|
Бөлімі: 11.3С Көрсеткіштік және логарифмдік теңдеулер мен теңсіздіктер |
Мектеп: «Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия» |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абылаева Гульзира Абаевна |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 11 |
Қатысқаны: |
Қатыспағаны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көрсеткіштік теңдеулер және олардың жүйелері (2-сағат) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
11.2.2.6-көрсеткіштік теңдеулерді шешу әдістерін білу және қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
көрсеткіштік теңдеулерді шешу әдістерін білу және қолдану. |
|
|
Бағалау критерийлері |
Білім алушы:
|
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу,түсіну,қолдану және жоғары ойлау дағдыларының деңгейлері. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі 2 минут 2 минут |
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық ахуал туғызу. Оқушылар арасында жағымды көңіл-күй қалыптастыру, бір-біріне жақындастыру үшін «Амандасу» психологиялық тренингінен бастаймын. (Мұғалім оқиды, оқушылар орындайды). Қазақстанда - қол алысады Италияда - құшақтасады Бразилияда – бір-бірінің иығын қағады Жапонияда – басын изейді Македонияда - шынтақпен Австралияда - шапалақ ұрады, Кейіннен бәрі секіреді. Топқа біріктіру. «Заттар бойынша бөліну»әдісі Әр оқушы өзінің ұсақ затын мұғалімге ұсынады, мысалы, қалам, дәптер, кілт, көзілдірік. Бұл заттар портфельге салынып, әр партаға ретсіз түрде қойылады,Оқушылар өзінің заты орналасқан топқа орналасады. |
Оқушылар екі шеңбер құрып тұрады:ішкі және сыртқы шеңбер. Өлең шумақтарына сай амандасады. Амандасу түрлерін жасайды
Оқушы өзінің заты орналасқан топқа отырады. |
«Керемет!», «Жарайсыздар!» Топ басшысы сайланады, бағалау парағына топ мүшелерінің балдарын қойып отырады |
|
||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут 3 минут ЕББҚ |
Үй жұмысын тексеру. Үй тапсырмасын «Қатесін тап» әдісі арқылы тексеремін. Осы әдіс арқылы оқушылардың өткен тақырып бойынша білу және түсіну дағдыларын байқау. «Айналма дөңгелек» «Wordwall» интерактивті әдісі. Интерактивті тапсырма құру сервисін пайдаланып жасалған тапсырмаларды орындау арқылы өткен тақырыпты қайталайды. https://wordwall.net/ru/resource/34444641
1 және 4-сұрақ ЕББҚ оқушыдан сұралады |
«Қатесін тап» әдісі арқылы оқушылар есептің қатесін талқылайды, дұрыс жауабын айтады.
Wordwall интерактивті тапсырма құру сервисін пайдалану оқушының оқуға мотивациясын арттырады және осы сервистегі тапсырмаларды орындау арқылы өткен тақырыпты қайталайды, көрсеткіштік теңдеулердің анықтамасын, шешу тәсілдерін, формулаларын қолдануын қарастырады. ЕББҚ оқушы жеңіл сұрақтарына жауап бере алады. Оқушылар тапсырмаларды орындау үшін өткен тақырыпты естеріне түсіреді, ережені қайталайды. Жауаптарын негіздеп, түсіндіреді. Шешуі:
|
Оқушылар өзін-өзі бағалайды. Ауызша бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Жауабың қуантады», «Тағы бір ойланып көр» |
Интерактивті тақта Wordwall интерактивті тапсырма құру сервисі
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
15 минут Оқушылардың функционалдық сауаттылығын дамытуға арналған тапсырмалар ЕББҚ топпен бірігіп жұмыс жасайды Креативті ойлауды дамытуға арналған сұрақтар (1.2; 2.2; 3.2) 8 минут 10 минут ЕББҚ ЕББҚ функционалдық сауаттылыққа бағытталған тапсырма |
Топтық жұмыс. Оқу мақсатына қол жеткізуге мүмкіндік беретін «Ойлан, топтас, бөліс» әдісі арқылы топтық жұмыс ұйымдастырылады. Барлық білім алушылар оқу процесіне тартылады.
