Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
2-бөлім.Көшпенділер мәдениеті. |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Джолбарисова З.К. |
|||||
|
Күні: |
25.09.2025 |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көшпенділердің киім ерекшеліктері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.3.2.1 – жанрлық және стилдік ерекшеліктеріне сай көркемдегіш құралдарды орынды пайдалана отырып, шағын мақала құрастырып жазу. 7.4.1.1 – жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық -азаматтық және ұлттық бірегейлікті түсіну; Құндылық: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік -өз уақытын тиімді жоспарлай білу және кез келген қызметтің нәтижелеріне қол жеткізу үшін күш салу; Құндылық: әділдік және жауапкершілік - басқаға көмектесуге, мейірімділік танытуға дайын болу; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
|
||
|
Сабақтың басталуы 2 минут 5 минут Сабақтың ортасы 1 минут 3 минут 3 минут 3 минут 5 минут 2 минут 3 минут 3 минут 4 минут 3 минут 3 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Оқушылармен амандасу. «Мұғалім» әдісі арқылы психологиялық ахуал туғызу Ой қорғау Үй тапсырмасын тексеру WordWall ЖИ арқылы өткен тақырыпты қайталатады Сабақтың тақырыбын ашады. Сабақ тақырыбы мен сабақ мақсатын таныстырады. Дәптерді ашып, бүгінгі күн мен сабақ тақырыбын жаздырады.
Тыңдалым. Мәтінді тыңдатады
Жеке жұмыс. Мәтінді оқытады, тыңдалым мәтінімен салыстырып, жанрлық ерекшеліктерін ажырату үшін кестені толтыртады
Жеке жұмыс. Келесі сұрақтарды қояды
Мұғалім түсіндірмесі.
Жеке жұмыс Берілген сөйлемдерге сұраулық шылауды дұрыс қой Жұптық жұмыс 48 бет 5 тапсырманы жұппен орындаңыздар Жұптық жұмыс 48 бет 6тапсырманы жұппен орындаңыздар Топтық жұмыс Киім атауларына түсінік бер Үлгі: оқалы камзол – зермен көмкерілген жеңсіз, жеңіл сырткиім Сергіту сәті Экраннан көрсетілген қимылдарды қайталайды Жеке жұмыс Тест тапсырмаларын орындаңыздар! Сабақты бекіту «Алтын көмбе» әдісін қолданып, тапсырмаларды орындатады Үй тапсырасы Көркемдегіш құралдарды орынды пайдалана отырып, тыңдалым бөліміне берілген суреттегі адамдардың киімдерін сипаттап, мақала жаз Кері байланыс «ЖИ» әдісі арқылы бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс берулерін сұрайды |
Экрандағы сөздерді оқиды Сұраққа жауап береді Сұрақтарға жауап береді Мәтінді тыңдайды, сұрақтарға жауап береді Дәптерлеріне күн мен тақырыпты жазады. Мәтінді тыңдайды, сұрақтарға жауап береді.
Мәтінді оқытады, тыңдалым мәтінімен салыстырып, жанрлық ерекшеліктерін ажыратады Сұрақтарға жауап береді, өз ойын еркін айтады. Мияқият тыңдайды, ережені дәптерлеріне жазып алады Берілген сөйлемдерге сұраулық шылауды дұрыс қояды 48 бет 5 тапсырманы жұппен орындайды 48 бет 6 тапсырманы жұппен орындайды Киім атауларына түсінік береді Экраннан көрсетілген қимылдарды қайталайды Тест тапсырмаларын орындаңыздар «Алтын көмбе» әдісін қолданып, тапсырмаларға жауап береді Үй тапсырмасын жазып алады «ЖИ» әдісі арқылы бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс береді |
ҚБ: Мұғалімнің ауызша бағалауы: Жарайсың! Тамаша! Өте жақсы! ҚБ: Дескриптор бойынша мұғалім бағалайды: Дескриптор Мәтінді оқып, құрылымы мен рәсімделуін талдайды, сұрақтарға жауап береді: 2 балл
Дескриптор ҚБ: Дескриптор бойынша мұғалім бағалайды: Дескриптор Сұрақтарға дұрыс дауап береді: 1 балл ҚБ: Мұғалімнің ауызша бағалауы: Жарайсың! Тамаша! Өте жақсы! ҚБ: Дескриптор бойынша мұғалім бағалайды: Дескриптор: Тапсырмаларға дұрыс жауап береді: 1 балл ҚБ: Дескриптор бойынша мұғалім бағалайды: Дескриптор: Тапсырмаларға дұрыс жауап береді: 2 балл ҚБ: Дескриптор бойынша мұғалім бағалайды: Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді: 1 балл ҚБ: Мұғалімнің ауызша бағалауы: Жарайсың! Тамаша! Өте жақсы! ҚБ: Мұғалімнің ауызша бағалауы: Жарайсың! Тамаша! Өте жақсы! ҚБ: Мұғалімнің ауызша бағалауы: Жарайсың! Тамаша! Өте жақсы! |
Презентация Презентация https://wordwall.net/ru/resource/11287566 Презентация Презентация, оқулық Презентация Презентация Презентация Презентация, оқулық Презентация Презентация Презентация Презентация Презентация Презентация Презентация Презентация Презентация |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көшпенділердің киім ерекшеліктері.
