Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді сабақ
жоспары
Тақырыбы:
Костюм ауыстыру
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
12.12 |
|
|
Сынып:3 а,ә,б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
- Оқушылармен сәлемдесу. - Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. |
- Оқушылар педагогпен сәлемдеседі. - Сабақтың мақсатымен танысады. |
Оқушылардың белсенділігін бақылау. |
Интерактивті тақта, Scratch бағдарламасы |
|
2. Жаңа материалды түсіндіру (10 мин) |
- Scratch бағдарламасында костюм ауыстыру және циклді қолдану туралы түсінік беру. - Циклдік алгоритмнің құрылымын түсіндіру. |
- Оқушылар циклдік алгоритм мен костюм ауыстыруды талқылайды. - Костюм ауыстыру үшін циклдерді қолдануды үйренеді. |
Оқушылардың түсіну деңгейін бақылау, сұрақтар қою. |
Scratch бағдарламасы, электронды құрылғы |
|
3. Топтық жұмыс (10 мин) |
- Оқушыларды топтарға бөліп, әр топқа циклдік алгоритм арқылы костюм ауыстыруды тапсырма ретінде беру. |
- Оқушылар топ ішінде жұмыс істеп, кейіпкердің костюмін цикл арқылы ауыстыру үшін код жазады. |
Топтың жұмысына белсенді қатысуы, тапсырманы орындау деңгейі. Бағалау критерийлері:
|
Scratch бағдарламасы, электронды құрылғы |
|
4. Жұптық жұмыс (10 мин) |
- Оқушыларға жұптасып, бір-бірімен костюм ауыстыруды тәжірибе жүзінде тексеру тапсырмасын беру. |
- Оқушылар өзара жұптасып, костюм ауыстыруды циклдермен жүзеге асырады. |
Жұптар арасындағы жұмысты бақылау. |
Scratch бағдарламасы, электронды құрылғы |
|
5. Жеке жұмыс (5 мин) |
- Оқушыларға жеке тапсырма беру: өз ойынындағы кейіпкердің костюмін цикл арқылы ауыстыру. Дискрипторлар:
|
- Оқушылар жеке жұмыстарын аяқтап, өздерінің жасаған анимацияларын тексереді. |
Жеке жұмысқа бақылау. |
Scratch бағдарламасы, электронды құрылғы |
|
6. Қорытынды және бағалау (5 мин) |
- Оқушылардың жасаған жұмыстарын талқылау. - Сабақ бойынша кері байланыс беру. |
- Оқушылар өз жұмыстарын қорытындылап, бағалауды тыңдайды. |
Сабаққа қатысуы, белсенділігі және нәтижелері бойынша бағалау. |
Интерактивті тақта, бейнемазмұн |
|
Үй тапсырмасы: |
Келбет блогын жаттау |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Костюм ауыстыру (Scratch)
Костюм ауыстыру (Scratch)
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді сабақ
жоспары
Тақырыбы:
Костюм ауыстыру
|
Бөлім: |
|
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
12.12 |
|
|
Сынып:3 а,ә,б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
- Оқушылармен сәлемдесу. - Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. |
- Оқушылар педагогпен сәлемдеседі. - Сабақтың мақсатымен танысады. |
Оқушылардың белсенділігін бақылау. |
Интерактивті тақта, Scratch бағдарламасы |
|
2. Жаңа материалды түсіндіру (10 мин) |
- Scratch бағдарламасында костюм ауыстыру және циклді қолдану туралы түсінік беру. - Циклдік алгоритмнің құрылымын түсіндіру. |
- Оқушылар циклдік алгоритм мен костюм ауыстыруды талқылайды. - Костюм ауыстыру үшін циклдерді қолдануды үйренеді. |
Оқушылардың түсіну деңгейін бақылау, сұрақтар қою. |
Scratch бағдарламасы, электронды құрылғы |
|
3. Топтық жұмыс (10 мин) |
- Оқушыларды топтарға бөліп, әр топқа циклдік алгоритм арқылы костюм ауыстыруды тапсырма ретінде беру. |
- Оқушылар топ ішінде жұмыс істеп, кейіпкердің костюмін цикл арқылы ауыстыру үшін код жазады. |
Топтың жұмысына белсенді қатысуы, тапсырманы орындау деңгейі. Бағалау критерийлері:
|
Scratch бағдарламасы, электронды құрылғы |
|
4. Жұптық жұмыс (10 мин) |
- Оқушыларға жұптасып, бір-бірімен костюм ауыстыруды тәжірибе жүзінде тексеру тапсырмасын беру. |
- Оқушылар өзара жұптасып, костюм ауыстыруды циклдермен жүзеге асырады. |
Жұптар арасындағы жұмысты бақылау. |
Scratch бағдарламасы, электронды құрылғы |
|
5. Жеке жұмыс (5 мин) |
- Оқушыларға жеке тапсырма беру: өз ойынындағы кейіпкердің костюмін цикл арқылы ауыстыру. Дискрипторлар:
|
- Оқушылар жеке жұмыстарын аяқтап, өздерінің жасаған анимацияларын тексереді. |
Жеке жұмысқа бақылау. |
Scratch бағдарламасы, электронды құрылғы |
|
6. Қорытынды және бағалау (5 мин) |
- Оқушылардың жасаған жұмыстарын талқылау. - Сабақ бойынша кері байланыс беру. |
- Оқушылар өз жұмыстарын қорытындылап, бағалауды тыңдайды. |
Сабаққа қатысуы, белсенділігі және нәтижелері бойынша бағалау. |
Интерактивті тақта, бейнемазмұн |
|
Үй тапсырмасы: |
Келбет блогын жаттау |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













