|
Көркем еңбек |
Мектеп: № 201 мектеп-лицей |
|||||
|
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 7 сабақ 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Бөлім: |
Тамақтану мәдениеті |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақтың ұлттық тағамдары |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
7.2.4.2 Әлем халықтарының және ұлттық тағамдардың жасалу технологияларын зерделеу және қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
|
Құндылықты дарыту |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Құзыреттілік: инновациялық ойлау
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||
|
Басталуы |
|
Оқушылар амандасып, бір-біріне сәттілік тілейді. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
||
|
Ортасы |
Оқу мақсаты мен жетістік критерийлерімен таныстыру. Қазақтың ұлттық тағамдары. Оқушылардан ұлттық тағамдар туралы сұрау. «Қонақты күтеміз» атты викторина жүргізу. Оқушылар мен қазақ мәдениетіне тән дәстүрлі тағамдар мен қонақ күту ережелерін талқылайды. Оқушыларға сұрақтар: Қазақ халқының қонақжайлығының ерекшелігін атаңыз Қандай тағамдар ұсынады? Алдын-ала дайындалған азық-түліктен қандайтағамдар дайындауға болады? Осы тағамдарды дайындауда қандай технологиялық үрдістерді қолдануға болады? Олардың дайындау технологиясын зерделеу. Практикалық жұмыс: Оқушылар ашытқы дайындау технологиялық үрдісіне эксперимент өткізеді. 1) Салқын сұйықтықты қолданып, ашытқы дайындау; 2) Жылы сұйықтықты қолданып, ашытқы дайындау; 3) Ыстық сұйықтықты қолданып, ашытқы дайындау; Сұрақтар: салқын сұйықтықты қолдану барысында белгілі уақытта «ашу» үрдісі неге нәтижесіз болады?, Жылы сұйықтықты қолдану барысындағы ашу үрдісі неге нәтижелі?, Ашытқыны ыстық суға салсаң не болады? Неге ашу үрдісі жүрмейді? Технологиялық картаны қолданып, оқушылар тағамдар дайындайды. Оқушылардайындағантағамдарындегустациялайды, дәмдіксапасынжәнеолардыңдайындауүрдісіменбайланысынанықтайды. Қалыптастырушы бағалау: Әр топ эксперимент кезінде барлық байқаған үдерістерін сұрақтар қоя отырып қорғайды.
|
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі
Жауабын зерттеу дәптеріңе жазып, суретке түсіреді. Оқушылар «трансформация» және «трансформация тәсілдері» анықтамасын іздеп, сұрақтарға жауап береді. |
Дискриптор Жұмыс жасау кезінде АКТ ақпараттарын қолданады. Әлем халықтарының және ұлттық тағамдардың әзірлеу технологиясымен танысу және практика кезінде жасайды. |
Ұлттықтағам жент - http://www.vkusnota.kz/index.php/recipe_19118_jent Бауырсақтар - http://food.kazakh.ru/baking/http://www.cooksa.ru/blogs/43/67.htmlhttp://yvision.kz/post/484032 Қазақхалқыныңдәстүрі (видео мәлімет) https://www.youtube.com/watch?v=fM-hrJMOG5w |
||
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс Оқушылар рефлекциясы : Мен не білдім ? Не үйрендім ? Маған бүгінгі сабақта түсініксіз болды ? |
Оқушылар сабақты қандай деңгейде түсініп, білгендерін айтады |
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
||
|
|
||||||
|
Көркем еңбек |
Мектеп: № 201 мектеп-лицей |
|||||
|
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 7 сабақ 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Бөлім: |
Тамақтану мәдениеті |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әлем халықтарының тағамдары. |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
7.1.3.1-Шығармашылық жұмыста идеяларын іске асыру мақсатында түрлі ақпарат көздерінің ең тиімдісін таңдай отырып, қолдану (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияларды қолдану арқылы) 7.2.4.1-Әлем халықтарының тағамдары мен әлемге әйгілі аспазшылардың тағамдарындағы ерекшеліктерді сипаттап, салыстыру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Жұмыс жасау кезінде АКТ ақпараттарын қолдану
|
|||||
|
Құндылықты дарыту |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Құзыреттілік: инновациялық ойлау
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||
|
Басталуы |
Оқушылармен сәлемдесу. Оқушылармен сәлемдесіп, түгелдеп болған соң бүгінгі сабақтың тақырыбын айтпас бұрын оқушыларға презентация көрсетіледі. Ұ = ұжымдық жұмыс Сабақ мақсаттары мен жетістік критерийлері айтылады. |
Оқушылар бір-біріне сәттілік тілейді. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
||
|
Ортасы |
Оқу мақсаты мен жетістік критерийлерімен таныстыру. Әлем халықтарының тағамдары. Тәуелсіз зерттеулер. Оқушылардаң қандай елде қандай тағамдар пісіретінін сұраймын? Зерттеу барысында олар АКТ көздерін пайдалана отырып, тағам атауларына, шығу дәстүріне, ұсыну тәсіліне, азық-түліктерді таңдау және олардың үйлесіміне, дәмдік талғамына, белгілі аспазшылардың кәсіби жұмысына, ерекшелігіне назарын аударады. Дайын жұмысты безендіруде/дизайнында шығармашылық идеяның берілуін көрсетеді. Практикалық жұмыстарға кіріспес бұрын қауіпсіздік ережесін еске түсіру. Әр топ эксперимент кезінде барлық байқаған үдерістерін сұрақтар қоя отырып қорғайды.
