Қысқамерзімді жоспар
|
2-бөлім: |
Көшпенділер мәдениеті |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Көрпебаева А. |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көшпенділердің киім ерекшеліктері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.4.1-идеясы ұқсас публицистикалық және көркем әдебиет стиліндегі мәтіндердің тақырыбы, құрылымы, мақсатты аудиториясы, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау; 7.4.1.1- жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазу; |
|
Сабақтың мақсаты |
-идеясы ұқсас публицистикалық және көркем әдебиет стиліндегі мәтіндердің тақырыбы, құрылымы, мақсатты аудиториясы, тілдік ерекшелігін салыстыра талдайды; - шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазады; |
Сабақтың барысы:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көшпенділердің киім ерекшеліктері. ҚМЖ Сабақ жоспары . 7-сынып. Арман ПВ жоспары
Қысқамерзімді жоспар
|
2-бөлім: |
Көшпенділер мәдениеті |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Көрпебаева А. |
|
Күні: |
|
|
Сыныбы:6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көшпенділердің киім ерекшеліктері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.2.4.1-идеясы ұқсас публицистикалық және көркем әдебиет стиліндегі мәтіндердің тақырыбы, құрылымы, мақсатты аудиториясы, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау; 7.4.1.1- жалғаулар мен шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазу; |
|
Сабақтың мақсаты |
-идеясы ұқсас публицистикалық және көркем әдебиет стиліндегі мәтіндердің тақырыбы, құрылымы, мақсатты аудиториясы, тілдік ерекшелігін салыстыра талдайды; - шылаулардың ерекшелігін ескере отырып, үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазады; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту
|
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал тудыру
Миға шабуыл |
Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз!
Ағаш көркі – жапырақ, Адам көркі – шүберек. |
Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл-күйін көтереді, бауырмалдығын оятады |
Оқулық, жұмыс дәптерлері
|
|||||
|
Өткен тақырыптарды қайталау Үй тапсырмасын сұрау |
1-тапсырма Тыңдалым Сынып
2-тапсырма. |
QR-кодтан мәтін үзінділерін тыңдап, салыстыр. Өлеңді тыңда. Көркем бейнелеуіш сөздер мен тұрақты тіркестерді қолданып, ұлттық киімдер турады жұбыңмен пікірлес. Тыңдалым мәтіні бойынша сұрақтарға жауап бер.
|
Дескриптор: - мәтін үзінділерін тыңдай отырып, ойларын жалғастырады; -мәтіннің негізгі ойын анықтайды |
«Жарайсың!»деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|||||
|
Сабақтың ортасы . |
Оқылым. Теориялық материал. Оқушылар ережені оқып, жұппен талқылайды. Сұрақтар қояды, жауап береді. 5-тапсырма. Жазылым Жұптық жұмыс 6-тапсырма. Жеке жұмыс |
Мәтінді оқы. Тыңдалым мәтінімен алыстырып, жанрлық ерекшеліктерін ажырат.
Шылауларды үндестік заңы бойынша дұрыс қойып, көшіріп жаз. Жагқұтты шешен Құнанбайдың үйінде отырғанда,и Абай келіп сәлем береді. Шешен баланы қасына отырғызғанда, Абай келіп сәлем береді. Шешен баланы қасына отырғызып: -Шырағым, дүние неге сүйенеді?-деп сұрайды. -Дүние үмітке сүйенеді. -Көздің көрмесі бола (ма,ме, ба, бе, па, пе)? -Көз қабағын көрмейді. -Шам жарығының түспесі бар (ма,ме, ба, бе, па, пе)? -Шам жарығы табанына түспейді. -Болат пышақтың кеспесі бола (ма,ме, ба, бе, па, пе)? - Болат пышақ өз сабын өзі кеспейді. - Тамағына тартпайтын мақлұқат бола (ма,ме, ба, бе, па, пе)? - Өз тамағына тартпайтын мақлұқат болмайды. Ма, ме шылауын қатыстырып, мәтін мазмұны бойынша бірнеше сұрақ дайында. Көшпенділердің киімсі көшпелі тұрмысқа бейімделген. Жалпы, киім мен аяқкиімді мал мен аң терісіне киіз бен мата қосып жасаған. Киімді былғары, жұқа киіз, түйе жүнінен тоқылған шекпендік зат пен жүнді теріден тіккен. Барқыт пен зер, жібек және жүн матасы көшпенділердің қолданысында ерте заманнан бері болған. |
Дескриптор: идеясы ұқсас публицистикалық және көркем әдебиет стиліндегі мәтіндердің тақырыбы, құрылымы, мақсатты аудиториясы, тілдік ерекшелігін салыстыра талдайды
Дескриптор: -шылаулардың ерекшелігін ескереді; -үндестік заңына сәйкес орфографиялық нормаға сай жазады;
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері, ДК |
|||||
|
Сергіту сәті |
Ансамбль |
Мұғалім сыныптағы топ санына байланысты әр топқа бір музыкалық асаппатың ойнау үлгісін ұсынады.Мұғалім әуендетіп, дирижердің қимылын көрсетіп, қай топты нұсқаса, сол топ өзіне берілген аспапта ойнайды. Егер мұғалім барлық топты көрсетсе, әр топ өз аспабында ойнауы керек. |
|
|
|||||
|
Сабақты бекіту |
8-тапсырма. Топтық жұмыс |
Көркемдегіш құралдарды орынды пайдаланып, тыңдалым бөлімінде берілген суреттегі адамдардың киімдерін сипаттап, мақала жаз. |
Дескриптор: - көркемдегіш құралдарды орынды пайдаланады; - суреттегі адамдардың киімдерін сипаттап мақала жазады
|
Оқулық |
|||||
|
Үй тапсырмасы |
9-тапсырма. |
Екі тапсырманың бірін таңдап, орында |
|
Оқулық |
|||||
|
Сабақ соңындағы рефлексия |
«Көңіл-күйді салу»әдісі. |
Оқушылар көңіл-күйін әр түрлі фигуралар салу арқылы бейнелейді. |
|
|
шағым қалдыра аласыз