1-топ. «Көшелер қиылысы ТУРАЛЫ ЕСЕП» Шынар мен Алтын Алматы қаласында тұрады. Олар тұратын Саин
көшесі мен Жандосов көшесі қиылысады және қиылысуы мына формуламен
берілген:
1.1-сұрақ: Көшелердің қиылысуын графиктік тәсіл арқылы табыңыз. Дескриптор 1-топ
1.2-cұрақ: x-тің мәні -1-ге тең болуы үшін көшелердің қиылысу формуласын қалай өзгертер едіңіз?формуланы қандай түрде берер едіңіз? 2-топ. Есеп «БАНК» Дәурен банкке жылдық 15% мөлшерлемемен 20 000 АҚШ долларын салды. 2.1-сұрақ: Қанша жылдан кейін оның ақшасы үш есе артады? Дескриптор 2-топ
2.2-сұрақ. Дәуреннің ақшасы мүмкіндігінше арту үшін есептің шартын қалай өзгертер едің? 3-топ. Есеп. «Өрмекші торы» *Айдостың анасы-биология пәнінің мұғалімі. Айдос досы Айдынмен зерттеушілік жұмыстар жасағанды ұнатады. Екеуі ойнап жүріп, өрмекшінің торына назары түседі. Оны жақыннан көру үшін, Айдос анасынан микроскоп беруін өтінеді. 3.1-сұрақ Өрмекші торының микроскоппен қарағандағы шектелген бөлігінің ауданын табыңыз. (Мұнда, y=6-x,x=0,y=2x)
Пішімі:тұтас емес мәтін Саны: бірмәтін Түрі: түсіндіру,нұсқаулық Көлемі: күрделілігі орташа Дәрежесі: орта деңгей Дескриптор 3 топ
3.2-сұрақ. Дәл осы функциялардың графиктерімен шектелген белгілі бір бөліктің ауданын табу қажет болса, өрмекші торының орнына нені айтар едіңіз? Есептің шартын қалай өзгертер едіңіз? «Жұбыңды тап» әдісінде жұптық жұмыс орындалады. SMART– бейджиктегі сары шаршыдағы рим цифрлары бойынша І және ІІ цифрлары көрсетілгендер жұптасады. ЕББҚ оқушыны үлгерімі жақсы оқушымен отырғызу арқылы, қолдау көрсетіледі. Жұптық тапсырма
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Жеке жұмыс. «Кім жылдам?» әдісі «PLICKERS» бағдарламасы. Оқушыларға карточкалар таратылады. Сол карточкалар арқылы жауап береді. Мобильді қосымша PLICKERS бағдарламасы арқылы жасалған тест тапсырмасының жауаптары сканерленіп, сол бойда интерактивті тақтадан нәтижесі көрсетіледі 1.
Теңдеуді
шешіңіз: A) -3 B) -2 C) -4 D) 1
2.
Теңдеуді
шешіңіз: A) 0,75 B) 3/4 C) 2 D) 4/3
3.
Теңдеуді
шешіңіз: A) -2 B) 0,5 C) 2 D) -0,5
4.
Теңдеуді
шешіңіз: A) 8 B 1 C) 16 D) 2
5. Теңдеуді
шешіңіз: A) 3;-1 B) 2;1 C) 0;1 D) -3;-1
Дескриптор:
5 балл 1)«Сәйкестендір» ЕББҚ оқушы үшін тапсырма
Дескриптор
1)Азамат Хромтау қаласынан Ақтөбе қаласына жолға шықты. Жүргізушінің Ақтөбе қаласына дейін жүрген уақыты мына формуламен берілген: 9x=27. Егер Азаматтың жүрген уақыты x-пен өрнектелсе, теңдеуді шешіңіз.
Дескриптор ЕББҚ
|
Оқушылар ойласады, топтасып есеп шығарады, берілген тапсырмаларды постерге орындап бір-бірімен бөліседі.
