|
Білім беру ұйымының атауы |
Қ.А.Яссауи атындағы №22 ЖББКММ |
|
|
Бөлім: |
Көрсеткіштік және логарифмдік теңдеулер мен теңсіздіктер |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Егембердиева Маржан Саулебаевна |
|
|
Күні: |
06.03.2025
ж. |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көрсеткіштік теңсіздіктер және оның жүйелері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.2.10- көрсеткіштік теңсіздіктер мен олардың жүйелерін шеше білу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Үй жұмысын тексеру Психологиялық ахуал тудыру Жылы қарсы алу: Оқушыларды мектепке келгенде күлімсіреп, жылы шыраймен қарсы алу. Бұл оқушылардың өзін жайлы сезінуіне көмектеседі. Сергіту сәті «Алға, артқа» ойыны Шарты: “Алға” десем, артқа жүреміз. “Артқа” десем, алға жүреміз. “Солға” десем, оңға ; “Оңға” десем, солға жүреміз. |
Сынып
оқушылары сәлемдеседі,оқу құралдарын түгелдеп, Сұрақтарға жауап беріп, үдеріске қатысады. Оқушылар сергіту сәтіне қатысады. |
Сұрақтарға жауап берген білім
алушыларға «Жарайсың!», «жақсы», «Мен саған сенемін!» деген сияқты
сөздер айтып, ынталандыру бағалауын
жүргіземін. |
Слайд Слайд |
|
Жаңа сабақ 5 мин Сабақтың ортасы 30 мин |
«Сары самаурын» әдісі Топқа бөліну «Ой қозғау» әдісі арқылы оқушыларға сұрақтар қоя отырып, жаңа тақырыпты ашып аламын. Сұрақ:
«ЖИ» видео Көрсеткіштік теңсіздіктер және оның жүйелері тақырыбында жасанды интеллект көмегімен видео.
Көрсеткіштік теңсіздіктер – көрсеткіштік функциялар арқылы өрнектелетін теңсіздіктер. Көрсеткіштік теңсіздіктердің жүйелері бірнеше көрсеткіштік теңсіздіктерден тұрады, және олардың шешімдері бір уақытта барлық теңсіздіктерді қанағаттандыруы қажет.
Есептер шығару № 7.72 , 64 бет
№ 7.76 , 65 бет
№ 7.82 , 64 бет
«Дұрыс/дұрыс емес» ойыны
Жауап: False (Кез-келген екі жұп жай санның қосындысы жұп сан болады, бірақ бір жай сан мен бір тақ санның қосындысы тақ сан болады)
Жауап: True "Иррационал сандардың арасында жай сандар жоқ." Жауап: True
Жауап: True
Жауап: True
Жауап: False (Арифметикалық прогрессияның ортақ мүшесі екі көршілес мүшелерінің қосындысының жартысына тең)
Жауап: False (Пифагор теоремасы тек тік бұрышты үшбұрыштарға қолданылады)
Жауап: False (n! – бұл n санынан кіші барлық сандардың көбейтіндісі) |
Оқушылар топқа бөлінеді. Оқушылар сұрақтарға бірлесе жауап беру арқылы тақырып туралы түсініктерін қалыптастырады. Оқушылар слайдтағы ережелерді дәптерлеріне жазып алады.Білім алушылар теориялық білімдерін дәптерге жазып алады Білім алушылар теориялық білімдерін қолданып, практикалық міндеттерді шешуге бағыт алып, жұмбақты шешеді.есептерді шығарады. Оқушылар осы пән бойынша алған білімін пайдалана отырып, дұрыс немесе дұрыс емес деп белгілейді. |
Дескриптор
Дескриптор:
Қалыптастырушы бағалау: Дескрипторлар бойынша өзін-өзі бағалау жүргізіледі. Дескриптор:
|
Сурет Слайд
Видео Слайд
Слайд
Слайд
Слайд
Слайд Видео https://create.kahoot.it/share/duplicate-of/d1e0892d-df4e-4532-9067-6ef4997eb511
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
“Өз-өзін бағалау” 1-4 ұпай: «Қосымша көмек керек» 5 ұпай: «Жақсы, бірақ әлі де жұмыс жасау керек» 6-7 ұпай: «Жақсы, бірақ кейбір аспектілерде даму керек» 8-10 ұпай: «Тақырыпты толық меңгердім» Үйге тапсырма: № 7.89 , 68 бет |
Сабақ бойынша білім алушылар кері байланыс жасап, өз ойларымен бөліседі. |
Оқушылардың сабақ барысындағы іс-әрекетіне мұғалім кері байланыс беріп, бағалайды.
