Материалдар / Коучинг «Информатика пәнінде топтық жұмысты пайдалану тиімділігі»
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Коучинг «Информатика пәнінде топтық жұмысты пайдалану тиімділігі»

Материал туралы қысқаша түсінік
Информатик-жас мамандарға зор көмегін көрсетеді деген үміттемін.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
10 Желтоқсан 2020
1056
2 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Нұр-Сұлтан қаласы







Коучинг сессиясы





Тақырыбы:



«Информатика пәнінде топтық жұмысты пайдалану ТИІМДІЛІГІ»


(семинарға келген ұстаздармен жүргізілген жұмыс)










Абай Құнанбайұлы атындағы №87 мектеп - гимназиясы

информатика пәні мұғалімі

ІІ деңгейлі мұғалімі: Хөхен Күлімжан














2020 жыл



Сабақ тақырыбы:

«Информатика пәнінде топтық жұмысты пайдалану тиімділігі»


Мақсат:

Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс туралы мәлімет беру. Мұғалімдердің іс-орынын айқындау, белсенділікке ынталандыру, топтық жұмыс туралы маңызды ақпарат алу. Топқа бөлу әдістерін уйрету.


Күтілетін нәтижесі:

Сабақтағы топтық жұмысты жүргізу жүйесін меңгеріп,өз сабақтарында пайдалана алады.Өз сабақтарындағы осы уақытқа дейінгі жүргізген топтық жұмыс туралы пікірлерімен кері байланыс орнатады. Мұғалімдердің топтық жұмысқа деген көзқарасы өзгереді. 

Негізгі идеялар:

Жұмыла көтерген жүк жеңіл. Информатика пәнінде топтық жұмысты дұрыс ұйымдастыру.

Сабақта қолданылатын материалдар:

Интербелсенді тақта, бейнероликтер,

флипчарт, маркер, А4 парақтары


Оқыту әдістері:

Жеке, жұптық, диалогтік оқыту. Интербелсенді тақта

Дереккөздері:

МАН,үлестірме, бағдарлама, глоссарий

Әдеби материалдар, газет-журналдар, портал материалдары

Тапсырмалар:

Сұрақ- жауап, салыстыру, ассоциация,постер қорғау,   компьютерде топтасып слайд жасау.





















Сабақ барысындағы коуч пен мұғалімдердің іс-әрекеті:


І. Жағымды психологиялық ахуал туғызу


(5 мин)

Коучтың іс-әрекеті


Амандасу, жағымды психологиялық ахуалды қалыптастыру мақсатында мұғалімдер арасында «Шаттық шеңберге» тұрып, «Салфетка» ойынымен әрқатысушы өзін таныстыра келе өзінің жақсы қасиеттерін алған салфетканың санына қарай айтуды ұйымдастыру.

Мұғалімдердің іс-әрекеті


Сергіту сәтін орындайды, жақсы көңіл-күймен сабаққа ынталанады.

Топқа бөлінуді ұйымдастыру

(3 мин)



Топ ережелерін құрастыру


(5 мин)


Суреттерді құрастыру арқылы 5 топқа бөлу




Тақырыты ашу барысында «Құмырсқалар» бейнеролигі қойылады.

Сессияға қатысушы мұғалімдер суреттерді құрастыру арқылыбес топқа бөлініп, орындарына жайғасады.


Топ ережелерін шығарады, А4 парағына жазады.

Мұғалімдер тақырыпты ашады. Мақсатын айқындайды.

II. «Ой қозғау»


(3 мин)




1. Мұғалімдерге сұрақ қою арқылы диалогқа түсіру.

- Қалай ойлайсыздар топтық жұмыс тәсілді қаншалықты жиі және қалай қолданасыз?

Сізмысалкелтіреаласызба?


Талқылау.мұғалімдерөзидеяларынзерделейдіөзараәрекеттестікті жақсартуға, топтық жұмыстың қарқындыөтуінеықпалетеді, белсендітүрдеқатысады.


ІІІ. Топтықжұмыстыңтиімділігі

(10 мин)

Жаттығудың мақсаты: топтық жұмыс барысын анықтау. 
Нақты берілген уақытта тапсырманы орындау. 
Орындау барысындағы әр топ мүшесінің тапсырманы орындаудағы рөлі.


І тапсырма.

1 - топқа «Топта жұмыс істеу не үшін керек?»
2-топқа «Топтарды қалай ұйымдастыруға болады?»

3 – топқа «Белсенді сынып»

4 – топқа « Белсенді емес сынып»

5 – топқа « Топтық жұмыстағы мұғалімнің рөлі»

10мин. Әр топқа бөлек тапсырма беріледі. 
Жұпта, топта талқылау керек.
Плакатқа ортақ идеяларын көрсету.Тапсырмаларын барлық топтардың алдына салу, негізігі идеяларымен таныстыру. 6 мин.

Тапсырма бойынша әр топтар постерге салып қорғайды.

Әр топ өзінің орындаған тапсырмасын басқа топтарға түсіндіреді, басқа топ тақырып бойынша алған әсерлерін басбармақ арқылы білдіртеді.





.

ІV. Сергіту сәті

«Макарено»


(3 мин)


Бейнежазбаны қосады, қатысушылармен бірге қимылдайды.



Бейнежазбаны көріп, буындарын қозғалтады, демалады.

ІІ-ші топтастыру кезеңі 2 мин Бес түсті таңдау арқылы топтар сергіту сәтінен кейін тағы басқаша топтасады (25 мин)

АКТ-пайдалана отырып

1 беттік слайд жасау.

1 топқа « Қарапайым мәтіндік редакторы»

2 топқа «Қарапайым графикалық редакторы»

3топқа «Интернеттің пайдасы»

4 топқа «Интернеттің зияны»

5 топқа «Қомпьютердің құрылғылары»


Мұғалімдер топтаса келе компьютерге слайд жасап флешкаларына көшіріп, интерактивті тақтаға қорғайды


Ақпарлама

(5 мин)

Слайд арқылы «Информатика пәнінде топтық жұмыстың тиімділігі» тақырыбында қысқаша мәлімет беру.

Слайдты көру және түсіну арқылы түртіп алды.

Рефлексия

«Бәрі сенің қолында»


(5 мин)

Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазу үшін кері байланысты «Бәрі сенің қолында»парақтарын таратып ұйымдастырады.



Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын «Бәрі сенің қолында» парағына алақанын салып, әр саусаққа пікір, көзқарасыңызды жазып тапсырады.



Уақыты: 70 минут

















































Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!