Графиктердің қиылысу нүктесінің абсциссасы: x=-2. Тексеру: x=-2 теңдеудің шешімі:
Жауабы: x=-2;
Мүмкін жауабы: Оқушының ойына ерік беріледі.
Мысалы:
2.1. Шешуі:
Күрделі пайыз
формуласын қолданамыз:
60000=20000
3=
n=
Жауабы:
2.2. Мүмкін жауабы: Оқушы пайыздық мөлшерлемені арттыруы мүмкін, т.б.
3.1. Шешуі: y=6-x, x=0, y=2x
S1=
S2=
S=S1-S2=10-
Жауабы: S=10-
3.2 мүмкін жауабы: Оқушылардың ойына ерік беріледі. Мүмкін компьютерінің бөлмедегі алатын орнын айтуы мүмкін.
Оқушылар SMART– бейджиктер арқылы жұптасады. Берілген тапсырмаларды жұппен орындайды. Бірінші орындап болған жұп тақтаға шығып шешуін көрсетеді. Шешуі:
PLICKERS бағдарламасы арқылы жасалған тест тапсырмасын орындайды. Жауаптарын таратылған қима қағаздардағы QR кодтар арқылы көрсетеді
Жауаптары:
«Сәйкестендіру әдісі» арқылы ЕББҚ оқушы тапсырманы орындайды. Шешуі:
9x=27, 32x=33, 2x=3, x=1,5 Жауабы: Азамат бір жарым сағатта Ақтөбе қаласына келеді.
|
Топтық бағалау. Топтар бір-бірінің жұмыстарын бағалайды. «2 балл», «1 балл»
Өзара бағалау
Әрбір дұрыс тапсырма үшін 1 балл Жалпы 3 балл
PLICKERS бағдарламасы оқушылар балдарын автоматты түрде есептеп береді. Жалпы 5 балл
Мұғалімнің бағалауы |
Постер, түрлі-түсті маркерлер, диаграммалар
Қима қағаздар
Интерактивті тақтада «Plickers» бағдарламасы көрсетіледі. Ұялы телефон
|
||||||||||||
|
Сабақтың аяғы 3 минут Кері байланыс
|
IV.Cабақты қорытындылау. «TRUE OR FALSE» БІЛІМДЕРІН БЕКІТУ.
Рефлексия: «Mentimeter» платформасында оқушылар сабақ туралы өз ойларын білдіреді. https://www.menti.com/oq86xxgn8x
Үйге тапсырма: Шығармашылық тапсырма. «Өзім құрастырған үш есеп» атты тапсырманы орындау. |
Білім алушы ойын жинақтап, жазылған сөйлемдердің,тапсырмалардың ақиқат не жалған екендігін анықтайды.
Оқушылар « Mentimeter» платформасында сабақ туралы өз ойын мына сұрақтармен білдіреді:
Үй жұмысы: Көрсеткіштік теңдеулерді шешудің әртүрлі тәсілімен шығарылатын 3 есеп дайындап келу.
|
Мұғалімнің бағалауы «Үздік үштік»
Топ басшылары топ мүшелерінің балдарын хабарлайды. Күнделік.кз жүйесіне қойылады |
Интерактивті тақта. Тапсырма дәптерге орындалады.
