бір біріне көмектесу арқылы сабаққа қызығушылық таныту Достыққа ,көмекке тәрбиелеу Билингвалды компонент: қайтала-повтори, еңбек-труд, достық-дружба. Көрнекі құралдар: Еңбек түрлерінің суреттері, өтпелі тақырыптарға байланысты суреттер жинағы. Қолданылатын әдіс-тәсілдер: Сұрақ-жауап, көрсету.ойын.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
10 Ақпан 2022
592
0 рет жүктелген
693 ₸ 770 ₸
Бүгін алсаңыз 10% жеңілдік
беріледі
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Күні:09.04.2022 ж

Білім беру саласы: Қатынас

Бөлімі: Тіл дамыту.

Тақырыбы: «Көрсет және қайтала»

Мақсаты: өткен оқу іс- әрекетінде алған білімдерін бекітуге үйрету.

Міндеттері: сөзді қорларын байыту

Бір біріне көмектесу арқылы сабаққа қызығушылық таныту

Достыққа ,көмекке тәрбиелеу

Билингвалды компонент: қайтала-повтори, еңбек-труд, достық-дружба.

Көрнекі құралдар: Еңбек түрлерінің суреттері, өтпелі тақырыптарға байланысты суреттер жинағы.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер: Сұрақ-жауап, көрсету.ойын.



Сабақ барысы

Іс-әрекет кезендері

Тәрбиешінің әрекеті

Балалардың әрекеті

Кіріспе бөлімі


Жылулық шеңбер «Қайырлы таң»




Балалар шеңбер бойында қимыл қозғалыспен сәйкес тақпақты айтады:

Қайырлы таң,

Алтын күн!

Қайырлы таң,

Көк аспан! Қайырлы таң, жер ана!

Қайырлы таң,!

Қайырлы таң, достарым!


Негізгі бөлімі

Балалар бүгін бізге қонаққа Айгүл қуыршақ келді. Ол құрбысына көмектеспей, екеуі ренжісіп қалыпты.

-балалар Айгүлдің ісі дұрыспа?

-Дұрыс балалар, біз әрқашанда достарымызға, ата-анамызға, әже-атамызға, апайларға көмек беруіміз қажет. Ол тәрбиенің көзі.

Ойын « досына көмектес»

-Жарайсыңдар! Ал енді суреттерге назар аударайықшы. Не бейнеленген?


-балалар , сендер үйде көмек бересіңдерме?




-Ол өте жақсы балалар. Ал енді Айгүлге құрбысымен достасуға көмектесейік.Ол үшін Айгүлге достық жөнінде әңгімелейік. Әркімнің достарының атын сұрау.


Сергіту сәті « Ағаштар»



Балалар қонаққа қызығушылық танытып, амандасады.

-Жоқ, көмектесу керек.


Балалар тәрбиешіні мұқият тыңдайды.


Балалар тәрбиешіге көмек береді: орныдықтарды түзу қою, ойыншықтарды жинау.

Достарына көмектеседі.

Балалар тақтадағы суреттерге назар аударады. Суреттегі заттарды, қимыл-қозғалысты айтады.

-Ия. Мен анама ыдыстарды жинауға көмектесемін,мен ойыншықтарымды өзім жинаймын, мен төмек салуға көмектесемін.



Балалар Өз достарынның атын атайды.


Тербеледі ағаштар

Алдымнан жел еседі

Кіп-кішкентай ағаштар

Үлкен болып өседі.


Қорытыңды бөлім

Балаларды мақтау.

Айгүлмен қоштасу. Еңбек туралы әңгімені қайталау.

Балалар қызығушылық танытады. Айгүлмен қазақ және орыс тиілінде қоштасады;

-Сау бол

-Досвидания.


Күтілетін нәтиже:


Қабылдайды: Өткен тақырыптардың мәнің

Меңгереді: Достық және еңбек

Игереді: Жаңа сөздерді, көмек беруді.





Материал жариялап тегін
сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!