Пән: Қазақ тілі Мектеп: №16 ЖОББМ №16
ҰМЖ бөлімі: 3-бөлім. Көшпенділер мәдениеті. Мұғалімнің аты-жөні:Темиржанова А.Н.
Қазақтың халық күнтізбесі.
Сабақ тақырыбы: Көшпенділер мәдениеті
Күні:16.10.2023 г.
Сынып: 9А
Қатыспаған оқушылар саны:14
|
Сабақ тақырыбы |
Көшпенділер мәдениеті |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына қол сілтеме) |
9.1.3.1 әлеуметтік-қоғамдық тақырыптар аясында айтылған сөздер мен термин сөздердің мағынасын түсіну; 9.1.5.1 мәтіннің мақсатты аудиториясын, автордың негізгі ойы мен көзқарасын анықтау; 9.5.1.1 етістің қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Көшпенділер мәдениеті туралы ақпарат беру. |
||||||
|
Бағалау критерийлері |
Дескриптер: -Ойтүрткі сұраққа жауап береді -Ассоциациялық сөздерді салыстырады. -себебін түсіңдіреді. Берілген сызба бойынша автордың cөзін бағалап,оған өз көзқарастарыңды білдіреді. -Мәтінді оқиды -мәтінге тақырып қояды -Автор қандай мәселе қозғап тұрғанын айтады. . Өздері тұратын жердің жыл мезгілдері(көктем, жаз, күз,қыс,)суреттеп жазады.Жазбаларыңда өздік,өзгелік,ортақ етістер көрсетеді. |
||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік дағдылар: Автор қандай мәселе қозғап тұрғанын айтады. |
||||||
|
Пәнге тән лексика мен терминология:көшпенділер мәдениеті ,көшпелі халық |
|||||||
|
|
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География,тарих |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Өзін-өзі және өзара бағалау арқылы жауапкершілік сезімін қалыптастыру |
||||||
|
Бастапқы білім |
Дана даналығы |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||
|
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||||||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Ойтүрткі сұраққа жауап беру. Көшпенділер мәдениеті деген не? Тақырыпты қалай түсіңдіңдер? Сабақ тақырыбына ассоциативті қатар (ассоциация тудыратын сөздерді бір қатарға жазу) түзіңдер. Көшпенділер мәдениеті 1-тапсырма Мәтінді тыңдаңдар.Мәтін не туралы және кейіпкері кім? 2-тапсырма.Берілген сызба бойынша автордың cөзін бағалап,оған өз көзқарастарыңды білдіріңдер. 4-тап оқылым.Тақырып қойындар.Автор қандай мәселені қозғап отыр? |
Психологиялық ахуалға қатысады Ойтүрткі сұраққа жауап береді. Дескриптер: -Ассоциациялық сөздерді салыстырады. -себебін түсіңдіреді. Дескриптор: Берілген сызба бойынша автордың cөзін бағалап,оған өз көзқарастарыңды білдіреді. Дескриптер -Мәтінді оқиды -мәтінге тақырып қояды -Автор қандай мәселе қозғап тұрғанын айтады. |
Оқулық, Көшпенділер фотосы оқулық |
||||
|
Сабақтың ортасы |
3-тапсырма. Өздерің тұратын жердің жыл мезгілдері(көктем, жаз, күз,қыс,)суреттеп жазыңдар.Жазбаларыңда өздік,өзгелік,ортақ етістер болсын. |
Дескриптор: . Өздері тұратын жердің жыл мезгілдері(көктем, жаз, күз,қыс,)суреттеп жазады.Жазбаларыңда өздік,өзгелік,ортақ етістер көрсетеді. |
Суреттер( көктем,жаз,күз,қыс) |
||||
|
Сабақтың соңы |
Бағалау Бағалау Бағдаршам Қызыл- сабақтың кез келген кезіне қатысып үлгере алмады. Сары-Сұрақтарға ғана жауап беру.Жартылай жауап беру. Жасыл түс-барлық тапсырманы орындау. Үйге тапсырма Үй тапсырмасы ретінде оқулықтағы 5 -тапсырманы 46 бет орындау беріледі. Тапсырманың шарты, қандай орындалу қажеттілігі түсіндіріледі. |
Бағалау Бағалау «Бағдаршам» тәсілі бағалай алады. Бағдаршам Қызыл-ешқайда қытысып үлгермедім Сары-Сұрақтарға ғана жауап бердім.Жартылай жауап бердім. Жасыл түс-барлық тапсырманы орындадым. Үйге тапсырма Үй тапсырмасы ретінде оқулықтағы 5-тапсырманы 46 бет орындайды. |
Бағдаршам қиығы |
||||
|
|
Қосымша ақпарат |
||||||
|
Рефлексия Сабақ барысында оқу мақсатына қол жеткізілді ме? Оқу мақсатына қол жетпеудің себебі неде?Бүгін оқушылар не біліп, не үйренді?Сыныптағы психологиялық ахуал қандай болды?Жоспардан ауытқу болды ма? Себебі неде? Өзім жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?Уақыт тиімді пайдаланылды ма?Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім?неліктен? |
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз, сұрақтарға жауап беріңіз (сабақ жүйелі жоспарланғандықтан, сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалады. Оқушылар мәтін мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді, сөздікпен жұмыс жасайды. Сабақ жоғары деңгейде өтеді, өйткені оқу мақсаттары дұрыс таңдалды, уақытты тиімді пайдалану барысында саралау жұмыстары да орындалады) |
|||||
|
|
Қорытынды бағалау Қандай екі нәрсе (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) табысты болды? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) жақсарта алады? 1. 2. Сабақ барысында өзіңіздің көңіліңіз толмаған екі әрекетті (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) атаңыз 1. 2. Осы сабақ барысында келесі сабағымда сынып не жекелеген оқушының сапалы білім алуы үшін нені жетілдіруге болатынын білдім |
||||||
Қызыл-ешқайда қытысып үлгермедім
Сары-Сұрақтарға ғана жауап бердім.Жартылай жауап бердім.
Жасыл түс-2,3 тапсырманы орындадым.

