Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді сабақ
жоспары
Тақырыбы:
Костюм ауыстыру
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
||
|
Күні: |
5.12 |
|
|
Сынып:3 а,ә,б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың функционалдық сауаттылығын
арттыру |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі / уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі (5 минут) |
- Сыныпқа кіріп, оқушыларды қарсы алу. - Оқушыларды сабаққа дайындау. |
- Оқушылар мұғалімді тыңдайды, сұрақтарға жауап береді. |
- Сабаққа қатысуын бақылау. |
Дидактикалық құралдар, бағалау парақтары |
|
2. Жаңа тақырыпты түсіндіру (15 минут) |
- Scratch бағдарламасының интерфейсін және костюм ауыстыруды түсіндіру. - Циклдік алгоритмдер туралы түсінік беру және оларды ойын алаңында қолдануды көрсету. |
- Оқушылар Scratch бағдарламасының жұмыс принциптерін тыңдайды және түсінеді. |
- Оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын бақылау. |
Scratch бағдарламасы, интерактивті тақта |
|
3. Жеке жұмыс (10 минут) |
- Оқушыларға тапсырма беру: кейіпкердің костюмін ауыстыратын цикл жасау. Оқушылардың функционалдық сауаттылығын дамытуға арналған тапсырмалардың дискрипторлары:
|
Тапсырма: Оқушылар Scratch бағдарламасында кейіпкердің костюмін ауыстыратын цикл құрады. Цикл бір мезгілде бірнеше костюм ауыстырып, белгілі бір уақыт аралығында өзгеруі керек. |
- Оқушылардың орындаған жұмысына кері байланыс беру. Сабақтың бағалау критерийлері:
|
Scratch бағдарламасы |
|
4. Жұптық жұмыс (10 минут) |
- Оқушыларды жұптарға бөліп, тапсырманы бірге орындау үшін көмек көрсету.
|
Тапсырма: Жұптар бірігіп, костюм ауыстыру алгоритмін жетілдіреді, әрқайсысы өз идеяларымен бөлісіп, бір-біріне көмек көрсетеді. |
- Жұптың бір-біріне көмек көрсетуін бағалау. |
Scratch бағдарламасы Электронды оқулық картасы
|
|
5. Топтық жұмыс (5 минут) |
- Топтарға тапсырма беру: әр топқа жаңа костюм ауыстыру жобасын жасау.
|
Тапсырма: Әр топ өздері таңдаған кейіпкер үшін циклдік алгоритммен костюм ауыстыратын ойын жасайды. Олар өз жобаларын сыныпқа таныстырады. |
- Топтың жұмысын бағалау, әртүрлі шешімдерді талқылау. |
Scratch бағдарламасы |
|
6. Қорытынды (5 минут) |
- Сабақты қорытындылау. - Оқушылардың жұмыстары мен білімін бағалау. |
- Оқушылар сабақ туралы пікірлерін білдіреді, тапсырмалардың орындалуын талқылайды. |
- Оқушылардың жұмысын бағалау. |
Бағалау парақтары |
Бұл жоспар оқушылардың циклдік алгоритмдерді қолдану арқылы Scratch бағдарламасында ойын жасауды үйретуге арналған. Сонымен қатар, оқушылардың функционалдық сауаттылығын арттыруға бағытталған тапсырмалар қамтылған.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Костюм ауыстыру (Scratch)
Костюм ауыстыру (Scratch)
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді сабақ
жоспары
Тақырыбы:
Костюм ауыстыру
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
||
|
Күні: |
5.12 |
|
|
Сынып:3 а,ә,б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың функционалдық сауаттылығын
арттыру |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі / уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі (5 минут) |
- Сыныпқа кіріп, оқушыларды қарсы алу. - Оқушыларды сабаққа дайындау. |
- Оқушылар мұғалімді тыңдайды, сұрақтарға жауап береді. |
- Сабаққа қатысуын бақылау. |
Дидактикалық құралдар, бағалау парақтары |
|
2. Жаңа тақырыпты түсіндіру (15 минут) |
- Scratch бағдарламасының интерфейсін және костюм ауыстыруды түсіндіру. - Циклдік алгоритмдер туралы түсінік беру және оларды ойын алаңында қолдануды көрсету. |
- Оқушылар Scratch бағдарламасының жұмыс принциптерін тыңдайды және түсінеді. |
- Оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын бақылау. |
Scratch бағдарламасы, интерактивті тақта |
|
3. Жеке жұмыс (10 минут) |
- Оқушыларға тапсырма беру: кейіпкердің костюмін ауыстыратын цикл жасау. Оқушылардың функционалдық сауаттылығын дамытуға арналған тапсырмалардың дискрипторлары:
|
Тапсырма: Оқушылар Scratch бағдарламасында кейіпкердің костюмін ауыстыратын цикл құрады. Цикл бір мезгілде бірнеше костюм ауыстырып, белгілі бір уақыт аралығында өзгеруі керек. |
- Оқушылардың орындаған жұмысына кері байланыс беру. Сабақтың бағалау критерийлері:
|
Scratch бағдарламасы |
|
4. Жұптық жұмыс (10 минут) |
- Оқушыларды жұптарға бөліп, тапсырманы бірге орындау үшін көмек көрсету.
|
Тапсырма: Жұптар бірігіп, костюм ауыстыру алгоритмін жетілдіреді, әрқайсысы өз идеяларымен бөлісіп, бір-біріне көмек көрсетеді. |
- Жұптың бір-біріне көмек көрсетуін бағалау. |
Scratch бағдарламасы Электронды оқулық картасы
|
|
5. Топтық жұмыс (5 минут) |
- Топтарға тапсырма беру: әр топқа жаңа костюм ауыстыру жобасын жасау.
|
Тапсырма: Әр топ өздері таңдаған кейіпкер үшін циклдік алгоритммен костюм ауыстыратын ойын жасайды. Олар өз жобаларын сыныпқа таныстырады. |
- Топтың жұмысын бағалау, әртүрлі шешімдерді талқылау. |
Scratch бағдарламасы |
|
6. Қорытынды (5 минут) |
- Сабақты қорытындылау. - Оқушылардың жұмыстары мен білімін бағалау. |
- Оқушылар сабақ туралы пікірлерін білдіреді, тапсырмалардың орындалуын талқылайды. |
- Оқушылардың жұмысын бағалау. |
Бағалау парақтары |
Бұл жоспар оқушылардың циклдік алгоритмдерді қолдану арқылы Scratch бағдарламасында ойын жасауды үйретуге арналған. Сонымен қатар, оқушылардың функционалдық сауаттылығын арттыруға бағытталған тапсырмалар қамтылған.
шағым қалдыра аласыз