«Бүгінгі сабақта тапсырмаларды толық әрі, дұрыс орындай алдың, «Сен жетістіктерге жетудесің !» Қалыптастырушы бағалау. Дескриптор бойынша баллдық жүйемен бағалаймын. |
Слайд |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көрсеткіштік теңсіздіктер және оның жүйелері. 11 - сынып ЖМБ
Көрсеткіштік теңсіздіктер және оның жүйелері. 11 - сынып ЖМБ
|
Білім беру ұйымының атауы |
Қ.А.Яссауи атындағы №22 ЖББКММ |
|
|
Бөлім: |
Көрсеткіштік және логарифмдік теңдеулер мен теңсіздіктер |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Егембердиева Маржан Саулебаевна |
|
|
Күні: |
06.03.2025
ж. |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көрсеткіштік теңсіздіктер және оның жүйелері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.2.10- көрсеткіштік теңсіздіктер мен олардың жүйелерін шеше білу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Үй жұмысын тексеру Психологиялық ахуал тудыру Жылы қарсы алу: Оқушыларды мектепке келгенде күлімсіреп, жылы шыраймен қарсы алу. Бұл оқушылардың өзін жайлы сезінуіне көмектеседі. Сергіту сәті «Алға, артқа» ойыны Шарты: “Алға” десем, артқа жүреміз. “Артқа” десем, алға жүреміз. “Солға” десем, оңға ; “Оңға” десем, солға жүреміз. |
Сынып
оқушылары сәлемдеседі,оқу құралдарын түгелдеп, Сұрақтарға жауап беріп, үдеріске қатысады. Оқушылар сергіту сәтіне қатысады. |
Сұрақтарға жауап берген білім
алушыларға «Жарайсың!», «жақсы», «Мен саған сенемін!» деген сияқты
сөздер айтып, ынталандыру бағалауын
жүргіземін. |
Слайд Слайд |
|
Жаңа сабақ 5 мин Сабақтың ортасы 30 мин |
«Сары самаурын» әдісі Топқа бөліну «Ой қозғау» әдісі арқылы оқушыларға сұрақтар қоя отырып, жаңа тақырыпты ашып аламын. Сұрақ:
«ЖИ» видео Көрсеткіштік теңсіздіктер және оның жүйелері тақырыбында жасанды интеллект көмегімен видео.
Көрсеткіштік теңсіздіктер – көрсеткіштік функциялар арқылы өрнектелетін теңсіздіктер. Көрсеткіштік теңсіздіктердің жүйелері бірнеше көрсеткіштік теңсіздіктерден тұрады, және олардың шешімдері бір уақытта барлық теңсіздіктерді қанағаттандыруы қажет.
Есептер шығару № 7.72 , 64 бет
№ 7.76 , 65 бет
№ 7.82 , 64 бет
«Дұрыс/дұрыс емес» ойыны
Жауап: False (Кез-келген екі жұп жай санның қосындысы жұп сан болады, бірақ бір жай сан мен бір тақ санның қосындысы тақ сан болады)
Жауап: True "Иррационал сандардың арасында жай сандар жоқ." Жауап: True
Жауап: True
Жауап: True
Жауап: False (Арифметикалық прогрессияның ортақ мүшесі екі көршілес мүшелерінің қосындысының жартысына тең)
Жауап: False (Пифагор теоремасы тек тік бұрышты үшбұрыштарға қолданылады)
Жауап: False (n! – бұл n санынан кіші барлық сандардың көбейтіндісі) |
Оқушылар топқа бөлінеді. Оқушылар сұрақтарға бірлесе жауап беру арқылы тақырып туралы түсініктерін қалыптастырады. Оқушылар слайдтағы ережелерді дәптерлеріне жазып алады.Білім алушылар теориялық білімдерін дәптерге жазып алады Білім алушылар теориялық білімдерін қолданып, практикалық міндеттерді шешуге бағыт алып, жұмбақты шешеді.есептерді шығарады. Оқушылар осы пән бойынша алған білімін пайдалана отырып, дұрыс немесе дұрыс емес деп белгілейді. |
Дескриптор
Дескриптор:
Қалыптастырушы бағалау: Дескрипторлар бойынша өзін-өзі бағалау жүргізіледі. Дескриптор:
|
Сурет Слайд
Видео Слайд
Слайд
Слайд
Слайд
Слайд Видео https://create.kahoot.it/share/duplicate-of/d1e0892d-df4e-4532-9067-6ef4997eb511
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
“Өз-өзін бағалау” 1-4 ұпай: «Қосымша көмек керек» 5 ұпай: «Жақсы, бірақ әлі де жұмыс жасау керек» 6-7 ұпай: «Жақсы, бірақ кейбір аспектілерде даму керек» 8-10 ұпай: «Тақырыпты толық меңгердім» Үйге тапсырма: № 7.89 , 68 бет |
Сабақ бойынша білім алушылар кері байланыс жасап, өз ойларымен бөліседі. |
Оқушылардың сабақ барысындағы іс-әрекетіне мұғалім кері байланыс беріп, бағалайды.
«Бүгінгі сабақта тапсырмаларды толық әрі, дұрыс орындай алдың, «Сен жетістіктерге жетудесің !» Қалыптастырушы бағалау. Дескриптор бойынша баллдық жүйемен бағалаймын. |
Слайд |
шағым қалдыра аласыз

