Қызыл-ешқайда қытысып үлгермедім
Сары-Сұрақтарға ғана жауап бердім.Жартылай жауап бердім.
Жасыл түс-2,3 тапсырманы орындадым.

Қызыл-ешқайда қытысып үлгермедім
Сары-Сұрақтарға ғана жауап бердім.Жартылай жауап бердім.
Жасыл түс-2,3 тапсырманы орындадым.
Бағдаршам
Қызыл-ешқайда қытысып үлгермедім
Сары-Сұрақтарға ғана жауап бердім.Жартылай жауап бердім.
Жасыл түс-2,3 тапсырманы орындадым.

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көшпенділер мәдениеті
Көшпенділер мәдениеті
Пән: Қазақ тілі Мектеп: №16 ЖОББМ №16
ҰМЖ бөлімі: 3-бөлім. Көшпенділер мәдениеті. Мұғалімнің аты-жөні:Темиржанова А.Н.
Қазақтың халық күнтізбесі.
Сабақ тақырыбы: Көшпенділер мәдениеті
Күні:16.10.2023 г.
Сынып: 9А
Қатыспаған оқушылар саны:14
|
Сабақ тақырыбы |
Көшпенділер мәдениеті |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына қол сілтеме) |
9.1.3.1 әлеуметтік-қоғамдық тақырыптар аясында айтылған сөздер мен термин сөздердің мағынасын түсіну; 9.1.5.1 мәтіннің мақсатты аудиториясын, автордың негізгі ойы мен көзқарасын анықтау; 9.5.1.1 етістің қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Көшпенділер мәдениеті туралы ақпарат беру. |
||||||
|
Бағалау критерийлері |
Дескриптер: -Ойтүрткі сұраққа жауап береді -Ассоциациялық сөздерді салыстырады. -себебін түсіңдіреді. Берілген сызба бойынша автордың cөзін бағалап,оған өз көзқарастарыңды білдіреді. -Мәтінді оқиды -мәтінге тақырып қояды -Автор қандай мәселе қозғап тұрғанын айтады. . Өздері тұратын жердің жыл мезгілдері(көктем, жаз, күз,қыс,)суреттеп жазады.Жазбаларыңда өздік,өзгелік,ортақ етістер көрсетеді. |
||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік дағдылар: Автор қандай мәселе қозғап тұрғанын айтады. |
||||||
|
Пәнге тән лексика мен терминология:көшпенділер мәдениеті ,көшпелі халық |
|||||||
|
|
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География,тарих |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Өзін-өзі және өзара бағалау арқылы жауапкершілік сезімін қалыптастыру |
||||||
|
Бастапқы білім |
Дана даналығы |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||
|
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||||||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Ойтүрткі сұраққа жауап беру. Көшпенділер мәдениеті деген не? Тақырыпты қалай түсіңдіңдер? Сабақ тақырыбына ассоциативті қатар (ассоциация тудыратын сөздерді бір қатарға жазу) түзіңдер. Көшпенділер мәдениеті 1-тапсырма Мәтінді тыңдаңдар.Мәтін не туралы және кейіпкері кім? 2-тапсырма.Берілген сызба бойынша автордың cөзін бағалап,оған өз көзқарастарыңды білдіріңдер. 4-тап оқылым.Тақырып қойындар.Автор қандай мәселені қозғап отыр? |
Психологиялық ахуалға қатысады Ойтүрткі сұраққа жауап береді. Дескриптер: -Ассоциациялық сөздерді салыстырады. -себебін түсіңдіреді. Дескриптор: Берілген сызба бойынша автордың cөзін бағалап,оған өз көзқарастарыңды білдіреді. Дескриптер -Мәтінді оқиды -мәтінге тақырып қояды -Автор қандай мәселе қозғап тұрғанын айтады. |