https://www.menti.com/oq86xxgn8x
|
Бағалау парағы
|
Оқушының аты-жөні |
Тапсырма атауы |
Жалпы балл |
|
|
Топтық жұмыс «Ойлан,топтас,бөліс» Жалпы: 2 балл |
|
|
|
Жұптық жұмыс «Жұбыңды тап» Жалпы:3 балл |
|
|
|
Жеке жұмыс «Plickers» Жалпы:5 балл |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көрсеткіштік теңдеулер және олардың жүйелері, 11-сынып
Көрсеткіштік теңдеулер және олардың жүйелері, 11-сынып
|
Бөлімі: 11.3С Көрсеткіштік және логарифмдік теңдеулер мен теңсіздіктер |
Мектеп: «Әл-Фараби атындағы №21 мамандандырылған гимназия» |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абылаева Гульзира Абаевна |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 11 |
Қатысқаны: |
Қатыспағаны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көрсеткіштік теңдеулер және олардың жүйелері (2-сағат) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
11.2.2.6-көрсеткіштік теңдеулерді шешу әдістерін білу және қолдану; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
көрсеткіштік теңдеулерді шешу әдістерін білу және қолдану. |
|
|
Бағалау критерийлері |
Білім алушы:
|
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу,түсіну,қолдану және жоғары ойлау дағдыларының деңгейлері. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі 2 минут 2 минут |
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық ахуал туғызу. Оқушылар арасында жағымды көңіл-күй қалыптастыру, бір-біріне жақындастыру үшін «Амандасу» психологиялық тренингінен бастаймын. (Мұғалім оқиды, оқушылар орындайды). Қазақстанда - қол алысады Италияда - құшақтасады Бразилияда – бір-бірінің иығын қағады Жапонияда – басын изейді Македонияда - шынтақпен Австралияда - шапалақ ұрады, Кейіннен бәрі секіреді. Топқа біріктіру. «Заттар бойынша бөліну»әдісі Әр оқушы өзінің ұсақ затын мұғалімге ұсынады, мысалы, қалам, дәптер, кілт, көзілдірік. Бұл заттар портфельге салынып, әр партаға ретсіз түрде қойылады,Оқушылар өзінің заты орналасқан топқа орналасады. |
Оқушылар екі шеңбер құрып тұрады:ішкі және сыртқы шеңбер. Өлең шумақтарына сай амандасады. Амандасу түрлерін жасайды
Оқушы өзінің заты орналасқан топқа отырады. |
«Керемет!», «Жарайсыздар!» Топ басшысы сайланады, бағалау парағына топ мүшелерінің балдарын қойып отырады |
|
||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут 3 минут ЕББҚ |
Үй жұмысын тексеру. Үй тапсырмасын «Қатесін тап» әдісі арқылы тексеремін. Осы әдіс арқылы оқушылардың өткен тақырып бойынша білу және түсіну дағдыларын байқау. «Айналма дөңгелек» «Wordwall» интерактивті әдісі. Интерактивті тапсырма құру сервисін пайдаланып жасалған тапсырмаларды орындау арқылы өткен тақырыпты қайталайды. https://wordwall.net/ru/resource/34444641
1 және 4-сұрақ ЕББҚ оқушыдан сұралады |
«Қатесін тап» әдісі арқылы оқушылар есептің қатесін талқылайды, дұрыс жауабын айтады.
Wordwall интерактивті тапсырма құру сервисін пайдалану оқушының оқуға мотивациясын арттырады және осы сервистегі тапсырмаларды орындау арқылы өткен тақырыпты қайталайды, көрсеткіштік теңдеулердің анықтамасын, шешу тәсілдерін, формулаларын қолдануын қарастырады. ЕББҚ оқушы жеңіл сұрақтарына жауап бере алады. Оқушылар тапсырмаларды орындау үшін өткен тақырыпты естеріне түсіреді, ережені қайталайды. Жауаптарын негіздеп, түсіндіреді. Шешуі:
|
Оқушылар өзін-өзі бағалайды. Ауызша бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Жауабың қуантады», «Тағы бір ойланып көр» |
Интерактивті тақта Wordwall интерактивті тапсырма құру сервисі
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
15 минут Оқушылардың функционалдық сауаттылығын дамытуға арналған тапсырмалар ЕББҚ топпен бірігіп жұмыс жасайды Креативті ойлауды дамытуға арналған сұрақтар (1.2; 2.2; 3.2) 8 минут 10 минут ЕББҚ ЕББҚ функционалдық сауаттылыққа бағытталған тапсырма |
Топтық жұмыс. Оқу мақсатына қол жеткізуге мүмкіндік беретін «Ойлан, топтас, бөліс» әдісі арқылы топтық жұмыс ұйымдастырылады. Барлық білім алушылар оқу процесіне тартылады.