Келесі сабақтапрактикалық жұмыс үшін тағамдардың түрлерін (суши, пицца, көже және т.б.) пісіретінімізді естеріне салу. |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі Оқушылар таңдаған елдің ұлттық тағамдарын топта зерттейді Жауабын зерттеу дәптеріне жазып, суретке түсіреді. Оқушылар бұл тапсырманы жұпта бағалайды. Оқушылар таңдаған елдің тағам ерекшелігін және белгілі аспазшының тағамды дайындау ерекшелігі сипаттай отырып, өз жұмысын ұсынады. Оқушылар өздерінің зерттеу нәтижелерін буклеттер/кулинарлы анықтамалар/эссе/мақалалар түрінде көрсетеді. Оқушылар берілген тағамдарды сипаттай отырып, ұлттық тағамдарының компоненттерінің халық өмірімен байланысы, ұқсастығы жайлы өзара пікір-талас жүргізеді. |
Диск.риптор АКТ ақпараттарын қолдана алады, Әлем халықтарының тағамдары мен әлемге әйгілі аспасшылардың тағамдарын практика кезінде қолданады, Әлем халықтарының тағамдарынәзірлеу үшін керекті құралдар мен тағамдарды қолданады. |
Әлем халықтарының тағамдары http://1000.menu/catalog/natsionalnaya-kuxnya Ең танымал жетіаспасшылар http://kitchenmag.ru/posts/1126-sem-samykh-izvestnykh-shef-povarov-kotorykh-nuzhno-znat-v-litso Ең танымал әлем аспазшылары http://www.gotovim.ru/library/povara/samiesamie.shtml Қазақстаннныңтанымаласпасшыларыhttp://www.kazpravda.kz/articles/view/ot-povara-do-restoratora1/ |
||
|
Аяқталуы |
Кері байланыс Оқушылар рефлекциясы : Мен не білдім ? Не үйрендім ? Маған бүгінгі сабақта түсініксіз болды ? |
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
||
|
Көркем еңбек |
Мектеп: № 201 мектеп-лицей |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 сабақ 3-4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Тамақ мәдениеті |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әлем халықтарының тағамдары. Тәжірибелік жұмыс (суши, пицца, көже) |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
7.2.4.2-Әлем халықтары мен ұлттық тағамдардың жасалу технологияларын зерделеу және қолдану 7.2.4.-Әртүрлі тағамдар дайындауда қолданатын қажетті құрал-жабдықтарды, өнімдерді таңдауда өз бетінше нақты шешім қабылдай алу. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушы оқыту мақсатына қол жеткізді егер: - (суши, пицца, көже және т.б.) дайындау рецептарын біледі; - Өз сыныптастарының нәтижелерін салыстыра алады; - Өз жұмысын ұсынады; - Сурет салу біледі; - Сыныптастарының жұмыс бойынша күшті және әлсіз жақтарын белгілейді; |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Құзыреттілік: инновациялық ойлау
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Басталуы |
Оқушылармен сәлемдесу. Құндылықтарды еске түсіру. Сабақтың басында оқушылардың дайындығын тексеру. Сабақ басында техника қауіпсіздігі мен санитарлы-гигиеналық нормалар туралы нұсқама жүргізу. |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
|||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
Италия: пицца Қазақстан – Бешбармақ Қытай - сяо лонг бао
Төменде берілген қай елдің тағамдары және пісіру үшін қандай ас құралдары қажет? Керекті құрал-жабдықтарды қағаз бетіне суреттеп сал.
Түшпара Пицца Бешбармақ Тәжірибелік жұмыс. Алдын ала үйден әкелген қажетті өнімдерден оқушылар тәжірибелік жұмысын топппен орындайды. Оқушылар тағамдар бойынша видео бейнелерді қарағаннан кейін электорплиткада тәжірибелік жұмыстарын орындайды. Тағамдарды дайындау кезінде, оқушылар қауіпсіздік ережелерін сақтайды. Жаңа тақырыпты бекіту. Ойлау дағдыларының деңгейі Қолдану Тапсырма Әлем халықтары тағамдарының жасалу технологияларын зерттеңіз және таңдауыңыз бойынша «Пицца» тағамдарының жасалу технологиясына байланысты дайындаңыз. − Тағамдардың жасалу технологияларын қарастырыңыз; − Даярлайтын тағамыңыздың құрамын анықтаңыз; − Олардың жасалу технологияларын қолдана отырып пицца даярлаңыз; − Тағам даярлау кезінде қауіпсіздік ережесін сақтаңыз. Дескриптор Білім алушы − жұпта жұмыс жасайды; − жазба жұмыстарын жүргізеді; − тағамды әзірлеу технологияларын зерттейді; − қауіпсіздік ережесін сақтайды; − таңдаған тағамын әзірлейді. Мұғалімнңің байқауы бойынша тәжірибелік жұмысын жасау. Уақытылы ақаулықтарды жою үшін тез кері байланыс құру.
Жұмыстарды ұсыну. Әр топ сынып алдында өз жұмыстарын ұсынады.
|
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі Жауабын зерттеу дәптеріңе жазып, суретке түсіреді. Оқушылар бұл тапсырманы жұпта бағалайды. |
Дискриптор Суши, пицца, көже және т.б. дайындау рецептарын біледі; - Өз сыныптастарының нәтижелерін салыстыра алады; - Өз жұмысын ұсынады; - Сурет салу біледі; - Сыныптастарының жұмыс бойынша күшті және әлсіз жақтарын белгілейді; |
Классикалық стилінде Сицилия стилінде Толығырақ: https://massaget.kz/kyizdarga/kulinariya/20395/ Интербелсенді тақта https://www.yYoutube.com/watch?v=4PJ7jL5KMrk Как Приготовить Пиццу Быстро! Видео Рецепт. https://www.youtube.com/watch?v=t5XG1bBKCrg Как приготовить СУШИ дома. Рецепт суши Нұсқау қағазы Пісіру үшін қажетті жабдықтар мен құралдар: кесу тақталар, пышақ, электроплита, қолғаптар және т.б. Үлестірме |
|||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы
|
(Қ) Жұмыс аяқталғаннан кейін оқушылармен бірге нобайлар көрмесінмен орындалған жұмыстарды талқылау
|
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Көркем еңбек |
Мектеп: № 201 мектеп-лицей |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 сабақ 5-6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Үй мәдениеті |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тұрмыстық техниканы таңдау. Тұрмыстық техниканы қолдану ережелері |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
7.2.5.2-Эксплуатациялық, эстетикалық және экологиялық сапаларын бағалай отырып, тұрмыстық техникаларды мақсаты мен атқаратын қызметіне қарай жіктеу 7.2.5.3-Тұрмыстық техникаларды қолдану мен күту ережелерін сипаттау және зерделеу 7.2.6.2-Заманауи технологиялық машиналармен қауіпсіз жұмыс жасау жолдарын білу және түсіндіру |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Құзыреттілік: тиімді коммуникация
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Басталуы 0-5 мин |
Денсаулық сақтау «Түсті терапия» технологиясы. Ұйымдастыру кезеңі, дайындықтарын тексеру (С) «Миға шабуыл» сынып екі топқа бөлініп, конверттегі сөздерді біріктіріп, сабақтың тақырыбын табады. Оқушылармен бірлесіп оқу мақсаттарын және сабақ мақсаттарын аңықтау, тапсырмалар және жетістік критерийлерімен танысу. |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді. Ойлану арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Тұрмыстық аспаптар http://shopomania.kz/techs/128-bytovaya-tehnika-dlya-doma.html |
||||||||||||||||||
|
11-20 мин Ортасы
21-35 мин
5 мин |
Оқу мақсаты мен жетістік критерийлерімен таныстыру. Сабақтың басында оқушыларға түрлі тұрмыстық техникалар орналасқан суретті көрсету ұсынылады. Оқушылар тұрмыстық техникалары бар бөлменің суретін қарастырады. Оқушыларға сұрақтар қою арқылы пікірталас жүргізу: Сұрақтар:
Бүкіл сыныптың идеялары. Тұрмыстық құрал: http://shopomania.kz/techs/128-bytovaya-tehnika-dlya-doma.html Тұрмыстық техника түрлері
Топтық жұмыс. Карточкадағы тұрмыстық техника түрлерінің атауларына сәйкес постерлерде аспаптардың атауларын тізіп жазып шығады. Болашақтың тұрмыстық аспаптар туралы сұрау. |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі Жауабын зерттеу дәптеріңе жазып, суретке түсіреді. Оқушылар бұл тапсырманы жұпта бағалайды.
Топтың әрбір оқушысы тұрмыстық техниканың бір аспабын таңдайды. Оған сәйкес келетін аспаптардың эксплуатациялық сапасын, тұрмыста оларды қолданудың қауіпсіздік ережелерін зерделейді және бағалайды. Таңдауларын дәлелді негіздей отырып, мәліметтерді бүкіл сыныпқа әр түрлі тәсілмен ұсынады. |
Дискриптор АКТ ақпараттарын қолдана алады; Тұрмыстық техникаларды біледі және практика кезінде қолданады; Қауіпсіздік ережелерін меңгереді.
