Қысқа мерзімді жоспар
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Күй құдіреті
Күй құдіреті
Қысқа мерзімді жоспар
|
мектеп |
№16 Ж.Қаражігітов атындағы мектеп-лицей |
|||||||||||||||
|
Мұғалім |
Жаксиева Г.Б |
|||||||||||||||
|
Күні: |
29 қаңтар, 2026 жыл |
|||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқаны оқушы саны: |
Қатыспаған оқушы саны: |
||||||||||||||
|
Бөлім |
Музыка. Қазақтың киелі домбырасы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Күй құдіреті, 2-сағат |
|||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.2.2.1 кеңес беру, ұсыныс жасаудың түрлі формалары мен жағдаяттарына сай ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолдана білу; |
|||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Кеңес беру, ұсыныс жасаудың түрлі формаларына сай ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолданады |
|||||||||||||||
|
«Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасы |
Заң және тәртіп |
|||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың бөлімдер: |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
ресурсы |
||||||||||||
|
Сабақтың басы: |
Оқушылармен амандасу Сабаққа дайындықтарын тексереді «Адал азамат» біртұтас тәрбие бағдарламасының заң және тәртіп құндылығы бойынша сыныпта оқушы ережесін сақтау туралы әңгімелеседі
Өткен сабақ бойынша оқушыларға жетелеуші сұрақтар ұсынады
Жаңа тақырыптың мақсат-міндеттерімен таныстырады SEL техникасы арқылы оқушының көңіл күйін реттеу
Оқушыларға ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті туралы ақпарат береді |
Оқу –құралдарын жинақтап, сабаққа әзірлену
Мектеп ережесі туралы өз пікірімен бөліседі Мұғалім ұсынған сұрақтарға өз пікірін айтады Сабақтың тақырыбын болжайды «Оң мәлімдемелер» (Affirmations) : «Менің қолымнан келеді», «Мен жаңа нәрсені үйренуге дайынмын» деген сияқты позитивті сөйлемдерді бірге қайталайды Мұғалім ұсынған ақпаратпен танысады, алдыңғы сабақтағы білімді еске түсіреді |
Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша |
Слайд «SEL» (Social Emotional Learning — әлеуметтік-эмоционалды оқыту) техникасы-ның нұсқаулы-ғы |
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы: |
«Апгрейд 40 минут» 4К моделін ұсынады Сұрақ қою мәдениеті бойынша оқушыларға кеңес беріп, қолдау көрсетеді Оқушылардың креативте жұмыс жасауына қолдау көрсетеді. Дарынды оқушылардың жұмысына еркіндік береді, ұсыныстарына қолдау көрсетеді Оқушылардың ойды нақты жеткізуіне қолдау көрсетеді Оқушылардың топта жұмыс жасауын, ізденісін ұйымдастырады. Дарынды оқушылардың ой-пікірлерін ескеріп, қолдау көрсетеді |
Сыни ойлау 10-тапсырма, 44-бет Мәтін бойынша оңай және қиын сұрақтар құрастырады. Креативтілік 2-тапсырма, 41-бет Жасанды интеллектпен жұмыс жасайды Қарым-қатынас РАФТ әдісімен Ілияс, Әміре рөлінде сөйлейді Командалық жұмыс Күй құдіреті туралы әлеуметтік желіге пост жазады |
Дескриптор: Мәтіндегі мәліметтер бойынша оңай, қиын сұрақтар құрастырады-2ұпай; Дескриптор: ЖИ-ге сурет пен сұрақтарды жүктеп, дайын ақпараттар бойынша өз тұжырымын айтады-1ұпай; Өз пікірін білдіруде ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикетін орынды қолданады-2ұпай. Дескриптор: Рөлді таңдап, аудиторияға тақырып бойынша монолог айтады-1ұпай; Өз сөзінде ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикетін қолданады-2ұпай. Дескриптор: Күй өнері, оның құдіреті туралы кеңес немесе ұсыныс беру формасында әлеуметтік желіге жазба жариялайды-1ұпай; Ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикетін орынды қолданады-1ұпай. |
Оқулық слайд |
||||||||||||
|
Сабақтың соңы: |
Оқушыларға тыңдалым ұсынады. Оқушылардың пікірін тыңдайды. «Күй құдіреті» тіркесінің мәнін оқушылардың өз бетімен түсінуіне қолдау көрсетеді Үй тапсырмасының орындалу шартын түсіндіреді |
«Ұлытау» тобының орындауындағы күйді тыңдап, одан алған әсерімен бөліседі Тапсырмалардың бірін таңдап, орындайды «Қазақтың атақты күйшілері» тақырыбында кластер дайындап келеді; «Күй құдіреті» тақырыбында эссе жазады |
Мадақтау Үй тапсырмасын бағалау келесі сабақта жүргізіледі. Дескриптор: Тақырып бойынша кластер дайындау-1ұпай; Кластер мазмұнына сай атақты күйшілерді ұлттық сөз әдебін қолданып таныстыру-1ұпай. Дескриптор: Эссе құрылымын сақтау-1ұпай; Орфографиялық норма талаптарын сақтау-1ұпай; Көркемдегіш сөздерді қолдану-1ұпай; Тақырыпты ашу-1ұпай. |
https://www.youtube.com/watch?v=q2WDjWmJKhY&list=RDq2WDjWmJKhY&start_radio=1 |
||||||||||||
|
Кері байланыс. Оқушының жауаптарын тыңдайды, қажетіне қарай кері байланыс ұсынады Оқушылардың ұпайларын жинақтап, журналға қояды
|
«Шығу парағы» бойынша сабаққа кері байланыс береді
|
Қошемет |
«SEL» (Social Emotional Learning — әлеуметтік-эмоционалды оқыту) техникасы-ның нұсқаулы-ғы
|
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













