Материалдар / "кү" құдіреті"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

"кү" құдіреті"

Материал туралы қысқаша түсінік
"Күй құдіреті" қысқа мерзімді сабақ жоспары әдебиеттік оқудан 3-сыныпқа арналып жасалған.
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бекітілді_____________________

Әдебиеттік оқу


Бөлім Өнер

Педагогтың аты-жөні: Маясарова Рабиға Муханбетовна

Күні:

Сынып 3 «Б»

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы: «Күй құдіреті»

Оқыту мақсаттары

3.1.3.1 шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау

Сабақтың мақсаты

Шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне,ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжет-тің дамуын болжайды.

Құндылыққа баулу

Сәнді қолданбалы өнерге баулу.

Зерттеу сұрағы

Оқу мақсатына қалытастырушы бағалау арқылы қалай мақсатқа жетуге болады?

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне деген сенімді- лік қалыптастыру мақсатында«Ізгі тілек»әдісі қолданылады

«Санау» әдісімен оқушыларды топқа бөледі.

Өткен тақырыпқа шолу:

- Өлеңді қара сөзбен мазмұндату.

-Өткен тақырыпқа қатысты бір-біріңе сұрақтар қойыңдар, жауап беріңдер.

Оқу материалын жариялау «Жұмбақ», «Сұрақ-жауап» әдісімен өтеді:

-Жұмбақ шешіп көріңдер.

Қос қазық, екі желі, сегіз ноқта,

Сөйлейді шежіредей адам соқса.

Тағы бір мінезі бар таңғажайып,

Ешуақыт сөйлемейді адам жоқта. (домбыра)

-Домбыра туралы не білесіңдер?

-Не үшін қажет?

- Сабақтар арасындағы үзіліске шығатын кезді қалай білеміз?

-Иә, бұрын қоңырау соғылатын, қазір күй ойнататын болды.

-Қандай күйлердің атын білесіңдер?

- Күй жайлы не айта аласыңдар? Білетін мақал-мәтелдерің болса айтыңдар.

-Олай болса, бүгінгі сабақта «Күй құдыреті» тақырыбындағы мәтінді оқып танысатын боламыз.

Шеңберде оң жағындағы балаға тілек айтады.


Топқа бірігеді.



Әңгімені мазмұндайды

Сұрақтарға жауап береді.

Мақал-мәтелдер айтады, мағынасын түсіндіреді.


«Ауызша мадақтау» әдісі:

Жарайсың!

Тамаша!

Жақсы!
















Сабақтың ортасы

1.Аудио Мәтінді тыңдайды.

Оұулықпен жұмыс.

(Ұ) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады.

А) Мәтінмен жұмыс. «Күй құдыреті» мәтінін түсініп тізбектей дауыстап оқыңдар.

Ә) Сөздік жұмысы:

Қыпшақ – рудың аты.

Құдiретi – күшi, қасиет

Б) Суретпен жұмыс:


-Суретке зер сал. Күйші қандай күй тартып отыр деп ойлайсың? Неліктен?

В) Сұрақ-жауап:

Әл-Фараби кім?

- Фараби тартқан күйдің құдіреті неде деп ойлайсың? Мәтінге сүйеніп, жауап бер.

Shape1

2.Адамдардың күй тартқанда неге көңіл-күйлері өзгерді?

-Әмірші Фарабиді неге іздеді деп ойлайсың? Болжа.

«Ашық микрофон»әдісі

-Шығарманың маңызды тұстарын анықтау үшін бір-біріңе сұрақтар қойып, жауап беріңдер.

Кейбір оқушылар: кейіпкер жайлы

Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады.

Кейбір оқушыға:

-Өз отбасыңда немесе туыстарың орындаған күйді тыңдағандағы сезімді есіңе түсіріп әңгімеле.

Сергіту сәтінде қазақ күйіне билейді.

Ұ.Ж .(Д) 2-тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асырылады.

А) «Кім жылдам?» ойыны. Суреттегі домбыраның әрбір дыбысынан басталатын өнерге қатысты сөздерді тап. .

Shape2

Ә) Сұрақ-жауап:

-Қандай күй тыңдағанды ұнатасың?

-Қазіргі өнер сахнасындағы күйшілерді білесің бе?

А-тобындағы оқушы тапсырмасы

Әл-Фараби кім?

В-тобындағы оқушы тапсырмасы

Әл-Фарабидің сарай ішіндегі іс-әректін білдіретін тұсты тауып оқы.

С-тобындағы оқушы тапсырмасы

Әл-Фарабидің хатын тауып оқы.

ҚБ:Тест арқылы

1.Қыпшақ 2.Екінші күйде адамдар 3.Әл-Фараби

а)адамның аты а) қамығып жылады а)астроном

ә)рудың аты ә) қамығып күлді ә)ақын

б)қаланың аты б)қамығып үйықтады б)журналист

4.Хатта қыпшақ деп 5.Кұдіреті деген 6.Күйді кім үшін тартты

а)атын жазд а) аты а)әмір

ә)руын жазды ә)күші ә)халық

б)мекен-жайын жазды б)досы б)өзі

7.Әмірші іздеді 8.Әмір қандай адам 9.Атақты екі күйшіні

а)сыйлық беруге а)бай а)Құрманғазы,Сара

ә)жазалауға б)кедей ә)Құрманғаз,Дина

б)дос болуға ә)орташа б)Дина,Болат



- Мәтінді оқиды.

- Сұрақ қойып, жауап береді.






















Билеп сергиді.











-Тапсырманы талқылап, өз пікірлерін білдіреді.













А-т/о

Әл-Фарабидің кім екендігін айтады.

В-т/о:

Оқулықтан тауып оқиды.

С-т/о:

Хатты оқиды





Тест бойынша

1-8 дейін-1балл

9-шы сұрақ-2 балл

1-10балл

Дескриптор:

- Мәтінді тіз бектей дауыс тап оқиды-1б

- Сөздікті жа зып, жаттап алады-1балл.

-Суретті си-паттайды-1б

- Фараби тарт қан күйдің құдіретін әң гімелейді-1б

- Әміршінің Фарабиді із деу себебін болжайды-1б

-Мәтін мазмұ ны жайлы бір-біріне сұрақтар қойып, жауап береді-1балл.




Дескриптор:

-Күйді тыңда.

-Бірінші күйде .

-Екіншікүй.

-Үшінші күй.









Дескриптор:

- Домбыра ның әрбір ды бысынан бас талатын өнер ге қатысты сөздерді таба ды-2балл.

-Ұнататын күйлерін атай ды -1балл.

-Күйшілерді атайды-1балл

Оқулық































АҚТ























Сабақтың соңы

Кері байланысты «Менің күнделігім» әдісі арқылы береді.





Үйге тапс.

Мәтінді мазмұндау, бір күйдің шығу тарихын зерттеу.










































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!