|
Бөлім атауы Тарихи тұлғалар. |
Мектеп: |
|||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||
|
Сынып: 6-сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Күй атасы-Құрманғазы |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.7.1. Энциклопедия, сөздік, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпараттарды алу, авторына сілтеме жасау. 6.4.3.1. Көнерген сөз, эвфемизм, дисфемизм, табу сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу. |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: тақырыпқа байланысты ақпаратты түсіну, көнерген сөздердің қолданыс аясын түсіну; Көптеген оқушылар: тақырыпқа байланысты ақпаратты түсіну, энциклопедиялар, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпаратты ала білу, көнерген сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу; Кейбір оқушылар: энциклопедия, сөздік, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпараттарды алу, авторына сілтеме жасау, көнерген сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу. |
|||||||||
|
Бағалау критеийлері |
|
|||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Жағымды психологиялық ахуал. «Мен сізді жақсы көремін,себебі....» тренинг Оқушылар бір –біріне мәтінді жалғастыру арқылы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексеру: Берілген мәтіннен көнерген сөздерді тауып, түрлеріне қарай ажыратыңдар.
https://www.youtube.com/watch?v=cCj6xE_wgcE Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Үй тапсырмасын тексереді. Оқушылар күй тыңдау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды. Құрманғазының күйін тыңдату арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтау. |
ҚБ
«Жүрек» ҚБ
«Жүрек» |
6-сынып қазақ тілі оқулығы. https://www.youtube.com/watch?v=cCj6xE_wgcE |
|
|||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану
1-тапсырма. Мәтінді оқимыз.
Сұрақтарға жауап беріңдер.
ҚБ
2-тапсырма. Берілген көнерген сөздерді екі топқа бөліп, кестеге жазыңдар.
ҚБ 3-тапсырма. Екі топқа бөлініңдер. Төмендегі Абайдың өмірбаянын үлгі ретінде алып, Абылай хан мен Құрманғазының өмірбаянын жазыңдар. 4-тапсырма. Өздерің жазған өмірбаяннан көнерген сөздерді анықтаңдар.
ҚБ |
Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді; қажетті ақпаратты табады; тұлға туралы ақпарат жинайды; авторына сілтемені жасайды Оқушылар берілген көнерген сөздерді екі топқа бөліп, кестеге жазады. Архаизмдерді анықтайды; Тарихи сөздерді анықтайды; Ойларын дәлелдейді. Абылай хан мен Құрманғазының өмірбаянын жазады; Өздері жазған өмірбаяннан көнерген сөздерді анықтайды; ойларын дәлелдейді. |
ҚБ «Тамаша
жауап!» ҚБ «Тамаша
жауап!» ҚБ «Тамаша
жауап!»
ҚБ «Тамаша
жауап!» |
(«Қазақ мәдениеті» энциклопедиясынан) 6-сынып қазақ тілі оқулығы. |
|
|||||
|
Сабақтың соңы Үй тапсырмасы: |
Кері байланыс. «Білім қоржыны» әдісі арқылы жүргізіледі
5-ТАПСЫРМА |
|
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Күй атасы-Құрманғазы
Күй атасы-Құрманғазы
|
Бөлім атауы Тарихи тұлғалар. |
Мектеп: |
|||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||
|
Сынып: 6-сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Күй атасы-Құрманғазы |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.7.1. Энциклопедия, сөздік, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпараттарды алу, авторына сілтеме жасау. 6.4.3.1. Көнерген сөз, эвфемизм, дисфемизм, табу сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу. |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: тақырыпқа байланысты ақпаратты түсіну, көнерген сөздердің қолданыс аясын түсіну; Көптеген оқушылар: тақырыпқа байланысты ақпаратты түсіну, энциклопедиялар, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпаратты ала білу, көнерген сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу; Кейбір оқушылар: энциклопедия, сөздік, балаларға арналған газет-журналдардан қажетті ақпараттарды алу, авторына сілтеме жасау, көнерген сөздердің қолданыс аясын түсіну және ажырата білу. |
|||||||||
|
Бағалау критеийлері |
|
|||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||
|
Сабақтың басы Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Жағымды психологиялық ахуал. «Мен сізді жақсы көремін,себебі....» тренинг Оқушылар бір –біріне мәтінді жалғастыру арқылы тілектер айтады. Үй тапсырмасын тексеру: Берілген мәтіннен көнерген сөздерді тауып, түрлеріне қарай ажыратыңдар.
https://www.youtube.com/watch?v=cCj6xE_wgcE Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Үй тапсырмасын тексереді. Оқушылар күй тыңдау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды. Құрманғазының күйін тыңдату арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтау. |
ҚБ
«Жүрек» ҚБ
«Жүрек» |
6-сынып қазақ тілі оқулығы. https://www.youtube.com/watch?v=cCj6xE_wgcE |
|
|||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану
1-тапсырма. Мәтінді оқимыз.
Сұрақтарға жауап беріңдер.
ҚБ
2-тапсырма. Берілген көнерген сөздерді екі топқа бөліп, кестеге жазыңдар.
ҚБ 3-тапсырма. Екі топқа бөлініңдер. Төмендегі Абайдың өмірбаянын үлгі ретінде алып, Абылай хан мен Құрманғазының өмірбаянын жазыңдар. 4-тапсырма. Өздерің жазған өмірбаяннан көнерген сөздерді анықтаңдар.
ҚБ |
Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап береді; қажетті ақпаратты табады; тұлға туралы ақпарат жинайды; авторына сілтемені жасайды Оқушылар берілген көнерген сөздерді екі топқа бөліп, кестеге жазады. Архаизмдерді анықтайды; Тарихи сөздерді анықтайды; Ойларын дәлелдейді. Абылай хан мен Құрманғазының өмірбаянын жазады; Өздері жазған өмірбаяннан көнерген сөздерді анықтайды; ойларын дәлелдейді. |
ҚБ «Тамаша
жауап!» ҚБ «Тамаша
жауап!» ҚБ «Тамаша
жауап!»
ҚБ «Тамаша
жауап!» |
(«Қазақ мәдениеті» энциклопедиясынан) 6-сынып қазақ тілі оқулығы. |
|
|||||
|
Сабақтың соңы Үй тапсырмасы: |
Кері байланыс. «Білім қоржыны» әдісі арқылы жүргізіледі
5-ТАПСЫРМА |
|
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз


