1-топ. «Көшелер қиылысы ТУРАЛЫ ЕСЕП» Шынар мен Алтын Алматы қаласында тұрады. Олар тұратын Саин
көшесі мен Жандосов көшесі қиылысады және қиылысуы мына формуламен
берілген:
1.1-сұрақ: Көшелердің қиылысуын графиктік тәсіл арқылы табыңыз. Дескриптор 1-топ
1.2-cұрақ: x-тің мәні -1-ге тең болуы үшін көшелердің қиылысу формуласын қалай өзгертер едіңіз?формуланы қандай түрде берер едіңіз? 2-топ. Есеп «БАНК» Дәурен банкке жылдық 15% мөлшерлемемен 20 000 АҚШ долларын салды. 2.1-сұрақ: Қанша жылдан кейін оның ақшасы үш есе артады? Дескриптор 2-топ
2.2-сұрақ. Дәуреннің ақшасы мүмкіндігінше арту үшін есептің шартын қалай өзгертер едің? 3-топ. Есеп. «Өрмекші торы» *Айдостың анасы-биология пәнінің мұғалімі. Айдос досы Айдынмен зерттеушілік жұмыстар жасағанды ұнатады. Екеуі ойнап жүріп, өрмекшінің торына назары түседі. Оны жақыннан көру үшін, Айдос анасынан микроскоп беруін өтінеді. 3.1-сұрақ Өрмекші торының микроскоппен қарағандағы шектелген бөлігінің ауданын табыңыз. (Мұнда, y=6-x,x=0,y=2x)
Пішімі:тұтас емес мәтін Саны: бірмәтін Түрі: түсіндіру,нұсқаулық Көлемі: күрделілігі орташа Дәрежесі: орта деңгей Дескриптор 3 топ
3.2-сұрақ. Дәл осы функциялардың графиктерімен шектелген белгілі бір бөліктің ауданын табу қажет болса, өрмекші торының орнына нені айтар едіңіз? Есептің шартын қалай өзгертер едіңіз? «Жұбыңды тап» әдісінде жұптық жұмыс орындалады. SMART– бейджиктегі сары шаршыдағы рим цифрлары бойынша І және ІІ цифрлары көрсетілгендер жұптасады. ЕББҚ оқушыны үлгерімі жақсы оқушымен отырғызу арқылы, қолдау көрсетіледі. Жұптық тапсырма
Дескриптор:
Дескриптор:
Дескриптор:
Жеке жұмыс. «Кім жылдам?» әдісі «PLICKERS» бағдарламасы. Оқушыларға карточкалар таратылады. Сол карточкалар арқылы жауап береді. Мобильді қосымша PLICKERS бағдарламасы арқылы жасалған тест тапсырмасының жауаптары сканерленіп, сол бойда интерактивті тақтадан нәтижесі көрсетіледі 1.
Теңдеуді
шешіңіз: A) -3 B) -2 C) -4 D) 1
2.
Теңдеуді
шешіңіз: A) 0,75 B) 3/4 C) 2 D) 4/3
3.
Теңдеуді
шешіңіз: A) -2 B) 0,5 C) 2 D) -0,5
4.
Теңдеуді
шешіңіз: A) 8 B 1 C) 16 D) 2
5. Теңдеуді
шешіңіз: A) 3;-1 B) 2;1 C) 0;1 D) -3;-1
Дескриптор:
5 балл 1)«Сәйкестендір» ЕББҚ оқушы үшін тапсырма
Дескриптор
1)Азамат Хромтау қаласынан Ақтөбе қаласына жолға шықты. Жүргізушінің Ақтөбе қаласына дейін жүрген уақыты мына формуламен берілген: 9x=27. Егер Азаматтың жүрген уақыты x-пен өрнектелсе, теңдеуді шешіңіз.
