Материалдар / Көрсеткіштік және логарифмдік функциялар
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Көрсеткіштік және логарифмдік функциялар

Материал туралы қысқаша түсінік
Математикадан 11 сыныптарға арналған "Көрсеткішті к және логарифмдік функциялар" тақырыбына қысқа мерзімді жоспар. КМЖ-да 11 сынып жас ерекшеліктеріне сай әдіс-тәсілдермен қамтамасыз етілген.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
17 Қаңтар 2024
88
2 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
450 тг 338 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім:

Көрсеткішті к және логарифмдік функциялар

Білім беру ұйымы

А. Қарсақбаев атындағы орта мектеп

Педагогтің аты-жөні

Математика пәні мұғалімі Исмайлова А.Е.

Күні

18.01.2024ж.

Сыныбы: 11 «А»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Көрсеткіштік функция, оның қасиеттері мен графигі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

11.1.2.3-комплекс санның квадрат түбірін таба алу;

Сабақтың мақсаты:

- комплекс санның формулаларын пайдалана отырып квадрат түбірін таба алу

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі / Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


2 минут




5 минут









Оқушылармен амандасу, түгендеу, сабаққа дайындығын бақылау.

Психологиялық ахуал. «Кім жылдам» әдісі. Кім жылдам суретті орнына қойса орын беріледі.

Математикалық сауаттылық тапсырмасы.

3, 7, 11, 15, 19, ..., ..., ..., 35, 39, 43 сандар тізбегінің заңдылығын анықтап, арифметикалық ортасын тап.

А) 17 В) 15 С) 19 Д) 23 Е) 21

2 балл

Үй жұмысын тексеру. «Досыңа қонақ» әдісі арқылы тексеру.

Алдыңғы білім. Сұрақ-жауап. Оқыту түрі: Жеке жұмыс

B44DF44.tmp


Сабақтың тақырыбын таныстыру. Мақсатын, бағалау критерийін оқушыларға болжату.

Дағды: сабаққа мақсат қою дағдысы, бағалау критерийлерін шығару дағдысы қалыптасады.


Мұғаліммен амандасады.



Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап беріп, білімдерін тексереді.


Сабақ мақсатын өздері болжап айтады, мұғалімнің көмегімен толықтырады, бағалау критерийімен танысады.




Оқушылардың өткен сабақ бойынша оқу мақсатына қол жеткізуіне мониторинг жүргізіп, кері байланыс беріледі.


«Жарайсың» «Керемет», «Жақсы» деген мадақтау сөздерді қосып ынталандыру.







QR code







Сабақтың ортасы

12 минут










Оқыту түрі: «Жұлдызды жұп» Жұптық жұмыс.

1 тапсырма. Теңдеулерді шешіңіз.

Дағды: Тыңдай білу, жеке шешім қабылдау, бір бірімен байланысқа түсу, талдау, қарым-қатынас, болжай алу, алған ақпаратты жүйелеу дағдысы қалыптасады.

Мақсатқа оралу: комплекс санның квадрат түбірін таба алу

1.Есепті шығару барысында қандай қасиетін қолдандыңыз ?

2. Қандай қиындық туындады?



Бағалау критерийі:

комплекс санның формулаларын пайдалана отырып квадрат түбірін таба алады

Дескриптор:

Білім алушы:

- квадрат теңдеулерді шешеді;

- дискриминанттың мәні теріс болған жағдайда 1 i 2 қолданады;

- квадрат теңдеу түбірлерін комплекс сандар арқылы жазады.





Жұптар бірін бірі жұлдыз арқылы бағалау

.




ҚБ










14 минут








Оқыту түрі: Жеке жұмыс. №2 тапсырма.


Мақсатқа оралу: комплекс санның квадрат түбірін таба алу

Талқылау сұрақтары.

  1. Есепті шығару барысында қандай ережені пайдаландық?

2.Қандай қиындық туындады?

Жұмыс дәптерге қажетті мәліметтерді жазады.

Жеке тапсырманы уақытылы орындайды


Бағалау критерийі:

комплекс санның квадрат түбірін таба алады

Дескриптор: Білім алушы:

- дискриминантын табады /1/

- шешімдерін есептейді /1/


Жалпы балл- 12 балл

Түрі- өзін-өзі бағалау

Дескриптор бойынша өзін –өзі бағалау










Оқулық














Сабақтың соңы

Рефлексия

4 минут

Үй тапсырмасы:3 минут

Кері байланыс жүргізу. Рефлексия жүргізу.

Бағалау. Үй тапсырмасын беру, нұсқаулық жүргізу.

Рефлексия

Мен.........................................таныстым.

Маған ...................... оңай болған жоқ.

Мен .................................... меңгердім.

Менің ....................... үйренгім келеді.

Мен ............................ есте сақтадым.

Үйге тапсырмасы : 18.6 - есеп

Оқу бойынша қорытынды жүргізіледі. Кері байланыс жасап, нәтиже балдарын талдайды.


Мұғалімнің қорытынды бағалауы жүзеге асырылады



Саралау

Жж2- тапсырма арқылы жеке орындалады

Қолдау көрсетуді аз қажет ететін оқушылар жұмыстарын аяқтаған соң, қолдауды көбірек қажет ететін оқушыларға көмек беруін сұраймын.

Қолдау көрсетуді орташа қажет ететін оқушылар

Мұғалім өзі көмек көрсетеді

Үлгерімі төмен оқушыларға тапсырма

Бағалау критерийі:

комплекс санның квадрат түбірін таба алады

Дескриптор: Білім алушы:

- дескриминантын табады /1/

- шешімдерін есептейді /1/


















Нүктелерді комплекс жазықтықта бейнелеңіз:

Z = - 0,5 + 4i

Z = 4i

Z =8 + 8,5i

Z = 9,5 + 7,5i

Z = - 7 – 9i

Z = - 8 -7i

Z = - 3,5 + 0,5i

Z = -3,5 + i

Z = - 6,5 + 6,5i

Z = - 6,5 + 7i

Z = - 6 + 7i

Z = - 0,5 + 4i

Z = 8 – 7i

Z = 10 – 5,5i

Z = 11 –

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!