Материалдар / "Көшбасшы қандай болу керек"
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

"Көшбасшы қандай болу керек"

Материал туралы қысқаша түсінік
жас мамандарға көмегі болар деп ойлаймын
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Қаңтар 2020
668
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Есікті жауып жүріңіздер.сы























































8

«Қала»тобы

«Тоғай»тобы

«Сырдария»тобы

































































Оқу ісінің меңгерушісі:---------------

Пәні: дүниетану

Мектеп: М.Шаханов атындағы жоббм

Күні: 22.11.2019 ж

Мұғалімнің аты-жөні:Бабашева Алия

Сынып: 2 «Д»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қазақстан - менің Отаным

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын мақсаттары:

2.1.3.2. Қазақстан картасынан ірі өзен-көлдерді, қалаларды, жолдарды, өз облысын көрсету;

Сабақ мақсаттары


Барлық оқушылар:

Өздері тұратын мекен жайды біледі.

Оқушылардың басым бөлігі:

Картадан мекен жайды таба алады.

Кейбір оқушылар:

Қазақстанның кез-келген қаласын картадан тауып береді.

Бағалау критерийлері

1. Отан деген ұғымның мағынасын түсінеді;

2. Өз Отанын картадан тауып көрсетеді;

Тілдік мақсат

Отан-Родина-Rodina, Қазақстан-Казакстан-Kazakstan

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Тірек сөздерді сабақ барысында қайталап айту.

Алдынғы оқу

Қазақстан және Отан туралы ұғым қалыптасқан.

Жоспар

Сабақтың жоспарланған кезеңдері





Сабақтың басы


1.Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлемдесу

Үлкенге де сіз,

Кішіге де сіз.

Сәлем бердік сіздерге,

Құрметпенен біз.

Жүректі біз ашайық,

Бақыт нұрын шашайық.

Барлық жақсы тілекті,

Сіздерге біз арнайық.

2.Шаттық шеңбері:

Біз балдырған баламыз,

Құстай қанат қағамыз.

Шеңбер болып тұрамыз,

Керегені құрамыз.

Уық болып иіліп,

Шаңырыққа киіліп.

Киіз үй болып тұрамыз


3.Топқа бөлу

«Мозайка»әдісі

Әр түрлі қағаздарды араластырып қоямын,

сол қағаздарды балалар құрастырады сол кезде топтың атауы шығады.

1-топ. «Қала»тобы

2-топ «Тоғай»тобы

3-топ. «Сырдария»тобы

Топқа бөліп аламын, топ басшысын сайлап аламын.

Әр топтың басшылары өз тобының мүшелерін бағалап отырады.


4.Өткенді пысықтау:

Біздің сынып ұжымындағы әдептілік ережелері:

1.Құрметтеу

2.Достық

3.Батылдық

4.Сүйіспеншілік.

5.Мейірімділік.

6.Қайырымдылық.

7.Еңбексүйгіштік.


Жаңа сабақ.

«Қазақстан-менің Отаным»

5.«Шатасқан сандар»әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашамын

Балаларды тақтаға шығарып сағаттың тілімен сандарды алып айналып шығады және сол сандардан тақырып ашылады.


1тапсырма: ҰЖ «Анықтап көр»

Картаға қара. Қазақстанның батысында Каспий теңізі, шығысында биік Алтай тауы жатыр.

Картадан Каспий теңізі мен Алтай тауын тап.


Дескриптор:

1. Картаға қарап Каспий теңізін анықтайды;

2. Қазақстанның қай өңірінде екенін айтады;

3. Картадан Алтай тауын табады;


Кері байланыс:

ҚБ «жұлдызшалар»

2 тапсырма: ЖЖ «Түсініп оқы»


6.Ақын Садықбек Хангелдин өз Отаны туралы мынадай өлең жолдарын арнады:

Бәрі-менің өмірім, сен сыйлаған

Табиғат,

Тіршіліксің тұнып тұрған,

Сен-Күнсің көтерілген күліп қырдан.

Сен-Көлсің,

Сен –Ормансың,

Сен-Бұлбұлсың,

Адамды сұлулыққа құнықтырған.

Сен-Жарықсың,

Сен-Жерсің,

Сен-Гүлсің,

Сен-Адамсың,

Сен-Ауасың,

Сен-Анамсың,

Бәрі-менің өмірім сен сыйлаған,

Туған жерім-Отаным-Қазақстан.

Дескриптор:

1.Садықбек Хангелдиннің Отан туралы өлеңін түсініп оқиды;

2. Қазақстандағы көрікті жерлер туралы әңгімелейді;

3.Еліміздің қалаларының байланысуын түсінеді;

4.Бір-бірін тыңдап толықтырады;


Кері байланыс:

ҚБ «жұлдызшалар»


7.Қазақстан қалалары туралы қысқаша мағлұмат:

Қазақстанда көрікті, тарихи қалалар өте көп.Ежелгі қалаларға:Түркістан,Тараз,Алматы жатады.Бұл біздің Отанымыздың тарихы тереңде жатқанын білдіреді.Біздің әсем қала Астана-еліміздің бас қаласы. Еліміздің қалалары бір-бірімен теміржол арқылы байланысады.Шымкент қаласынан Алматыға

дейін теміржол арқылы барса, бір күн уақыт кетеді. Орал қаласынан Алматыға барса,екі күндік жол болады.Бұл біздің Отанымыздың аумағы үлкен екенін көрсетеді.


8.Жұптық жұмыс:

«Мозайка» әдісі

Балаларға қима сөздер таратылады, сол сөздерден сөйлем құрастырылады.

Қазақстан, Отан туралы мақал-мәтел шығуы керек

«Отанды сүю- отбасынан басталады»,

« Отансыз адам —Ормансыз бұлбұл», «Ел-елдің бәрі жақсы, Өз елің бәрінен де жақсы», «Өз елім - өлең төсегім.», «Отанын сүйген отқа жанбайды,Суға батпайды.», «Отан елдің анасы, Ел ердің анасы.», « Отан оттан да ыстық»,


Сергіту сәті:

Сыныпқа Елбасымыз балаларға сыйлық беріп жіберіпті ол сыйлықты сендердің Қазақстан азаматы, азаматшасы болғандарың үшін, үлгілі, тәртіпті, ұқыпты оқушы болғандарың үшін беріп жіберіпті.

Видеоролик көрсетемін.

Сергіту сәтіне Ибрагим Ескендірдің орындауындағы патриоттық әнді балаларды хормен орындатып сергітіп аламын

Ресурстар









Сабақтың ортасы:

Дескриптор:

1. Өздері тұратын аймақ туралы әңгімелейді;

2. Өз ауылдары қайда орналасқанын анықтайды;

3. Астана мен Алматыға өз қаласынан қалай жетуге болатынын түсінеді;

4. Астана қаласын картадан көрсетеді;

Кері байланыс:
ҚБ «жұлдызшалар»







Іс-қимылмен көрсетеді.



Сабақтың соңы

Ой қорыту

- Балалар, бүгінгі сабақта не туралы білдік? 
-
Отан деген ұғымды қалай түсінеміз

-Біз қай қалада тұрамыз

Кері байланыс: «Рақмет ағашы» арқылы сабақ түсінгенін, не түсінбегенін білдіру.


Үйге тапсырма: 36-37 бет оқу, Шығарма жазу

Қосымша мәліметтер

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз

қабілеті жоғары

оқушыларға тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

Сабақ барысында балаларды әр тапсырмада

жалауша арқылы бағалап отырамын.


Қазақстан картасы арқылы балаларға көптеген қалалардың қайда орналасқанын айтамын

Пәнаралық байланысДенсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ
Құндылықтармен байланыс,АКТ (тәрбие)
Ауызбіршілікке, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма? Бүгін оқушылар

не білді?

Сыныптағы ахуал

қандайболды?

Мен жоспарлаған

саралаушаралары

тиімдіболдыма?

Мен берілген

уақытішінде

үлгердімбе? Мен

өзжоспарыма

қандайтүзетулер

енгіздімжəне

неліктен?



















Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіругекөмектесетін не білдім?




















ТҮРКІСТАН ОБЛЫСЫ АРЫС ҚАЛАСЫНЫҢ «БІЛІМ БӨЛІМІ»

МЕМЛЕКЕТТІК МЕКЕМЕСІНЕ ҚАРАСТЫ «М.ШАХАНОВ Ы АТЫНДАҒЫ ЖАЛПЫ ОРТА БІЛІМ БЕРЕТІН МЕКТЕП» КММ

















«ҚАЗАҚСТАН-МЕНІҢ ОТАНЫМ»



Д ДҮНИЕТАНУ

2 «Д»СЫНЫП









БАБАШЕВА АЛИЯ









2019-2020ОҚУ ЖЫЛЫ














































578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!