Бекітемін-----------------------------------
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
7.2.Отарлау және ұлт-азаттық күрес |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Зайтова Рабиям Аюпжановна № 156 ЖББ мектеп |
|
|
Күні: |
12.12.2023ж |
|
|
Сынып: 7 «К» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Кенесары Қасымұлы бастаған ұлт-азаттық қозғалыс. Зерттеу сұрағы: Кенесары хан бастаған ұлт-азаттық күрес неліктен жалпы ұлттық сипатқа ие болды? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.1.5 халықтың отаршылдыққа қарсы ұлт-азаттық күресінің себеп-салдарын анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Кенесары Қасымұлы бастаған ұлт-азаттық көтерілістің себеп-салдарын анықтап, тарихи маңызына баға береді. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Ұйымдастыру |
Сәлемдесу. Түгендеу. «Миға шабуыл» әдісі арқылы сабақ тақырыбын анықтау. Сабақ тақырыбы және мақсаты мен таныстыру. ‘’QAZ MATH’’ платформасы арқылы оқушыларды топқа бөлу. Үй тапсырмасы : «Wordwall» платформасында дайындалған тест тапсырмаларды орындайды. |
Оқушылар сүреттер бойынша сабақ тақырыбын анықтайды. Сабақ тақырыбы және мақсаты мен танысады.
Сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау
Мадақтау |
Презентация ‘’QAZ MATH’’ платформасы «Wordwall» платформасы |
||||||||
|
Жаңа сабақ
Сабақтың ортасы |
Мұғалім жаңа сабақты презентация арқылы түсіндіреді. «Кенесары Қасымұлы бастаған ұлт-азаттық қозғалыс» бейнематериалы көрсетіледі. 1-тапсырма «Сұрақты ұстап ал» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді.
6.Кенесары хан кімнің қолынан қаза тапты? 7.Кенесары ескерткіші қай қалада орналасқан? 2 –тапсырма Постер қорғау. 3 топқа тақырыптар бөлініп беріледі. Тақырып Fliррity платформасы арқылы бөлініп беріледі. 1-тақырып: Кенесары Қасымулының өмірбаяны 2-тақырып: Көтерілістің себептері мен мақсаттары 3-тақырып: Көтерілістің нәтижесі мен жеңілу себептері 3 тапсырма. Fliррity платформасы арқылы оқушы таңдалып, сұрақтарға жауап береді. Ақиқат/Жалған
|
Оқушылар жаңа сабақ бойынша ақпарат алады. Видеобейнематериалды тамашалайды.
Сұрақтарға жауап береді
Сұрақтарға жауап береді
Сұрақтарға жауап береді
Постер түзіп қорғайды.
Ақпараттардың ақиқат немесе жалған екендігін айтады.
|
Мадақтау
Мадақтау.
Мадақтау
Мадақтау
Мадақтау |
Презентация «Кенесары Қасымұлы бастаған ұлт-азаттық қозғалыс» Бейнематериал
Презентация
Презентация
Презентация
Презентация Fliррity платформасы
Презентация
Fliррity платформасы
Презентация
|
||||||||
|
Қорытынды |
«Бағдаршам» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалайды.
Бекіту: «Classtime» платформасында түзілген тапсырманы орындайды.
Кері байланыс «Бас бармақ» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс жасайды -Барлығын түсіндім -Енді түсініп келемін -Түсінбедім
|
Топтар бір-бірін бағалайды
Тест тапсырмасын орындайды.
