коучинг «Оқытуда дилогтік оқу тәсілдерін қолданудың тиімділігі»

Тақырып бойынша 11 материал табылды

коучинг «Оқытуда дилогтік оқу тәсілдерін қолданудың тиімділігі»

Материал туралы қысқаша түсінік
Диалогтік оқытудың тиімділігі туралы ой бөлісіп, сабақта қолдануға тиімді
Материалдың қысқаша нұсқасы

Коучингтің жоспары


Күні



Тақырыбы

«Оқытуда дилогтік оқу тәсілдерін қолданудың тиімділігі»

Мақсаты

Мұғалімдерге диалог түрінде оқыту туралы түсінік беру.Мұғалім мен оқушылар арасында диалогтік өзара бірлескен жұмыс арқылы ойлауын дамыту, ойлау туралы ойлануға үйретуі, өзіндік пікірлерді дәлелдеуге бағыттауы мен бағалаудың түрлі әдістерін қолдана алуы.

Оқу нәтижелері

«Диалогтік оқыту» модулімен танысады.Елестете алуға, өзара бірлескен жұмыста,іс-әрекеттетің түрлендірілген тәсілдерін енгізуге ықпал жасайды, қатысушылардың ойлау қабілеттері артады.


Негізгі идея

Мұғалім әр баланың қабілетін аша білу.

Сабақта қолданылатын материалдар

Слайд, флипчарт, маркерлер, стикерлер.

Оқу әдістері

Диалог түрінде оқыту, АКТ,СТО әдісі

1.Диалог2. Жеке жұмыс

3.Топтық жұмыс

Тапсырма түрлері:

Берілген сұрақтарға жауап іздеу,сын тұғысынан ойлана алу, берген жауаптарды дәлелдей алу, формативті бағалау, өзін және бір-бірін бағалай алу, топпен жұмыс жасау, оны қорғау, рефлексия.

Оқуға арналған тапсырма түрі:

1.МАН

2.Қосымша ресурстар(дереккөздер)








Кезеңдері

Уақыты

Коучтің іс-әрекеті

Мұғалімнің іс-әрекеті

Ұйымдастыру/ Ой қозғау


12.00-12.02

«Жүректен жүрекке» тренинг психологиялық ахуал тудырту

Шеңберге тұрып бір-біріне жағымды жылы тілектер арнайды

12.03-12.08

«Мазайка» ойыны арқылы топқа бөлу

Спикерді анықтау:Стикер жабыстыру арқылы таңдап алынады.

сөйлемдегі шыққан сөздер арқылы мұғалімдер 3 топқа топтасады.

12.08-12.10

Топтық ереже шығару.

Сабақтарыңызда топтық жұмысты ұйымдастыру үшін алдымен сыныпта топтық ережені шығару керек болатынын ескерту.

Сабақ барысында өздері құрған «Топтық ережеге» бағынатындарын айтып өту.

Тыңдаушылар топтық ережені топ ішінде талқылап шығарып, постерге әр топтан 3 нақты ережелерді жазады, қолдарын қояды.


12.10-12.20

«Миға шабуыл»бейнефильм Бейнеролик көрсету «Бәрі өз қолыңда»

Сұрақ қою:Бейнероликтегі оқиғалардың мұғалім мен оқушы арасындағы қарым қатынасқа қаншалықты қатысы бар?


Көрсетілген бейнебаянда не туралы көрсетілгенін мұғалімдер өз ойларын ортаға салады.

Негізгі кезең/ Мағынаны ашу


12.20-12.25

«Оқу үдерісіндегі диалогтың маңызы»


Мұғалімдер презентациямен танысады

12.25-12.55

Мұғалімдерге Александрдің(2008) диалогтік оқыту туралы берген түсініктемелерін және Мерсердің зерттеуіне сәйкес әңгіменің үш түріне түсінік беріледі.


Постер, маркерлерді пайдалана отырып, әрбір топ өз жобаларын талқылап графикалық органайзерге түсіру

1 топ: «Әңгіме-дебат»

2 топ:«Кумулятивтік әңгіме» стратегиясы

3 топ: «Зерттеушілік әңгіме»


12.55-13.12

«Аквариум» стратегиясы арқылы қорғау (постер қорғау барысында уақытты ескерту).

Топтар өздерінің арасынан спикер таңдап алып, өз жұмыстарын қорғайды.




13.12-13.18

1.«Тесік шелек» әңгімесі

2.Соңында мәтінді оқып беру

Әңгімені 2 бөлікке бөліп оны өз ойларымен жалғастырту «Болжау» стратегиясы бойынша жұмыс


13.18.-13.20.

Бағалау: «Бас бармақ»

Сағат тілімен әр топ келесі топты бас бармақ әдісімен бағалайды.



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
21.12.2017
434
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі