Сабақ жоспары
Plan of the lesson
|
Мамандығы: Specialty |
Ауыл шаруашылығын механикаландыру |
||||
|
Модуль The modul: |
Тракторлардың,автомобильдердің және ауыл шаруашылығы машиналарының негізгі бөліктері |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: The theme of the lesson: |
Кривошипті-шатунды механизм |
||||
|
Өткізу орны: |
Тракторлар құрылысы кабинеті |
||||
|
Сабақ мақсаты: Purpose of the lesson |
Кривошипті шатуньды механизм тақырыбымен танысу және автомобилдің, трактордың жалпы құрылысы жөніндегі білімдерін жаңа оқыту технологиясымен бекіту |
||||
|
Сабақтың тәрбиелік мақсаты: |
Білім алуға ынтасын арттыру,мамандығы бойынша білімдерін және біліктілігін арттыру,танымдық белсенділігін арттыру. |
||||
|
Дамытушылық: |
Таңдаған мамандығы аясында теориялық білімдерін кеңейту тәсілі |
||||
|
Күтілетін нәтеже: Expected result |
Студент кривошипно-механизм құрылысын оқи отырып ,жұмыс істеу принциптерін үйрену |
||||
|
Сабақ типі: Type of occupation |
Практикалық сабақ |
||||
|
Оқыту әдістері,әдістемелік шаралар,педагогикалық технологиялар: Teaching methods, Methodological measures, pedagogical technologies |
Рефлекция,технологиялық нұсқау картасы.СLIL әдістемесі |
||||
|
Қажетті құрал-жабдықтар Necessary equipment |
Оқу плакаты ,слайдтар,видеоролик,интербелсенді тақта,макеттер,кришипті-шатунды механизм бөлшектері. |
||||
|
Қосымша ақпарат көздері: Sources of information |
П.Ж.Жүнісбеков.Автомобильдің құрылысы және пайдаланылуы.В.А.Родичев Тракторлар |
||||
|
Оқытушы туралы ақпарат |
|||||
|
Абишева Гаукар Жумаханована-Арал көп салалы колледж |
Тел: 87027720763 |
||||
|
|
|
||||
|
Сабақ барысы |
Уақыт |
Арнайы пән оқытушысының әрекеті |
Білім алушының жұмыс жасау әрекеті |
Теориялық жұмыстарда қолданылатын құрал-жабдықтар |
|
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі |
8.30-8.35 |
Студенттермен сәлемдесу, студенттердің сабаққа қатысуын тексеру |
Білім алушылардың арнайы киімдерін киеді |
Теориялық жүрналы |
|
|
Кіріспе бөлім |
8.35-8.45 |
Студенттерге жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Өткен тақырып бойынша студенттер білімін тексеру. Аяқталмаған жұмысты бүкпені өңдеу жұмысын тексеру Өткен сабақ бойынша тест жұмысын орындау |
Студенттер бүкпе түрлерін өңдеу тақырыбында реферат қорғау және бүкпені өңдеу жұмыстарын тексертеді |
КШМ негізгі бөлшектері |
|
|
Оқушылардың негізгі кезеңде жұмысқа дайындығы |
8.45-9.30 |
Іштен жану маторында жану процессі және одан алынған жылуды механикалық жұмысқа айналдыру процесі матордың цилиндірінде өтеді.Отын жанғанда пайда болатын жылудан газдар кеңейе түсіп,поршень менбұлғақ арқылы матордың иінді білігіне берілетін күш туғызып механикалық жұмыс атқарады .
|
Осы мәтіннен бұрынғы тақырыптарда өткен терминдердің астын бір сызықпен сызу ,толық мәлімет алынбаған терминдердің астын толқын сызығымен сызу . |
Кривошипті-шатуньды механизмнің видеоролигін көрсету |
|
|
Зерделенген материалды түсінуді алғаш тексеру |
9.30-9.45 |
|
|
Quizmaker мен жұмыс |
|
|
Қызметтің жаңа білімі мен тәсілдерін бекіту мен қолдану |
|
Quizlet. Quizmaker бағдарламасымен жұмыс істеуді түсіндіру .тапсырмаларды орындауға уақыт белгілеу |
Quizlet. Quizmaker |
|
|
|
Білімді жалпыландыру және жүйелендіру |
|
КШМ құырылысымен таныстырып әр бөлшектің жұмыс процесін талдау |
|
|
|
|
Қызмет білімі мен тәсілдерін бақылау және өзіндік бақылау |
|
Ауызша сұрақтарға берілген жауаптарды ,тапсырманың орындалуын ескеру.Оқушылардың білім,білік,дағдысының қалыптасуын өз ойын сауатты мазмұнды баяндау қабілетін бағалау |
|
|
|
|
Қызметтің білімі мен тәсілдерін түзету |
9.45-9.50 |
Берілген сұрақтар негізінде қатемен жұмыс жасай отырып,қысқаша түсіндіру |
|
|
|
|
Үй тапсырмасы туралы ақпараттандыру |
9.50-9.55 |
Үйге тапсырма :оттегілік кесу арналған машинаны пайдалану және реттеу тақырыбы бойынша конспект жазу |
|
|
|
|
Сабаққа қорытынды жүргізу,рефлексия |
9.55-10.00 |
Сабақты қорытындылау.Бағалау |
|
|
|



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кривошипті-шатунды механизм