|
Тұрмыстық аспаптар http://help-computers.ru/home-appliance/home-appliance.html Болашақтың тұрмыстық аспаптары https://hi-tech.mail.ru/news/electrolux-design-lab-best-ideas/ Болашақтың тұрмыстық аспаптары http://vasi.net/community/jeto_interesno/2011/04/30/bytovaja_tekhnika_budushhego.html
|
||||||||||||||||||
|
5 мин Аяқталуы
|
Бірін-бірі бағалау. Сабақ қорытындысын өткізу. Рефлексия: “Аяқталмаған сөйлемдер” *Бүгін мен……………………………………………………….білдім *Мен үшін……………………………………………қызықты болды *Маған…………………………… тапсырма орындау оңай болды Сөйлемдерді аяқтап, сабақты қорытындылайды. |
Бағалау критерийлері арқылы оқушылар «Карусель» стратегиясын қолданып, бір-бірінің жұмыстарын бағалайды: 5топ 1топты бағалайды, 1топ 2топты бағалайды, және т.б. Оқушылар ауызша сыныптастарының тапсырманы орындалуын қаншалықты жақсы туралы пікірлерін білдіреді.
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
||||||||||||||||||
|
Көркем еңбек |
Мектеп: № 201 мектеп-лицей |
|||||
|
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 7 сабақ 7-8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Бөлім: |
Үй мәдениеті |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өсімдік сән және интерьер элементі ретінде |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
7.2.5.1-Интерьер дизайнын безендіру үшін әртүрлі өсімдіктердің эстетикалық қасиеттерін сипаттау, қолдану және бағалау 7.3.3.1-Пәндік терминологияны пайдалана отырып, басқалардың (суретшілер, қолөнершілер, дизайнерлер) және өз жұмыстарындағы әдіс- тәсілдері мен техникаларды талқылау және бағалау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
|
Құндылықты дарыту |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Құзыреттілік: тиімді коммуникация
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 мин 8 мин. |
Денсаулық сақтау «Түсті терапия» технологиясы. Ұйымдастыру кезеңі, дайындықтарын тексеру (С) «Миға шабуыл» сынып екі топқа бөлініп, конверттегі сөздерді біріктіріп, сабақтың тақырыбын табады. Оқушылармен бірлесіп оқу мақсаттарын және сабақ мақсаттарын аңықтау, тапсырмалар және жетістік критерийлерімен танысу. |
Оқушылар амандасып, бір-біріне сәттілік тілейді. Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
||
|
15 мин
15 мин |
Өсімдік сән және интерьер элементі ретінде. Оқу мақсаты мен жетістік критерийлерімен таныстыру. Оқушылармен интерьердегі өсімдіктің ықпалын талқылау: түрлі өсімдіктердің қасиеттері, үйлесімді таңдалған бөлме гүлдерінің түрлі стильдердегі интерьер дизайнын ерекшелендіруі.
Топтық жұмыс: Жоспарланған интерьерді безендіру үшін оқушылар өсімдіктерді қолданып сәндік элемент құрады.. Ал екінші топ 3D форматында өсімдіктерді қолдана отырып (икебана, панно, коллаж және т.б.) интерьер декорациясын ойлап табады. Топтар өзіндік идеяларын құруға арналған әдістер мен тәсілдерді сипаттай отырып, жұмыстарын талқылайды, демонстрациялайды. 1 тапсырма: (Ұ) АКТ ақпараттарын қолдана отырып, интерьерді безендіруді үйрену.
Практикалық жұмыс аяқталған соң, құрылған критерийлерге сүйене отырып бірін- бірі бағалайды. |
Оқушылар түрлі өсімдіктермен және өсімдіктерсіз интерьер суреттерін салыстырады, эстетикалық әсер мен көрген суреттердің түстік үйлесімділігін сипаттап, бағалайды.
Оқушылар топта дизайнер ролінде 2D форматында таңдаған өсімдіктерден сәнді элемент құра отырып, болжамды интерьер нобайын орындайды |
Дискриптор АКТ ақпараттарын қолдана алады; Интерьерді безендіруді біледі; Суретшілер, қолөнершілер, дизайнерлердің жұмыстарымен танысады. |
Онлайн ресурстары: Интерьердің стилі мен өсімдіктер http://www.florentina-studio.ru/plants-interior/
Бөлменің эко дизайны http://www.florentina-studio.ru/ecodesign/ Белгілібіринтерьергебайланыстыбөлмеөсімдіктерінқалайтаңдауғаболады? http://mymansion.ru/interer/komnatnyie-rasteniya-v-interere.html Интерьердегүлдердіорналастыруhttp://happyflora.ru/view_cat.php?cat=11 Бөлмегүлдеріарқылыүйдібезендіруhttp://www.remontbp.com/cvety-v-dome/ |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин. |
Оқушылар мұғаліммен бірге өздерінің жұмыстарының көрсетілімін жасап, бір бірін бағалайды: Не жақсы шықты? Нені түрлендіру қажет? Оқушылар бір біріне комментарийлерін білдіреді. |
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ктж
Ктж
|
Көркем еңбек |
Мектеп: № 201 мектеп-лицей |
|||||
|
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 7 сабақ 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Бөлім: |
Тамақтану мәдениеті |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақтың ұлттық тағамдары |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