Дескриптор ЕББҚ
|
Оқушылар ойласады, топтасып есеп шығарады, берілген тапсырмаларды постерге орындап бір-бірімен бөліседі.
Графиктердің қиылысу нүктесінің абсциссасы: x=-2. Тексеру: x=-2 теңдеудің шешімі:
Жауабы: x=-2;
Мүмкін жауабы: Оқушының ойына ерік беріледі.
Мысалы:
2.1. Шешуі:
Күрделі пайыз
формуласын қолданамыз:
60000=20000
3=
n=
Жауабы:
2.2. Мүмкін жауабы: Оқушы пайыздық мөлшерлемені арттыруы мүмкін, т.б.
3.1. Шешуі: y=6-x, x=0, y=2x
S1=
S2=
S=S1-S2=10-
Жауабы: S=10-
3.2 мүмкін жауабы: Оқушылардың ойына ерік беріледі. Мүмкін компьютерінің бөлмедегі алатын орнын айтуы мүмкін.
Оқушылар SMART– бейджиктер арқылы жұптасады. Берілген тапсырмаларды жұппен орындайды. Бірінші орындап болған жұп тақтаға шығып шешуін көрсетеді. Шешуі:
PLICKERS бағдарламасы арқылы жасалған тест тапсырмасын орындайды. Жауаптарын таратылған қима қағаздардағы QR кодтар арқылы көрсетеді
Жауаптары:
«Сәйкестендіру әдісі» арқылы ЕББҚ оқушы тапсырманы орындайды. Шешуі:
9x=27, 32x=33, 2x=3, x=1,5 Жауабы: Азамат бір жарым сағатта Ақтөбе қаласына келеді.
|
Топтық бағалау. Топтар бір-бірінің жұмыстарын бағалайды. «2 балл», «1 балл»
Өзара бағалау
Әрбір дұрыс тапсырма үшін 1 балл Жалпы 3 балл
PLICKERS бағдарламасы оқушылар балдарын автоматты түрде есептеп береді. Жалпы 5 балл
Мұғалімнің бағалауы |
Постер, түрлі-түсті маркерлер, диаграммалар
Қима қағаздар
Интерактивті тақтада «Plickers» бағдарламасы көрсетіледі. Ұялы телефон
|
||||||||||||
|
Сабақтың аяғы 3 минут Кері байланыс
|
IV.Cабақты қорытындылау. «TRUE OR FALSE» БІЛІМДЕРІН БЕКІТУ.
Рефлексия: «Mentimeter» платформасында оқушылар сабақ туралы өз ойларын білдіреді. https://www.menti.com/oq86xxgn8x
Үйге тапсырма: Шығармашылық тапсырма. «Өзім құрастырған үш есеп» атты тапсырманы орындау. |
Білім алушы ойын жинақтап, жазылған сөйлемдердің,тапсырмалардың ақиқат не жалған екендігін анықтайды.
Оқушылар « Mentimeter» платформасында сабақ туралы өз ойын мына сұрақтармен білдіреді:
Үй жұмысы: Көрсеткіштік теңдеулерді шешудің әртүрлі тәсілімен шығарылатын 3 есеп дайындап келу.
|
Мұғалімнің бағалауы «Үздік үштік»
Топ басшылары топ мүшелерінің балдарын хабарлайды. Күнделік.кз жүйесіне қойылады |
Интерактивті тақта. Тапсырма дәптерге орындалады.
https://www.menti.com/oq86xxgn8x
|
Бағалау парағы
|
Оқушының аты-жөні |
Тапсырма атауы |
Жалпы балл |
|
|
Топтық жұмыс «Ойлан,топтас,бөліс» Жалпы: 2 балл |
|
|
|
Жұптық жұмыс «Жұбыңды тап» Жалпы:3 балл |
|
|
|
Жеке жұмыс «Plickers» Жалпы:5 балл |
|
шағым қалдыра аласыз















.


,
=
,
3-2x=1, x=1.



.
7















