Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 84-сабақ
|
Мектеп |
№87 НОМ |
|||||
|
Бөлім |
Ғарышқа саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Бекмагамбетова М.Е |
|||||
|
Күні: |
11.04.2025ж |
|||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№84 Күміс қанат ұшақтар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.1.2* шығарманы іштей көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, сұрақтар қоя отырып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып оқу, талдау жасап оқу, сын тұрғысынан бағалап оқу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманы іштей көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, сұрақтар қоя отырып оқиды |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Ай құндылығы: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік Апталық дәйек сөз: «Патриотизмі жоқ халық жаны жоқ тәнмен тең» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Психологиялық ахуал Армысың асыл жер, Армысың асыл күн, Армысың асыл дос, Міне менің қолым, Жылуыма жылу қос. Өткен сабаққа шолу. 1. Тоқтар Әубәкіров кім? 2. Талғат Мұсабаев бірінші рет ұшқанда қанша күнін ғарышта өткізді? 3. Айдын Айымбетов кім? 4. Баланың есімі неліктен "Тоқтар" деп қойылған? 5.Диалог дегеніміз не? 6. Тоқтардың мамандық таңдауына үлгі болған-кімдер? Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік нәтижеге жету мақсатын белгілеу және оны іске асыруды жоспарлау, ұйымдастыру және оған қол жеткізуге ұмтылу; ФС 1-тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну Ұшақтың қандай түрлерін білесің? Ұшақтың түрлері көп. Бірақ біз білетін түрлері кәдімгі тік ұшақ және әскери ұшақ
|
Оқу тапсырмасы жайлы сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады. |
Бағалау парақшасы «Айға ұшамын»
Дескриптор: Ұшақтың түрлері туралы әңгімелейді.1балл
|
АКТ тақта,презентация,үлестірмелі парақтар,интернет ресурстар |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ФС 2-тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну «Белгілеп оқу» әдісі Нұсқау: Түсініп оқы. Сынақшы-ғарышкер
Қауіптен аман қалған ұшқыш не ойлауы мүмкін? Сынақшы ұшқыш ұшақтың әр тетігін сезінуі тиіс. Онсыз кінәратын анықтау мүмкін емес. Ақау бар екенін білгенде ұшқышта 1 ғана минут болады шешім қабылдауға, 1 минутта үлгермесе аман қалуы екі талай. Өмірі қыл үстінде жүретін мамандық ретінде сипаттаған.
Мәтіннен сынақшы-ұшқыш болудың қиындығы суреттелген бөлігін тауып, оқы.
ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі жоғары ) балаға тапсырма Тоқтар басына түскен қиындықты қалай жеңе білді? Тоқтар басына түскен қиындықты батылдығымен, ақылдылығымен жеңе білді. ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Мәтінді оқиды |
Ұшақтың түрлері туралы әңгімелейді Мәтінді түсініп оқиды. Мәтіннен сынақшы-ұшқыш болудың қиындығы суреттелген бөлігін тауып, оқиды. Тоқтар басына түскен қиындықты қалай жеңгенін сипаттайды.
|
Бағалау критерийі Шығарманы іштей көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, сұрақтар қоя отырып оқиды Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды.1балл Мәтіннен сынақшы-ұшқыш болудың қиындығы суреттелген бөлігін тауып, оқиды.1балл Тоқтар басына түскен қиындықты қалай жеңгенін сипаттайды. 1балл
|
|
||
|
2 мин |
Сергіту сәті |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар! |
|
||
|
10 мин |
ҚБ 3-тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Ойлан жұптас,талқыла» әдісі 1 топ Кейіпкер "қиындыққа қарсы тұра білу" дегенді қалай түсіндіреді? Кейіпкер "қиындыққа қарсы тұра білу" дегенді қандай қиындық болса да шыдап, сабырлықпен шешімін табу деп түсіндіреді. Сонымен қатар кез келген ғарышкердің міндеті-берілген тапсырманы аяғына дейін орындап, елдің үмітін ақтау деп түсіндіреді.