7.2.4.2 Әлем халықтарының және ұлттық тағамдардың жасалу технологияларын зерделеу және қолдану. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
|
Құндылықты дарыту |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Құзыреттілік: инновациялық ойлау
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||
|
Басталуы |
|
Оқушылар амандасып, бір-біріне сәттілік тілейді. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
||
|
Ортасы |
Оқу мақсаты мен жетістік критерийлерімен таныстыру. Қазақтың ұлттық тағамдары. Оқушылардан ұлттық тағамдар туралы сұрау. «Қонақты күтеміз» атты викторина жүргізу. Оқушылар мен қазақ мәдениетіне тән дәстүрлі тағамдар мен қонақ күту ережелерін талқылайды. Оқушыларға сұрақтар: Қазақ халқының қонақжайлығының ерекшелігін атаңыз Қандай тағамдар ұсынады? Алдын-ала дайындалған азық-түліктен қандайтағамдар дайындауға болады? Осы тағамдарды дайындауда қандай технологиялық үрдістерді қолдануға болады? Олардың дайындау технологиясын зерделеу. Практикалық жұмыс: Оқушылар ашытқы дайындау технологиялық үрдісіне эксперимент өткізеді. 1) Салқын сұйықтықты қолданып, ашытқы дайындау; 2) Жылы сұйықтықты қолданып, ашытқы дайындау; 3) Ыстық сұйықтықты қолданып, ашытқы дайындау; Сұрақтар: салқын сұйықтықты қолдану барысында белгілі уақытта «ашу» үрдісі неге нәтижесіз болады?, Жылы сұйықтықты қолдану барысындағы ашу үрдісі неге нәтижелі?, Ашытқыны ыстық суға салсаң не болады? Неге ашу үрдісі жүрмейді? Технологиялық картаны қолданып, оқушылар тағамдар дайындайды. Оқушылардайындағантағамдарындегустациялайды, дәмдіксапасынжәнеолардыңдайындауүрдісіменбайланысынанықтайды. Қалыптастырушы бағалау: Әр топ эксперимент кезінде барлық байқаған үдерістерін сұрақтар қоя отырып қорғайды.
|
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі
Жауабын зерттеу дәптеріңе жазып, суретке түсіреді. Оқушылар «трансформация» және «трансформация тәсілдері» анықтамасын іздеп, сұрақтарға жауап береді. |
Дискриптор Жұмыс жасау кезінде АКТ ақпараттарын қолданады. Әлем халықтарының және ұлттық тағамдардың әзірлеу технологиясымен танысу және практика кезінде жасайды. |
Ұлттықтағам жент - http://www.vkusnota.kz/index.php/recipe_19118_jent Бауырсақтар - http://food.kazakh.ru/baking/http://www.cooksa.ru/blogs/43/67.htmlhttp://yvision.kz/post/484032 Қазақхалқыныңдәстүрі (видео мәлімет) https://www.youtube.com/watch?v=fM-hrJMOG5w |
||
|
Аяқталуы
|
Кері байланыс Оқушылар рефлекциясы : Мен не білдім ? Не үйрендім ? Маған бүгінгі сабақта түсініксіз болды ? |
Оқушылар сабақты қандай деңгейде түсініп, білгендерін айтады |
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
||
|
|
||||||
|
Көркем еңбек |
Мектеп: № 201 мектеп-лицей |
|||||
|
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 7 сабақ 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Бөлім: |
Тамақтану мәдениеті |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әлем халықтарының тағамдары. |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
7.1.3.1-Шығармашылық жұмыста идеяларын іске асыру мақсатында түрлі ақпарат көздерінің ең тиімдісін таңдай отырып, қолдану (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияларды қолдану арқылы) 7.2.4.1-Әлем халықтарының тағамдары мен әлемге әйгілі аспазшылардың тағамдарындағы ерекшеліктерді сипаттап, салыстыру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Жұмыс жасау кезінде АКТ ақпараттарын қолдану
|
|||||
|
Құндылықты дарыту |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Құзыреттілік: инновациялық ойлау
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||
|
Басталуы |
Оқушылармен сәлемдесу. Оқушылармен сәлемдесіп, түгелдеп болған соң бүгінгі сабақтың тақырыбын айтпас бұрын оқушыларға презентация көрсетіледі. Ұ = ұжымдық жұмыс Сабақ мақсаттары мен жетістік критерийлері айтылады. |
Оқушылар бір-біріне сәттілік тілейді. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
||
|
Ортасы |
Оқу мақсаты мен жетістік критерийлерімен таныстыру. Әлем халықтарының тағамдары. Тәуелсіз зерттеулер. Оқушылардаң қандай елде қандай тағамдар пісіретінін сұраймын? Зерттеу барысында олар АКТ көздерін пайдалана отырып, тағам атауларына, шығу дәстүріне, ұсыну тәсіліне, азық-түліктерді таңдау және олардың үйлесіміне, дәмдік талғамына, белгілі аспазшылардың кәсіби жұмысына, ерекшелігіне назарын аударады. Дайын жұмысты безендіруде/дизайнында шығармашылық идеяның берілуін көрсетеді. Практикалық жұмыстарға кіріспес бұрын қауіпсіздік ережесін еске түсіру. Әр топ эксперимент кезінде барлық байқаған үдерістерін сұрақтар қоя отырып қорғайды.
