|
Бөлім тақырыбы: Музыка өнері және қазақтың киелі домбырасы |
Мектеп: Пәні: қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
Пән мұғалімі: |
||||
|
|
Қатысқаны: Қатыспағаны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Күй анасы - Дина |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.3.1 мәтін құрылымын (кіріспе бөлім, жалпы мәлімет беру, детальді мәлімет беру) сақтай отырып, графиктік мәтін (шартты белгі, сурет, сызба) түрінде берілген процесті сипаттап жазу; |
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтіннің негізгі ойын түсіну, талдау; Көптеген оқушылар: мәтін бойынша кіріспе бөлім, жалпы мәлімет беру, детальді мәлімет беру; Кейбір оқушылар: мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтін түрінде берілген процесті сипаттап жазу. |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен сәлемдесіп, зейінін сабаққа аудару. Жазылым алды. Қызығушылықты ояту. «Тірі кітап» әдісі. Оқушылар оқылым мәтінін «Тірі кітап» әдісімен оқиды.
1.«Күй атасы» деп кімді атайды? Дина Нұрпейісованы неге «Күй анасы» деп атайды? 2. Дина Нұрпейісова туралы өздерің қосымша ақпарат жинақтап, пікір бөлісіңдер. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылармен сәлемдесіп, зейінін сабаққа аудару. Оқушылар оқылым мәтінін «Тірі кітап» әдісімен оқиды. Сұрақтарға жауап беріп, өз пікірлерін білдіреді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
ҚБ
|
https://kk.wikipedia.org/wiki/Классикалық_музыка |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жазылым тапсырмасы. 2-тапсырма. Дина Нұрпейісованың жемісті жылдарын кластерге түсіріңдер.
3-тапсырма. «Қосжазба күнделігі» арқылы мәтіндегі негізгі ұғымдарға түсіндірме жазыңдар.
Дескриптор:
ҚБ Жазылымнан кейін. Өлеңге кідіріс белгісін (|, ||, |||) қойып жазып, интонациясымен оқып шығыңдар. Өлеңдегі негізгі ойды анықтаңдар.
Дескриптор:
ҚБ |
Дина Нұрпейісованың жемісті жылдарын кластерге түсіреді; мәтіндегі негізгі ұғымдарға түсіндірме жазады. Ойларын дәлелдейді. Өлеңге кідіріс белгісін қойып жазады; интонациясымен оқып шығады. Өлеңдегі негізгі ойды анықтайды; Ойларын дәлелдейді. Тақырыпты қорытындылайды.
|
ҚБ
ҚБ
|
https://music.yandex.kz/album/370529 |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия |
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Күй анасы-Дина
Күй анасы-Дина
|
Бөлім тақырыбы: Музыка өнері және қазақтың киелі домбырасы |
Мектеп: Пәні: қазақ тілі |
||||
|
Күні: |
Пән мұғалімі: |
||||
|
|
Қатысқаны: Қатыспағаны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Күй анасы - Дина |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.3.1 мәтін құрылымын (кіріспе бөлім, жалпы мәлімет беру, детальді мәлімет беру) сақтай отырып, графиктік мәтін (шартты белгі, сурет, сызба) түрінде берілген процесті сипаттап жазу; |
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтіннің негізгі ойын түсіну, талдау; Көптеген оқушылар: мәтін бойынша кіріспе бөлім, жалпы мәлімет беру, детальді мәлімет беру; Кейбір оқушылар: мәтін құрылымын сақтай отырып, графиктік мәтін түрінде берілген процесті сипаттап жазу. |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
|
Ұйымдастыру бөлімі. Оқушылармен сәлемдесіп, зейінін сабаққа аудару. Жазылым алды. Қызығушылықты ояту. «Тірі кітап» әдісі. Оқушылар оқылым мәтінін «Тірі кітап» әдісімен оқиды.
1.«Күй атасы» деп кімді атайды? Дина Нұрпейісованы неге «Күй анасы» деп атайды? 2. Дина Нұрпейісова туралы өздерің қосымша ақпарат жинақтап, пікір бөлісіңдер. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылармен сәлемдесіп, зейінін сабаққа аудару. Оқушылар оқылым мәтінін «Тірі кітап» әдісімен оқиды. Сұрақтарға жауап беріп, өз пікірлерін білдіреді. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
ҚБ
|
https://kk.wikipedia.org/wiki/Классикалық_музыка |
|
|
Сабақтың ортасы |
Жазылым тапсырмасы. 2-тапсырма. Дина Нұрпейісованың жемісті жылдарын кластерге түсіріңдер.
3-тапсырма. «Қосжазба күнделігі» арқылы мәтіндегі негізгі ұғымдарға түсіндірме жазыңдар.
Дескриптор:
ҚБ Жазылымнан кейін. Өлеңге кідіріс белгісін (|, ||, |||) қойып жазып, интонациясымен оқып шығыңдар. Өлеңдегі негізгі ойды анықтаңдар.
Дескриптор:
ҚБ |
Дина Нұрпейісованың жемісті жылдарын кластерге түсіреді; мәтіндегі негізгі ұғымдарға түсіндірме жазады. Ойларын дәлелдейді. Өлеңге кідіріс белгісін қойып жазады; интонациясымен оқып шығады. Өлеңдегі негізгі ойды анықтайды; Ойларын дәлелдейді. Тақырыпты қорытындылайды.
|
ҚБ
ҚБ
|
https://music.yandex.kz/album/370529 |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия |
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз

