Оқулық, Көшпенділер фотосы оқулық |
||||
|
Сабақтың ортасы |
3-тапсырма. Өздерің тұратын жердің жыл мезгілдері(көктем, жаз, күз,қыс,)суреттеп жазыңдар.Жазбаларыңда өздік,өзгелік,ортақ етістер болсын. |
Дескриптор: . Өздері тұратын жердің жыл мезгілдері(көктем, жаз, күз,қыс,)суреттеп жазады.Жазбаларыңда өздік,өзгелік,ортақ етістер көрсетеді. |
Суреттер( көктем,жаз,күз,қыс) |
||||
|
Сабақтың соңы |
Бағалау Бағалау Бағдаршам Қызыл- сабақтың кез келген кезіне қатысып үлгере алмады. Сары-Сұрақтарға ғана жауап беру.Жартылай жауап беру. Жасыл түс-барлық тапсырманы орындау. Үйге тапсырма Үй тапсырмасы ретінде оқулықтағы 5 -тапсырманы 46 бет орындау беріледі. Тапсырманың шарты, қандай орындалу қажеттілігі түсіндіріледі. |
Бағалау Бағалау «Бағдаршам» тәсілі бағалай алады. Бағдаршам Қызыл-ешқайда қытысып үлгермедім Сары-Сұрақтарға ғана жауап бердім.Жартылай жауап бердім. Жасыл түс-барлық тапсырманы орындадым. Үйге тапсырма Үй тапсырмасы ретінде оқулықтағы 5-тапсырманы 46 бет орындайды. |
Бағдаршам қиығы |
||||
|
|
Қосымша ақпарат |
||||||
|
Рефлексия Сабақ барысында оқу мақсатына қол жеткізілді ме? Оқу мақсатына қол жетпеудің себебі неде?Бүгін оқушылар не біліп, не үйренді?Сыныптағы психологиялық ахуал қандай болды?Жоспардан ауытқу болды ма? Себебі неде? Өзім жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?Уақыт тиімді пайдаланылды ма?Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім?неліктен? |
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз, сұрақтарға жауап беріңіз (сабақ жүйелі жоспарланғандықтан, сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалады. Оқушылар мәтін мазмұнын түсінеді, сұрақтарға жауап береді, сөздікпен жұмыс жасайды. Сабақ жоғары деңгейде өтеді, өйткені оқу мақсаттары дұрыс таңдалды, уақытты тиімді пайдалану барысында саралау жұмыстары да орындалады) |
|||||
|
|
Қорытынды бағалау Қандай екі нәрсе (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) табысты болды? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) жақсарта алады? 1. 2. Сабақ барысында өзіңіздің көңіліңіз толмаған екі әрекетті (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) атаңыз 1. 2. Осы сабақ барысында келесі сабағымда сынып не жекелеген оқушының сапалы білім алуы үшін нені жетілдіруге болатынын білдім |
||||||
Қызыл-ешқайда қытысып үлгермедім
Сары-Сұрақтарға ғана жауап бердім.Жартылай жауап бердім.
Жасыл түс-2,3 тапсырманы орындадым.

Қызыл-ешқайда қытысып үлгермедім
Сары-Сұрақтарға ғана жауап бердім.Жартылай жауап бердім.
Жасыл түс-2,3 тапсырманы орындадым.

Қызыл-ешқайда қытысып үлгермедім
Сары-Сұрақтарға ғана жауап бердім.Жартылай жауап бердім.
Жасыл түс-2,3 тапсырманы орындадым.
Бағдаршам
Қызыл-ешқайда қытысып үлгермедім
Сары-Сұрақтарға ғана жауап бердім.Жартылай жауап бердім.
Жасыл түс-2,3 тапсырманы орындадым.

шағым қалдыра аласыз