Келесі сабақтапрактикалық жұмыс үшін тағамдардың түрлерін (суши, пицца, көже және т.б.) пісіретінімізді естеріне салу. |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі Оқушылар таңдаған елдің ұлттық тағамдарын топта зерттейді Жауабын зерттеу дәптеріне жазып, суретке түсіреді. Оқушылар бұл тапсырманы жұпта бағалайды. Оқушылар таңдаған елдің тағам ерекшелігін және белгілі аспазшының тағамды дайындау ерекшелігі сипаттай отырып, өз жұмысын ұсынады. Оқушылар өздерінің зерттеу нәтижелерін буклеттер/кулинарлы анықтамалар/эссе/мақалалар түрінде көрсетеді. Оқушылар берілген тағамдарды сипаттай отырып, ұлттық тағамдарының компоненттерінің халық өмірімен байланысы, ұқсастығы жайлы өзара пікір-талас жүргізеді. |
Диск.риптор АКТ ақпараттарын қолдана алады, Әлем халықтарының тағамдары мен әлемге әйгілі аспасшылардың тағамдарын практика кезінде қолданады, Әлем халықтарының тағамдарынәзірлеу үшін керекті құралдар мен тағамдарды қолданады. |
Әлем халықтарының тағамдары http://1000.menu/catalog/natsionalnaya-kuxnya Ең танымал жетіаспасшылар http://kitchenmag.ru/posts/1126-sem-samykh-izvestnykh-shef-povarov-kotorykh-nuzhno-znat-v-litso Ең танымал әлем аспазшылары http://www.gotovim.ru/library/povara/samiesamie.shtml Қазақстаннныңтанымаласпасшыларыhttp://www.kazpravda.kz/articles/view/ot-povara-do-restoratora1/ |
||
|
Аяқталуы |
Кері байланыс Оқушылар рефлекциясы : Мен не білдім ? Не үйрендім ? Маған бүгінгі сабақта түсініксіз болды ? |
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
||
|
Көркем еңбек |
Мектеп: № 201 мектеп-лицей |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 сабақ 3-4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Тамақ мәдениеті |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Әлем халықтарының тағамдары. Тәжірибелік жұмыс (суши, пицца, көже) |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
7.2.4.2-Әлем халықтары мен ұлттық тағамдардың жасалу технологияларын зерделеу және қолдану 7.2.4.-Әртүрлі тағамдар дайындауда қолданатын қажетті құрал-жабдықтарды, өнімдерді таңдауда өз бетінше нақты шешім қабылдай алу. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушы оқыту мақсатына қол жеткізді егер: - (суши, пицца, көже және т.б.) дайындау рецептарын біледі; - Өз сыныптастарының нәтижелерін салыстыра алады; - Өз жұмысын ұсынады; - Сурет салу біледі; - Сыныптастарының жұмыс бойынша күшті және әлсіз жақтарын белгілейді; |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК Құзыреттілік: инновациялық ойлау
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Басталуы |
Оқушылармен сәлемдесу. Құндылықтарды еске түсіру. Сабақтың басында оқушылардың дайындығын тексеру. Сабақ басында техника қауіпсіздігі мен санитарлы-гигиеналық нормалар туралы нұсқама жүргізу. |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
|||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
Италия: пицца Қазақстан – Бешбармақ Қытай - сяо лонг бао
Төменде берілген қай елдің тағамдары және пісіру үшін қандай ас құралдары қажет? Керекті құрал-жабдықтарды қағаз бетіне суреттеп сал.
Түшпара Пицца Бешбармақ Тәжірибелік жұмыс. Алдын ала үйден әкелген қажетті өнімдерден оқушылар тәжірибелік жұмысын топппен орындайды. Оқушылар тағамдар бойынша видео бейнелерді қарағаннан кейін электорплиткада тәжірибелік жұмыстарын орындайды. Тағамдарды дайындау кезінде, оқушылар қауіпсіздік ережелерін сақтайды. Жаңа тақырыпты бекіту. Ойлау дағдыларының деңгейі Қолдану Тапсырма Әлем халықтары тағамдарының жасалу технологияларын зерттеңіз және таңдауыңыз бойынша «Пицца» тағамдарының жасалу технологиясына байланысты дайындаңыз. − Тағамдардың жасалу технологияларын қарастырыңыз; − Даярлайтын тағамыңыздың құрамын анықтаңыз; − Олардың жасалу технологияларын қолдана отырып пицца даярлаңыз; − Тағам даярлау кезінде қауіпсіздік ережесін сақтаңыз. Дескриптор Білім алушы − жұпта жұмыс жасайды; − жазба жұмыстарын жүргізеді; − тағамды әзірлеу технологияларын зерттейді; − қауіпсіздік ережесін сақтайды; − таңдаған тағамын әзірлейді. Мұғалімнңің байқауы бойынша тәжірибелік жұмысын жасау. Уақытылы ақаулықтарды жою үшін тез кері байланыс құру.
