|
Бөлім: |
8.3D Координация және реттелу |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Рысқұлбек А.Б. |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көру мүшесінің құрылысы мен қызметі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.7.1 көруді қабылдаудың ерекшеліктерін зерттеу және көру гигиенасы ережесін сипаттау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: Көру мүшесінің ерекшеліктерін сипаттайды. Көпшілік оқушылар үшін: Көру мүшесінің құрылысы мен қызметі арасындағы байланысты айқындайды. Кейбір оқушылар үшін: Көру жітілігі мен көру аймағының шегін анықтап, көрудің маңызы мен гигиенасын түсіндіреді. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгендеу. Сынып реттілігін қадағалау.
Психологиялық тренинг. «Достық торы» Топқа бөлу: 1-топ-“Көзбұршақ” тобы 2-топ- “Көзәйнек” тобы Үй тапсырмасын тексеру: “Домино” әдісі |
Қатысушылар шеңбер құрып тұрады. Жүргізуші тоқыма жіпті бір саусағына іліп алып,өзі қалаған қатысушыға жылы лебізін білдіріп лақтырады. Жаттығу осылай жалғасады. Соңында «достық торы» пайда болады. Бүгінгі сабақтан жақсы әсер алып,үйге көтеріңкі көңіл-күймен қайтуға тілектеспін.
Оқушыларды топтарға біріктіру. Қима қағаздарда жазылған ребусты шешу арқылы шыққан сөзге байланысты 2 топқа бірігеді. Оқушылар бір-бірінің дәптерін алмастырып, үй тапсырмасын тексеріп шығады. |
ҚБ «Мадақтау» (Жарайсың! Керемет! Тамаша!)
Смайликтер арқылы бағалау |
ДК экраны, оқулық, жұмыс дәптері , дәптер, суреттер бейнеленген қима қағаздар топтамасы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
Жалпы анализаторлар жайлы түсінік қалыптастырып «Ой қозғау» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтары. Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Қойылған сұрақтарды ұжымда талқылайды. |
«Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
ДК экраны, слайд
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 26 мин. |
Жаңа сабақты түсіндіру. Видеоматериал:
|
Туындаған сұрақтарын қойып,өзара талқылау жүргізеді. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады.
|
|
ДК экраны Оқулық. Жұмыс дәптері. Тақырып бойынша бейнеролик. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Топтық,жұптық,жеке жұмыстар бойынша тапсырмалар орындау. ТЖ. 1-тапсырма Көздің қабықтарының ерекшеліктерін сипаттаңыз.
Сергіту сәті. “Көзге арналған жаттығулар”
ЖЖ. 2-тапсырма. Көздің құрылысын анықтаңыз.
ЖЖ. 3-тапсырма. Көздің құрам бөліктері мен қызметтерін сәйкестендіріңіз
Жеке жұмыс. 4-тапсырма. Әр топқа ақ парақ таратылады. Топ мүшелері бүгін алған білімін бір сөйлеммен параққа жазады, топтағы оқушылар оның ойын жалғастырады.
|
Берілген тапсырмалар бйоынша жұмыс жасайды.
Балдырлардың , ашықтұқымды және жабықтұқымды өсімдіктердің түрлерін ажыратады.
Суретте берілген көзге арналған жаттығуларды орындайды.
Санмен белгіленген сілтемелерге тиісінше көз бөліктерін жазып шығады.
Көздің құрам бөліктері мен қызметтерін сәйкестендіреді. Бір-біріне жақын орналасқан оқушылар дәптерлерін алмасып бір-бірін «Диірмен» әдісі арқылы тексереді.
Топ мүшелері бүгін алған білімін бір сөйлеммен параққа жазады, топтағы оқушылар оның ойын жалғастырады.
|
ҚБ. Бағалау парағы арқылы бағаланып отырады.
“От шашу” әдісі арқылы бағалау
«Өзара бағалау» әдісі (смайликтердің суретін салу арқылы)
Оқушылар бағалау критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды.
“Бес саусақ” әдісі арқылы бағалау
|
ДК экраны 8-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. А3-форматындағы қағаздар,маркерлер
ДК экраны
А4 парағы, қима қағаз,қалам
Жұмыс дәптері
Оқулық, А4 парағы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
«Нысана» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты:Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі:Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Рысқұлбек Аружан БүркүтбайқызыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Көру мүшесінің құрылысы мен қызметі
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Көру мүшесінің құрылысы мен қызметіМатериал туралы қысқаша түсінік
Берілген сабақ жоспарын ашық сабаққа пайдалануға болады, әрі сабақты қызықты етіп өткізу үшін ерекше әдіс-тәсілдер түрі көрсетілген.
Материалдың қысқаша нұсқасы
Сабақтың барысы:
|




