Кривошипті-шатунды механизм
Сабақ жоспары
Plan of the lesson
|
Мамандығы: Specialty |
Ауыл шаруашылығын механикаландыру |
||||
|
Модуль The modul: |
Тракторлардың,автомобильдердің және ауыл шаруашылығы машиналарының негізгі бөліктері |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: The theme of the lesson: |
Кривошипті-шатунды механизм |
||||
|
Өткізу орны: |
Тракторлар құрылысы кабинеті |
||||
|
Сабақ мақсаты: Purpose of the lesson |
Кривошипті шатуньды механизм тақырыбымен танысу және автомобилдің, трактордың жалпы құрылысы жөніндегі білімдерін жаңа оқыту технологиясымен бекіту |
||||
|
Сабақтың тәрбиелік мақсаты: |
Білім алуға ынтасын арттыру,мамандығы бойынша білімдерін және біліктілігін арттыру,танымдық белсенділігін арттыру. |
||||
|
Дамытушылық: |
Таңдаған мамандығы аясында теориялық білімдерін кеңейту тәсілі |
||||
|
Күтілетін нәтеже: Expected result |
Студент кривошипно-механизм құрылысын оқи отырып ,жұмыс істеу принциптерін үйрену |
||||
|
Сабақ типі: Type of occupation |
Практикалық сабақ |
||||
|
Оқыту әдістері,әдістемелік шаралар,педагогикалық технологиялар: Teaching methods, Methodological measures, pedagogical technologies |
Рефлекция,технологиялық нұсқау картасы.СLIL әдістемесі |
||||
|
Қажетті құрал-жабдықтар Necessary equipment |
Оқу плакаты ,слайдтар,видеоролик,интербелсенді тақта,макеттер,кришипті-шатунды механизм бөлшектері. |
||||
|
Қосымша ақпарат көздері: Sources of information |
П.Ж.Жүнісбеков.Автомобильдің құрылысы және пайдаланылуы.В.А.Родичев Тракторлар |
||||
|
Оқытушы туралы ақпарат |
|||||
|
Абишева Гаукар Жумаханована-Арал көп салалы колледж |
Тел: 87027720763 |
||||
|
|
|
||||
|
Сабақ барысы |
Уақыт |
Арнайы пән оқытушысының әрекеті |
Білім алушының жұмыс жасау әрекеті |
Теориялық жұмыстарда қолданылатын құрал-жабдықтар |
|
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі |
8.30-8.35 |
Студенттермен сәлемдесу, студенттердің сабаққа қатысуын тексеру |
Білім алушылардың арнайы киімдерін киеді |
Теориялық жүрналы |
|
|
Кіріспе бөлім |
8.35-8.45 |
Студенттерге жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Өткен тақырып бойынша студенттер білімін тексеру. Аяқталмаған жұмысты бүкпені өңдеу жұмысын тексеру Өткен сабақ бойынша тест жұмысын орындау |
Студенттер бүкпе түрлерін өңдеу тақырыбында реферат қорғау және бүкпені өңдеу жұмыстарын тексертеді |
КШМ негізгі бөлшектері |
|
|
Оқушылардың негізгі кезеңде жұмысқа дайындығы |
8.45-9.30 |
Іштен жану маторында жану процессі және одан алынған жылуды механикалық жұмысқа айналдыру процесі матордың цилиндірінде өтеді.Отын жанғанда пайда болатын жылудан газдар кеңейе түсіп,поршень менбұлғақ арқылы матордың иінді білігіне берілетін күш туғызып механикалық жұмыс атқарады .
|
Осы мәтіннен бұрынғы тақырыптарда өткен терминдердің астын бір сызықпен сызу ,толық мәлімет алынбаған терминдердің астын толқын сызығымен сызу . |
Кривошипті-шатуньды механизмнің видеоролигін көрсету |
|
|
Зерделенген материалды түсінуді алғаш тексеру |
9.30-9.45 |
|
|
Quizmaker мен жұмыс |
|
|
Қызметтің жаңа білімі мен тәсілдерін бекіту мен қолдану |
|
Quizlet. Quizmaker бағдарламасымен жұмыс істеуді түсіндіру .тапсырмаларды орындауға уақыт белгілеу |
Quizlet. Quizmaker |
|
|
|
Білімді жалпыландыру және жүйелендіру |
|
КШМ құырылысымен таныстырып әр бөлшектің жұмыс процесін талдау |
|
|
|
|
Қызмет білімі мен тәсілдерін бақылау және өзіндік бақылау |
|
Ауызша сұрақтарға берілген жауаптарды ,тапсырманың орындалуын ескеру.Оқушылардың білім,білік,дағдысының қалыптасуын өз ойын сауатты мазмұнды баяндау қабілетін бағалау |
|
|
|
|
Қызметтің білімі мен тәсілдерін түзету |
9.45-9.50 |
Берілген сұрақтар негізінде қатемен жұмыс жасай отырып,қысқаша түсіндіру |
|
|
|
|
Үй тапсырмасы туралы ақпараттандыру |
9.50-9.55 |
Үйге тапсырма :оттегілік кесу арналған машинаны пайдалану және реттеу тақырыбы бойынша конспект жазу |
|
|
|
|
Сабаққа қорытынды жүргізу,рефлексия |
9.55-10.00 |
Сабақты қорытындылау.Бағалау |
|
|
|



шағым қалдыра аласыз













