|
Мұғалімнің аты-жөні: |
М, Мухамжарова |
|||||||
|
Пән/Сынып: |
Химия, 8- сынып |
|||||||
|
Қай аптаның нешінші сабағы |
6 сабақ |
|||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
8.3В Химиялық байланыс түрлері |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Коваленттік байланыс |
|||||||
|
Оқу мақсаты: |
8.1.4.1 -электртерістілік ұғымы негізінде атомдар арасындағы ковалентті байланыстың түзілуін түсіндіру |
|||||||
|
Бағалау критериі: |
|
|||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
||||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыппен таныстыру; Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Жаңа тақырыпты цифрлық ресурстар мен презентация арқылы түсіндіру; Презентацияны қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату; |
Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету; Бекітуге арналған тапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу; |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылардың өз бетімен тапсырма орындауы; |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Тапсырма |
Тапсырманың мақсаты |
Мұғалімнің бақылауы мен зерттеуі не? |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
1 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздер ме! Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Коваленттік байланыс Сіздің білетініңіз:
Сіздің меңгеретініңіз:
1.Атомдар қосылыс түзу үшін қай бөлшектермен жұмыс жасайды? А)протон Б)нейтрон С)электрон Д)нуклон 2.Электртерістіліктің сандық мәнін кім есептеп тапты? А) Лавуазье Б)Полинг С)Пристли Д)Менделеев 3.Электртерістігі ең жоғары элементті көрсетіңіз? А) CL Б)N С)F Д)O 4.Электртерістігі ең төмен элементті көрсетіңіз? А)Cs Б)Na С)K Д)Ca 5.Период бойынша элементтердің электртерістігінің мәні қалай өзгереді? А)кемиді Б)кемиді,сосын артады С)өзгермейді Д) артады 6. Негізгі топшаларда элементтердің электртерістігінің мәні қалай өзгереді? А)кемиді Б)артады, сосын кемиді С)өзгермейді Д)артады |
Өткен сабақ бойынша білімі қайталау |
Оқушылардың өткен ұғымдарды пайдаланып, жұмыс жасауын бақылау |
|
Презентация Слайд 1 Слайд 2 Слайд 4 |
||
|
8 минут |
Жаңа сабақ |
І.Химиялық байланыстың түрлері:
|
Жаңа тақырыпты меңгеру |
Оқушылардың жаңа ұғымдарды қабылдауына бағыт беру |
|
Презентация Слайд 7 Слайд 8 Слайд 9 Слайд 10 Бейнеролик |
||
|
2 минут |
Бекіту |
І.Жаттығу жасау. 130-беттегі №3-жаттығуды орындаймыз: Келесі қосылыстардағы химиялық байланыстың түрін атаңдар: F2 , NH3 , O2 , H2S , I2 , PH3, HBr , CO ІІ. «Кім жылдам?» ойыны. Заттардың қайсысының полюстілігі жоғары?
ІІІ. 130-беттегі №6-жаттығу. Кесте бойынша сәйкестікті табу |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Оқушылардың жаңа тақырып бойынша алған білімдерін бекіту,пысықтау |
Әр дұрыс жауап 0,5 ұпай Әр дұрыс жауап 1 ұпай Әр дұрыс жауап 0,5 ұпай |
Слайд 12 Слайд 14 Слайд 17 |
||
|
|
Бағалау |
Сабақ барысында жинаған ұпай сандарын қосу Оқу тапсырмасы §36 оқу |
|
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Коваленттік байланыс
Коваленттік байланыс
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
М, Мухамжарова |
|||||||
|
Пән/Сынып: |
Химия, 8- сынып |
|||||||
|
Қай аптаның нешінші сабағы |
6 сабақ |
|||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
8.3В Химиялық байланыс түрлері |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Коваленттік байланыс |
|||||||
|
Оқу мақсаты: |
8.1.4.1 -электртерістілік ұғымы негізінде атомдар арасындағы ковалентті байланыстың түзілуін түсіндіру |
|||||||
|
Бағалау критериі: |
|
|||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
||||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыппен таныстыру; Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру; Жаңа тақырыпты цифрлық ресурстар мен презентация арқылы түсіндіру; Презентацияны қолдана отырып, бекіту тапсырмаларын орындату; |
Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету; Бекітуге арналған тапсырмаларды орындату; Тапсырмалардың жауаптарын жазу; |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылардың өз бетімен тапсырма орындауы; |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Тапсырма |
Тапсырманың мақсаты |
Мұғалімнің бақылауы мен зерттеуі не? |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
1 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздер ме! Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Коваленттік байланыс Сіздің білетініңіз:
Сіздің меңгеретініңіз:
1.Атомдар қосылыс түзу үшін қай бөлшектермен жұмыс жасайды? А)протон Б)нейтрон С)электрон Д)нуклон 2.Электртерістіліктің сандық мәнін кім есептеп тапты? А) Лавуазье Б)Полинг С)Пристли Д)Менделеев 3.Электртерістігі ең жоғары элементті көрсетіңіз? А) CL Б)N С)F Д)O 4.Электртерістігі ең төмен элементті көрсетіңіз? А)Cs Б)Na С)K Д)Ca 5.Период бойынша элементтердің электртерістігінің мәні қалай өзгереді? А)кемиді Б)кемиді,сосын артады С)өзгермейді Д) артады 6. Негізгі топшаларда элементтердің электртерістігінің мәні қалай өзгереді? А)кемиді Б)артады, сосын кемиді С)өзгермейді Д)артады |
Өткен сабақ бойынша білімі қайталау |
Оқушылардың өткен ұғымдарды пайдаланып, жұмыс жасауын бақылау |
|
Презентация Слайд 1 Слайд 2 Слайд 4 |
||
|
8 минут |
Жаңа сабақ |
І.Химиялық байланыстың түрлері:
|
Жаңа тақырыпты меңгеру |
Оқушылардың жаңа ұғымдарды қабылдауына бағыт беру |
|
Презентация Слайд 7 Слайд 8 Слайд 9 Слайд 10 Бейнеролик |
||
|
2 минут |
Бекіту |
І.Жаттығу жасау. 130-беттегі №3-жаттығуды орындаймыз: Келесі қосылыстардағы химиялық байланыстың түрін атаңдар: F2 , NH3 , O2 , H2S , I2 , PH3, HBr , CO ІІ. «Кім жылдам?» ойыны. Заттардың қайсысының полюстілігі жоғары?
ІІІ. 130-беттегі №6-жаттығу. Кесте бойынша сәйкестікті табу |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Оқушылардың жаңа тақырып бойынша алған білімдерін бекіту,пысықтау |
Әр дұрыс жауап 0,5 ұпай Әр дұрыс жауап 1 ұпай Әр дұрыс жауап 0,5 ұпай |
Слайд 12 Слайд 14 Слайд 17 |
||
|
|
Бағалау |
Сабақ барысында жинаған ұпай сандарын қосу Оқу тапсырмасы §36 оқу |
|
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз













