Материалдар / Коучинг-семинар " Педагогтардың кәсіби шеберлігі мен құзіреттілігін қалыптастыру"
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Коучинг-семинар " Педагогтардың кәсіби шеберлігі мен құзіреттілігін қалыптастыру"

Материал туралы қысқаша түсінік
Коучинг-семинар мұғалімдерге әдістемелік көмек
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Коучинг-семинар жоспары

Тақырыбы: Педагогтардың кәсіби шеберлігі мен құзіреттілігін қалыптастыру

Мақсаты: Мұғалімдер топтық жұмысты ұйымдастыру әдістемесіне талдау жасайды және ынтымақтастықта оқыту туралы қорытынды шығарады.

Әдіс-тәсілдер: диологтік оқыту, сын тұрғысынан ойлау (тұжырымдамалық постерлер жасау)

Күтілетін нәтиже:

-Мұғалімдер үйлесімді сабақ нәтижесі тиімді әдіс – тәсілді тиімді қолдану екендігіне көз жеткізеді.

-Оқушының жеке тұлғалық дамуына , яғни оның өзін-өзі тануға және өзіндік өсу бағытында мұғалімнің кәсіптік құзырлығын, шеберлгінің рөлі маңызды екендігі туралы түсініктері қалыптасад;

Түйінді идея:Мұғалімдердің кәсіби құзіреттілігі-оқыту үдерісі сапасының негізгі ресурсы екендігі туралы тұжырым жасайды.


Сессия барысы


Коучтың әрекеті

Мұғалімнің әрекеті

Ұйымдастыру бөлімі

Коучинг-семинар ұстаздармен амандасудан басталады.

Ұстаздарды тренинге шақыру

Тренинг «Пингвиндер»

Шарты

Қатысушылар бөлме ішінде қозғалып жүріп, музыка ырғағына сәйкес билейді.

Еденде мұздың сұлбалары жатады. Коуч «Акула» деп айтқанда қатысушылар мұздың үстіне тұрып қалулары тиіс.Мұғалімдерге арнайы дайындалған сұрактар қойылады.

-Акуладан қорғану үшін сіздер қандай әрекет жасадыңыздар?

-Судың бетіндегі сеңнің үстінде тұрсыздар, құлап кетпеу үшін не істеуге тура келеді?

-Тепе-теңдікті сақтау үшін қандай әдісті пайдаландыңыздар?

Топқа бөлу

Акуладан қорғану үшін топтасып, бірге әрекеттесе алдыңыздар. Соған ризашылығымызды мына тәттілер арқылы білдіреміз.

-Таңдаған тәттілеріңізге байланысты топтарға бөлініп отыралық







Тренингке қатыса отырып, ұйымшылдық танытады.










Тепе-теңдікті сақтау керек


Әркім қалаған тәттілерін алады.

Топтарға бөлініп отырады.



Кіріспе














Ой қозғау










Негізгі бөлім












































































Рефлексия

-Білім берудегі жаңа әдіс –тәсілдер;

-Талантты және дарынды балаларды оқыту;

-Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сай оқыту;

-Білім берудегі басқару және көшбасшылық;

-Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау;

-Сыни тұрғыдан ойлау;

-АКТ- ны қолдану;

Сұрақ:слайдтан нені түсіндіңіздер?

Оқыту мен оқудағы өз құзіреттіліктеріңіздің өзектілігін,тәжірибелік маңыздылығын түсінеді.

Бейнефильмді тамашалау арқылы тақырыпты анықтату «Педагогтардың кәсіби шеберлігі мен құзіреттілігін қалыптастыру»

-Фильмде нені байқадыңыз?

Постер қорғау берілетін сұрақтар.

-Фильмдегі мұғалім туралы ойыңыз, ол қандай адам?Мұғалімге баға беріңіз.

-Қазіргі мұғалім қандай болу керек?

-Оқыту мен оқудағы әдістерді не үшін өзгерту қажет?

-Табысты оқыту дегенді қалай түсінесіз, оқыту табысты болу үшін мұғалім қандай болу керек?

-Педагогтің кәсіби шеберлігі мен құзіреттілігінің тиімділігі неде ?

Формативті бағалау

«Екі жұлдыз бір ұсыныс» әр постер қорғаудың соңында беріледі.


Сергіту сәті

«Қаңқа» биі



«Желпуіш» ойыны

Мұғалімдерге түрлі-түсті қағаздар таратып береді.Сол қағаздардан желпеуіштер жасату.

Ыбырай Алтынсаринның «Алтын шеттеуік» атты мәтіні оқылады.

«Сыни ойлау арқылы ойлауға жетелу»

-Мәтін мазмұнына сай сұрақтар жазыңыздар

-Сұрақтарға жауап жазыңыздар

- Қайталанған сұрақтарды алып тастап, ашық сұрақтарға көңіл бөліңіздер.

Презентация

«Педагогтың кәсіби шеберлігі, құзіреттілігі»

Қорытынды

Егерде мұғалім ізденуді тоқтатса, ұстаздық тоқталады. Қазіргі таңда әр ұстаз іздену барысында, ал ізденуден шеберлік шыңдала түседі. Осы биіктіктің шыңынан көрінейік! Оқушы бізді осындай қалыпта көрсін!

Блоб ағашы арқылы бағалау

-Алдарыңызда берілген «Блоб» ағашына өздеріңіздің ұстаздық жолындағы деңгейіңізді анықтап бояй қойыңыз.

Кері байланыс парақтарын тарату.

Кері байланыс парақтарын толтырту.Бүгінгі коучинг-сессиясынан алған әсеріңіз,нені үйрендіңіз,нені білдіңіз?

Неге қол жеткіздіңіз?(тапсырмалар орындау барысында қандай қиындықтар кездесті,қандай сезімде болдыңыз



















Слайд бойынша мұғалімдер өз ойларымен бөліседі.






Фильмнен байқаған әсерлерін айтады.

















Топтық жұмыс арқылы берілген тапсырмаларды орындайды, бір-біріне ой салады, бөліседі, өздері түйген ойларын постерге салып, қорғайды.













Постерлерді қорғау барысында бір-бірлерінің тақырыптарын толықтырады.

Топтар бірін-бірі бағалайды, қойған бағаларына анықтама береді.


Музыка әуенімен «Қаңқа» билеп,дене қимылын жасайды.




Мұғалімдер қағаздардан желпеуіштер жасайды.

Мәтін мазмұнына сай сұрақтар жазу.


Желпуіштерін топтар ауыстырып алады да, жауаптар жазады.

Қайталынып келген сұрақтарды сызып алып тастайды.




















Блоб ағашындағы суретті бояп шығады да неге сол суретті таңдағанын түсіндіреді.








Семинар мазмұны мен барысы туралы ойларын мен ұсыныстарын кері байланыс парақтарға жазып қалдырады.



Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!