Қысқа мерзімді Математикадан сабақ жоспары
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көшбасшы қандай болу керек 4 сынып
Көшбасшы қандай болу керек 4 сынып
Қысқа мерзімді Математикадан сабақ жоспары
|
Бөлім: |
3 ( В ) – Бөлім . «Бөлшектер және пайыздар. Есептер.» Ортақ тақырып: «Қоршаған ортаны қорғау» |
||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Ағажан Аружан |
||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
108 – сабақ. «Пайыздар» «Пысықтау» Қазақстан Республикасының экологиялық мәселелері. ( Математика 3-бөлім. Оқулық 93 – 95 бет «Алматы кітап» баспасы, 2019ж. ) |
||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.1.5 Пайыз бүтіннің жүзден бір бөлігі екенін түсіну 4.5.2.4** (10 %, 20 %, 25 %, 50 %, 75% , 100 %) пайызды % символымен белгілеуді қолдану |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||||||||||||
|
Құндылық |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||
|
Уақыт |
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқышының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың басы
Ұйымдастыру 2 мин |
Математика сабағы
|
Оқушылар сәлемдеседі. Сабаққа назарын аударады. Оқушылар көңіл – күйлерін білдіреді
|
|
|
||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білімді пысықт 5 мин
|
Үй тапсырмасын сұрау. «PLICKERS” платформасы. «Пайыздар»
2000 санының 20%-ы нешеге тең? 2000 санының 2%-ын тап. 3000 санының 1%-ын тап. 3600км-дің 2%-ын есепте. 4200 теңгенің 2%-ын есепте. |
Критерий:
2.000: 100 * 20 = 400 2.000:100 * 2 = 40 3.000:100 * 5 = 30 3.600:100 * 2 = 72 км 4.200:100 * 2 = 84тг |
Дескриптор
|
|
|||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың Ортасы
Жаңа сабақ
3 мин
Қызығушылығын ояту 5 мин
|
Сынып жұмыс 108 сабақ «Пайыздар» «Пысықтау» Сабақтың мақсаты:
Түсіндірме.Оқылым, Айтылым «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі
Есіңде сақта!
Бүтіннің 1%
- ын табу үшін, бүтінді теңдей 100 бөлікке бөліп, осындай 1 бөлігін
алу керек.
Бірден артық пайыздың кез келген мөлшерін
табу үшін, санның жүзден бір бөлігін тауып, қажетті пайыз мөлшеріне
көбейтеді. |
Жаңа білім Сабақ тақырыбы мен мақсатын меңгереді;
Оқушылар назарын сабаққа аударады;
Критерий; - Мәліметтерді пайдаланып, бүтіннің пайызын табады
|
Дескриптор: -Ауа мен топырақтың ластану көздерін табады; -Мәліметті пайдаланып, бүтіннің пайызын табады;
|
Оқулық 93 бет Дәптер
|
||||||||||||||||||
|
|
Тәжірбие 10 мин
5 мин
5 мин |
1 – тапсырма «Көршімен ақылдас» әдісі Топтық жұмыс
1-топ. Мамыр айында алманың бір килограмы 200 тг болды. Маусым айында оның бағасы 30%-ға төмендеді. Мамыр мен маусым айларындағы баға бойынша 3 кг алманың құнында қандай айырмашылық бар? 2-топ. Мектеп кітапханасында 2800 оқулық бар. Соның 20%-ы ертегі кітаптарды құрайды. Мектеп кітапханасында неше ертегі кітап бар? 3-топ. Дүние жүзі бойынша көмір өңдірудің пайызға шаққандағы үлесі мынадай: Еуропа (30%), Азия (25%) және Солтүстік Америка(25%).Құрлықтың қалған бөлігінде көмірдің қанша пайызы өңдіріледі? 4-топ. Қыркүйек айында қанттың бір килограмы 700 тг болды. Қазан айында оның бағасы 30%-ға артты. Қыркүйек пен қазан айларындағы баға бойынша 4 кг қанттың құнында қандай айырмашылық бар? Жауаптары: 2-топ:
Оқулық -2800
дана Ертегі кітап - ? 20% Ертегі кітап - ? бар Ш: 2800 : 100 * 20 = 560 2800 – 560 =2240 Ж: Мектеп кітапханасында 2240 ертегі кітаптары бар. 3-топ: Еуропа - 30% Азия - 25% Солтүстік Америка- 25% Көмір - ? % Ш: 100- (30+25+25) = 20 Ж: Құрлықтың қалған бөлігінде көмірдің 20% өндіріледі. 4-топ. Қыркүйек айында – 700 тг –
ден Қазан айында - ? тг, 10% - ға артты Қыркүйек айында – 4 кг, ? тг Қазан айында – 4 кг, ? тг Айырмашылығы - ? тг Ш: 700 * 4 = 2800 тг ( қыркүйек 7 кг – ның құны ) 700 : 100 * 30 = 210 тг ( артты ) 700 + 210 = 910 тг (қазандағы 1 кг-ның құны) 910 * 4 =3640 тг (маусымдағы 4 кг-ның құны) 3640-2800 = 840 тг (айырмашылығы ) Ж: Қыркүйек пен қазан айларындағы баға бойынша қанттың құнында 840 тг айырмашылық бар.
Сергіту сәті. «Қаламсап»
2-тапсырма «Ноутбук» әдісі Жазылым Жұптық жұмыс
Экологиялық таза көгөністер өсіру – экологиялық мәселелерді шешудің бір құралы. Әр қаптың массасы бір центнердің қандай бөлігін құрайды? Пайыз түрінде жаз.
Жұпта бағалаймыз. 3– тапсырма «Пицца бөліктері» әдісі Жазылым ҚБ жұмыс. Жеке жұмыс
|
Критерий Есепті шығарады 1-топ.
Мамыр айында – 200 тг –
ден Маусым айында - ? тг, 30% - ға төмендеді Мамыр айында – 3 кг, ? тг Маусым айында – 3 кг, ? тг ? тг айырм Ш: 200 * 3 = 60 тг ( мамырдағы 3 кг – ның құны ) 200 : 100 * 30 = 60 тг ( төмендеді ) 200 – 60 = 140 тг (маусымдағы 1 кг-ның құны) 140 * 3 = 420 тг (маусымдағы 3 кг-ның құны) 600 – 420 = 180 тг (айырмашылығы ) Ж: Мамыр мен маусым айларындағы баға бойынша картоптың құнында 180 тг айырмашылық бар.
Критерий
48 кг = 1 центнердің 48 % - ы 35 кг = 1 центнердің 35 % - ы 25 кг = 1 центнердің 25% - ы 28 кг = 1 центнердің 28 % - ы 19 кг = 1 центнердің 19% - ы
Критерий
|
Дескриптор: -Есептің шартын жазады; -Есептің шешуін шығарады; -Берілген мәлімет бойынша санның пайызын табады;
Дескриптор
Дескриптор:
|
Оқулық 94 бет, Дәптер
Оқулық 94 бет, Дәптер
|
||||||||||||||||||
|
3 минут |
Сабақтың Соңы 5 мин
Бекіту 3 мин
2 мин |
4-тапсырма Umaigra платформасы Сабақты қорытындылау. Бүгінгі сабақта өз мақсатымызға жеттік пе? Біз не істедік бүгін? Пайызды қалай таптық?
«Пошта жәшігі» әдісі Пошта жәшігіне хат жазу. Меңгерілген тақырып бойынша өз ойларын жазу.
Үйге тапсырма: 92 бет 11 есеп |
|
|
,
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