Көшпенділердің киім ерекшеліктері.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
2-бөлім.Көшпенділер мәдениеті. |
|||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Джолбарисова З.К. |
|||||
|
Күні: |
25.09.2025 |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көшпенділердің киім ерекшеліктері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.3.2.1 – жанрлық және стилдік ерекшеліктеріне сай көркемдегіш құралдарды орынды пайдалана отырып, шағын мақала құрастырып жазу. 7.4.1.1 – жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық -азаматтық және ұлттық бірегейлікті түсіну; Құндылық: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік -өз уақытын тиімді жоспарлай білу және кез келген қызметтің нәтижелеріне қол жеткізу үшін күш салу; Құндылық: әділдік және жауапкершілік - басқаға көмектесуге, мейірімділік танытуға дайын болу; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
|
||
|
Сабақтың басталуы 2 минут 5 минут Сабақтың ортасы 1 минут 3 минут 3 минут 3 минут 5 минут 2 минут 3 минут 3 минут 4 минут 3 минут 3 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Оқушылармен амандасу. «Мұғалім» әдісі арқылы психологиялық ахуал туғызу Ой қорғау Үй тапсырмасын тексеру WordWall ЖИ арқылы өткен тақырыпты қайталатады Сабақтың тақырыбын ашады. Сабақ тақырыбы мен сабақ мақсатын таныстырады. Дәптерді ашып, бүгінгі күн мен сабақ тақырыбын жаздырады.
Тыңдалым. Мәтінді тыңдатады
Жеке жұмыс. Мәтінді оқытады, тыңдалым мәтінімен салыстырып, жанрлық ерекшеліктерін ажырату үшін кестені толтыртады
Жеке жұмыс. Келесі сұрақтарды қояды
Мұғалім түсіндірмесі.
Жеке жұмыс Берілген сөйлемдерге сұраулық шылауды дұрыс қой Жұптық жұмыс 48 бет 5 тапсырманы жұппен орындаңыздар Жұптық жұмыс 48 бет 6тапсырманы жұппен орындаңыздар Топтық жұмыс Киім атауларына түсінік бер Үлгі: оқалы камзол – зермен көмкерілген жеңсіз, жеңіл сырткиім Сергіту сәті Экраннан көрсетілген қимылдарды қайталайды Жеке жұмыс Тест тапсырмаларын орындаңыздар! Сабақты бекіту «Алтын көмбе» әдісін қолданып, тапсырмаларды орындатады Үй тапсырасы Көркемдегіш құралдарды орынды пайдалана отырып, тыңдалым бөліміне берілген суреттегі адамдардың киімдерін сипаттап, мақала жаз Кері байланыс «ЖИ» әдісі арқылы бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс берулерін сұрайды |
Экрандағы сөздерді оқиды Сұраққа жауап береді Сұрақтарға жауап береді Мәтінді тыңдайды, сұрақтарға жауап береді Дәптерлеріне күн мен тақырыпты жазады. Мәтінді тыңдайды, сұрақтарға жауап береді.
Мәтінді оқытады, тыңдалым мәтінімен салыстырып, жанрлық ерекшеліктерін ажыратады Сұрақтарға жауап береді, өз ойын еркін айтады. Мияқият тыңдайды, ережені дәптерлеріне жазып алады Берілген сөйлемдерге сұраулық шылауды дұрыс қояды 48 бет 5 тапсырманы жұппен орындайды 48 бет 6 тапсырманы жұппен орындайды Киім атауларына түсінік береді Экраннан көрсетілген қимылдарды қайталайды Тест тапсырмаларын орындаңыздар «Алтын көмбе» әдісін қолданып, тапсырмаларға жауап береді Үй тапсырмасын жазып алады «ЖИ» әдісі арқылы бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс береді |
ҚБ: Мұғалімнің ауызша бағалауы: Жарайсың! Тамаша! Өте жақсы! ҚБ: Дескриптор бойынша мұғалім бағалайды: Дескриптор Мәтінді оқып, құрылымы мен рәсімделуін талдайды, сұрақтарға жауап береді: 2 балл
Дескриптор ҚБ: Дескриптор бойынша мұғалім бағалайды: Дескриптор Сұрақтарға дұрыс дауап береді: 1 балл ҚБ: Мұғалімнің ауызша бағалауы: Жарайсың! Тамаша! Өте жақсы! ҚБ: Дескриптор бойынша мұғалім бағалайды: Дескриптор: Тапсырмаларға дұрыс жауап береді: 1 балл ҚБ: Дескриптор бойынша мұғалім бағалайды: Дескриптор: Тапсырмаларға дұрыс жауап береді: 2 балл ҚБ: Дескриптор бойынша мұғалім бағалайды: Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді: 1 балл ҚБ: Мұғалімнің ауызша бағалауы: Жарайсың! Тамаша! Өте жақсы! ҚБ: Мұғалімнің ауызша бағалауы: Жарайсың! Тамаша! Өте жақсы! ҚБ: Мұғалімнің ауызша бағалауы: Жарайсың! Тамаша! Өте жақсы! |
Презентация Презентация https://wordwall.net/ru/resource/11287566 Презентация Презентация, оқулық Презентация Презентация Презентация Презентация, оқулық Презентация Презентация Презентация Презентация Презентация Презентация Презентация Презентация Презентация |
||
шағым қалдыра аласыз