Жұмыстарды ұсыну. Әр топ сынып алдында өз жұмыстарын ұсынады.
|
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі Жауабын зерттеу дәптеріңе жазып, суретке түсіреді. Оқушылар бұл тапсырманы жұпта бағалайды. |
Дискриптор Суши, пицца, көже және т.б. дайындау рецептарын біледі; - Өз сыныптастарының нәтижелерін салыстыра алады; - Өз жұмысын ұсынады; - Сурет салу біледі; - Сыныптастарының жұмыс бойынша күшті және әлсіз жақтарын белгілейді; |
Классикалық стилінде Сицилия стилінде Толығырақ: https://massaget.kz/kyizdarga/kulinariya/20395/ Интербелсенді тақта https://www.yYoutube.com/watch?v=4PJ7jL5KMrk Как Приготовить Пиццу Быстро! Видео Рецепт. https://www.youtube.com/watch?v=t5XG1bBKCrg Как приготовить СУШИ дома. Рецепт суши Нұсқау қағазы Пісіру үшін қажетті жабдықтар мен құралдар: кесу тақталар, пышақ, электроплита, қолғаптар және т.б. Үлестірме |
|||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы
|
(Қ) Жұмыс аяқталғаннан кейін оқушылармен бірге нобайлар көрмесінмен орындалған жұмыстарды талқылау
|
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Көркем еңбек |
Мектеп: № 201 мектеп-лицей |
|||||||||||||||||||||
|
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 сабақ 5-6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Үй мәдениеті |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тұрмыстық техниканы таңдау. Тұрмыстық техниканы қолдану ережелері |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
7.2.5.2-Эксплуатациялық, эстетикалық және экологиялық сапаларын бағалай отырып, тұрмыстық техникаларды мақсаты мен атқаратын қызметіне қарай жіктеу 7.2.5.3-Тұрмыстық техникаларды қолдану мен күту ережелерін сипаттау және зерделеу 7.2.6.2-Заманауи технологиялық машиналармен қауіпсіз жұмыс жасау жолдарын білу және түсіндіру |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Құзыреттілік: тиімді коммуникация
|
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Басталуы 0-5 мин |
Денсаулық сақтау «Түсті терапия» технологиясы. Ұйымдастыру кезеңі, дайындықтарын тексеру (С) «Миға шабуыл» сынып екі топқа бөлініп, конверттегі сөздерді біріктіріп, сабақтың тақырыбын табады. Оқушылармен бірлесіп оқу мақсаттарын және сабақ мақсаттарын аңықтау, тапсырмалар және жетістік критерийлерімен танысу. |
Оқушылар амандасып ,бір-біріне сәттілік тілейді. Ойлану арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Тұрмыстық аспаптар http://shopomania.kz/techs/128-bytovaya-tehnika-dlya-doma.html |
||||||||||||||||||
|
11-20 мин Ортасы
21-35 мин
5 мин |
Оқу мақсаты мен жетістік критерийлерімен таныстыру. Сабақтың басында оқушыларға түрлі тұрмыстық техникалар орналасқан суретті көрсету ұсынылады. Оқушылар тұрмыстық техникалары бар бөлменің суретін қарастырады. Оқушыларға сұрақтар қою арқылы пікірталас жүргізу: Сұрақтар:
Бүкіл сыныптың идеялары. Тұрмыстық құрал: http://shopomania.kz/techs/128-bytovaya-tehnika-dlya-doma.html Тұрмыстық техника түрлері
Топтық жұмыс. Карточкадағы тұрмыстық техника түрлерінің атауларына сәйкес постерлерде аспаптардың атауларын тізіп жазып шығады. Болашақтың тұрмыстық аспаптар туралы сұрау. |
Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі Жауабын зерттеу дәптеріңе жазып, суретке түсіреді. Оқушылар бұл тапсырманы жұпта бағалайды.
Топтың әрбір оқушысы тұрмыстық техниканың бір аспабын таңдайды. Оған сәйкес келетін аспаптардың эксплуатациялық сапасын, тұрмыста оларды қолданудың қауіпсіздік ережелерін зерделейді және бағалайды. Таңдауларын дәлелді негіздей отырып, мәліметтерді бүкіл сыныпқа әр түрлі тәсілмен ұсынады. |
Дискриптор АКТ ақпараттарын қолдана алады; Тұрмыстық техникаларды біледі және практика кезінде қолданады; Қауіпсіздік ережелерін меңгереді.
|
Тұрмыстық аспаптар http://help-computers.ru/home-appliance/home-appliance.html Болашақтың тұрмыстық аспаптары https://hi-tech.mail.ru/news/electrolux-design-lab-best-ideas/ Болашақтың тұрмыстық аспаптары http://vasi.net/community/jeto_interesno/2011/04/30/bytovaja_tekhnika_budushhego.html
|
||||||||||||||||||
|
5 мин Аяқталуы
|
Бірін-бірі бағалау. Сабақ қорытындысын өткізу. Рефлексия: “Аяқталмаған сөйлемдер” *Бүгін мен……………………………………………………….білдім *Мен үшін……………………………………………қызықты болды *Маған…………………………… тапсырма орындау оңай болды Сөйлемдерді аяқтап, сабақты қорытындылайды. |
Бағалау критерийлері арқылы оқушылар «Карусель» стратегиясын қолданып, бір-бірінің жұмыстарын бағалайды: 5топ 1топты бағалайды, 1топ 2топты бағалайды, және т.б. Оқушылар ауызша сыныптастарының тапсырманы орындалуын қаншалықты жақсы туралы пікірлерін білдіреді.