Сабаққа кері байланыс жасайды. |
Мадақтау
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды
|
Презентация
Презентация
|
||||||||
|
Оқу тапсырмасы |
|
|
|
Презентация |
||||||||
|
Сабақтың соңы |
Мұғалім оқушылардың жауаптарына қарай бағалап, қанша балл алғандығын айтады |
|
Мадақтау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
К.Қасымовтың ұлт-азаттық көтерілісі
К.Қасымовтың ұлт-азаттық көтерілісі
Бекітемін-----------------------------------
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
7.2.Отарлау және ұлт-азаттық күрес |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Зайтова Рабиям Аюпжановна № 156 ЖББ мектеп |
|
|
Күні: |
12.12.2023ж |
|
|
Сынып: 7 «К» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Кенесары Қасымұлы бастаған ұлт-азаттық қозғалыс. Зерттеу сұрағы: Кенесары хан бастаған ұлт-азаттық күрес неліктен жалпы ұлттық сипатқа ие болды? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.1.5 халықтың отаршылдыққа қарсы ұлт-азаттық күресінің себеп-салдарын анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Кенесары Қасымұлы бастаған ұлт-азаттық көтерілістің себеп-салдарын анықтап, тарихи маңызына баға береді. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Ұйымдастыру |
Сәлемдесу. Түгендеу. «Миға шабуыл» әдісі арқылы сабақ тақырыбын анықтау. Сабақ тақырыбы және мақсаты мен таныстыру. ‘’QAZ MATH’’ платформасы арқылы оқушыларды топқа бөлу. Үй тапсырмасы : «Wordwall» платформасында дайындалған тест тапсырмаларды орындайды. |
Оқушылар сүреттер бойынша сабақ тақырыбын анықтайды. Сабақ тақырыбы және мақсаты мен танысады.
Сұрақтарға жауап береді. |
Мадақтау
Мадақтау |
Презентация ‘’QAZ MATH’’ платформасы «Wordwall» платформасы |
||||||||
|
Жаңа сабақ
Сабақтың ортасы |
Мұғалім жаңа сабақты презентация арқылы түсіндіреді. «Кенесары Қасымұлы бастаған ұлт-азаттық қозғалыс» бейнематериалы көрсетіледі. 1-тапсырма «Сұрақты ұстап ал» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді.
6.Кенесары хан кімнің қолынан қаза тапты? 7.Кенесары ескерткіші қай қалада орналасқан? 2 –тапсырма Постер қорғау. 3 топқа тақырыптар бөлініп беріледі. Тақырып Fliррity платформасы арқылы бөлініп беріледі. 1-тақырып: Кенесары Қасымулының өмірбаяны 2-тақырып: Көтерілістің себептері мен мақсаттары 3-тақырып: Көтерілістің нәтижесі мен жеңілу себептері 3 тапсырма. Fliррity платформасы арқылы оқушы таңдалып, сұрақтарға жауап береді. Ақиқат/Жалған
|
Оқушылар жаңа сабақ бойынша ақпарат алады. Видеобейнематериалды тамашалайды.
Сұрақтарға жауап береді
Сұрақтарға жауап береді
Сұрақтарға жауап береді
Постер түзіп қорғайды.
Ақпараттардың ақиқат немесе жалған екендігін айтады.
|
Мадақтау
Мадақтау.
Мадақтау
Мадақтау
Мадақтау |
Презентация «Кенесары Қасымұлы бастаған ұлт-азаттық қозғалыс» Бейнематериал
Презентация
Презентация
Презентация
Презентация Fliррity платформасы
Презентация
Fliррity платформасы
Презентация
|
||||||||
|
Қорытынды |
«Бағдаршам» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалайды.
Бекіту: «Classtime» платформасында түзілген тапсырманы орындайды.
Кері байланыс «Бас бармақ» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс жасайды -Барлығын түсіндім -Енді түсініп келемін -Түсінбедім
|
Топтар бір-бірін бағалайды
Тест тапсырмасын орындайды.
Сабаққа кері байланыс жасайды. |
Мадақтау
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды
|
Презентация
Презентация
|
||||||||
|
Оқу тапсырмасы |
|
|
|
Презентация |
||||||||
|
Сабақтың соңы |
Мұғалім оқушылардың жауаптарына қарай бағалап, қанша балл алғандығын айтады |
|
Мадақтау |
|
шағым қалдыра аласыз