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
||||||||||||||||||
|
Көркем еңбек |
Мектеп: № 201 мектеп-лицей |
|||||
|
Күні: . |
Оқытушының аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 7 сабақ 7-8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Бөлім: |
Үй мәдениеті |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өсімдік сән және интерьер элементі ретінде |
|||||
|
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары |
7.2.5.1-Интерьер дизайнын безендіру үшін әртүрлі өсімдіктердің эстетикалық қасиеттерін сипаттау, қолдану және бағалау 7.3.3.1-Пәндік терминологияны пайдалана отырып, басқалардың (суретшілер, қолөнершілер, дизайнерлер) және өз жұмыстарындағы әдіс- тәсілдері мен техникаларды талқылау және бағалау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||||
|
Құндылықты дарыту |
БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ Құзыреттілік: тиімді коммуникация
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушылардың әрекеті |
Бағалау
|
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 мин 8 мин. |
Денсаулық сақтау «Түсті терапия» технологиясы. Ұйымдастыру кезеңі, дайындықтарын тексеру (С) «Миға шабуыл» сынып екі топқа бөлініп, конверттегі сөздерді біріктіріп, сабақтың тақырыбын табады. Оқушылармен бірлесіп оқу мақсаттарын және сабақ мақсаттарын аңықтау, тапсырмалар және жетістік критерийлерімен танысу. |
Оқушылар амандасып, бір-біріне сәттілік тілейді. Оқушылар топтасып ақылдасып пікір шығарып пікірлерімен бөліседі. |
Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. |
Оқулықтағы түсініктемелер мен берілген суреттер |
||
|
15 мин
15 мин |
Өсімдік сән және интерьер элементі ретінде. Оқу мақсаты мен жетістік критерийлерімен таныстыру. Оқушылармен интерьердегі өсімдіктің ықпалын талқылау: түрлі өсімдіктердің қасиеттері, үйлесімді таңдалған бөлме гүлдерінің түрлі стильдердегі интерьер дизайнын ерекшелендіруі.
Топтық жұмыс: Жоспарланған интерьерді безендіру үшін оқушылар өсімдіктерді қолданып сәндік элемент құрады.. Ал екінші топ 3D форматында өсімдіктерді қолдана отырып (икебана, панно, коллаж және т.б.) интерьер декорациясын ойлап табады. Топтар өзіндік идеяларын құруға арналған әдістер мен тәсілдерді сипаттай отырып, жұмыстарын талқылайды, демонстрациялайды. 1 тапсырма: (Ұ) АКТ ақпараттарын қолдана отырып, интерьерді безендіруді үйрену.
Практикалық жұмыс аяқталған соң, құрылған критерийлерге сүйене отырып бірін- бірі бағалайды. |
Оқушылар түрлі өсімдіктермен және өсімдіктерсіз интерьер суреттерін салыстырады, эстетикалық әсер мен көрген суреттердің түстік үйлесімділігін сипаттап, бағалайды.
Оқушылар топта дизайнер ролінде 2D форматында таңдаған өсімдіктерден сәнді элемент құра отырып, болжамды интерьер нобайын орындайды |
Дискриптор АКТ ақпараттарын қолдана алады; Интерьерді безендіруді біледі; Суретшілер, қолөнершілер, дизайнерлердің жұмыстарымен танысады. |
Онлайн ресурстары: Интерьердің стилі мен өсімдіктер http://www.florentina-studio.ru/plants-interior/
Бөлменің эко дизайны http://www.florentina-studio.ru/ecodesign/ Белгілібіринтерьергебайланыстыбөлмеөсімдіктерінқалайтаңдауғаболады? http://mymansion.ru/interer/komnatnyie-rasteniya-v-interere.html Интерьердегүлдердіорналастыруhttp://happyflora.ru/view_cat.php?cat=11 Бөлмегүлдеріарқылыүйдібезендіруhttp://www.remontbp.com/cvety-v-dome/ |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин. |
Оқушылар мұғаліммен бірге өздерінің жұмыстарының көрсетілімін жасап, бір бірін бағалайды: Не жақсы шықты? Нені түрлендіру қажет? Оқушылар бір біріне комментарийлерін білдіреді. |
|
Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |
|
||
шағым қалдыра аласыз


