2 деңгей Өз болжауыңды мәтіндегі ұшқыштың сезімдерімен салыстыр. 3 деңгей Сендерге Тоқтардың бойындағы қандай қасиеттер ұнайды? Тоқтар ағаның бойындағы - батылдық, бауырмалдық, шыдамдылық қасиеттері ұнайды.
|
Сұрақтарға жауап беріп,өз ойларын айтады. Өз болжауын мәтіндегі ұшқыштың сезімдерімен салыстырады. Өздеріне Тоқтардың бойындағы қандай қасиеттер ұнайтынын айтады.
|
Дескриптор: Сұрақтарға жауап беріп,өз ойларын айтады.1балл Өз болжауын мәтіндегі ұшқыштың сезімдерімен салыстырады. 1балл Өздеріне Тоқтардың бойындағы қандай қасиеттер ұнайтынын айтады.1балл
|
оқулық
|
||
|
10 мин |
4-тапсырма Саралау тапсырмасы 1 деңгей Соңғы абзацты оқып, Тоқтардың ерен ерлігін сипаттап айт. Қас-қағым сәтте шешім қабылдау оңайға түскен жоқ. Бірақ қалайда мәшинені құтқарудың амалын іздеп тапты. Тоқтар темір сұңқарын аман-есен қондырды.
2 деңгей Кестенің 1-бөліміндегі сөздердің мазмұны 2-бөліміндегі қай сөзге сәйкес келеді?
Ақау, кінәрат, кемшілік, сынық. Тұңғыш, бірінші, алғашқы. Лезде, қас қағым сәт, көзді ашып жұмғанша. Кенеттен, аяқ астынан. 3 деңгей Қиындықты шешу үшін адамға қандай қасиеттер қажет? Қиындықты шешу үшін адамға батылдық, ақыл, сабырлылық қажет.. |
Соңғы абзацты оқып, Тоқтардың ерен ерлігін сипаттап айтады. Кестемен жұмыс істейді. Қиындықты шешу үшін адамға қажет қасиеттерді айтады. |
Дескриптор Соңғы абзацты оқып, Тоқтардың ерен ерлігін сипаттап айтады.1балл Кестемен жұмыс істейді.1балл Қиындықты шешу үшін адамға қажет қасиеттерді айтады.1балл |
|
||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Рефлексия: «Айға
ұшамын» Үйге тапсырма: Мәтінді түсініп оқы. Т.Әубәкіровтың өмір жолын сызба бойынша жалғастырып айт.
|
Жинаған балдары бойынша рефлексия жасайды. |
ҚБ қойылады. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Күміс қанат ұшақтар
Күміс қанат ұшақтар
Қысқа мерзімді жоспар
Әдебиеттік оқу 84-сабақ
|
Мектеп |
№87 НОМ |
|||||
|
Бөлім |
Ғарышқа саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Бекмагамбетова М.Е |
|||||
|
Күні: |
11.04.2025ж |
|||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№84 Күміс қанат ұшақтар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.1.2* шығарманы іштей көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, сұрақтар қоя отырып, қажетті ақпаратты тауып, белгі қойып оқу, талдау жасап оқу, сын тұрғысынан бағалап оқу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарманы іштей көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, сұрақтар қоя отырып оқиды |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Ай құндылығы: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік Апталық дәйек сөз: «Патриотизмі жоқ халық жаны жоқ тәнмен тең» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10 мин |
Психологиялық ахуал Армысың асыл жер, Армысың асыл күн, Армысың асыл дос, Міне менің қолым, Жылуыма жылу қос. Өткен сабаққа шолу. 1. Тоқтар Әубәкіров кім? 2. Талғат Мұсабаев бірінші рет ұшқанда қанша күнін ғарышта өткізді? 3. Айдын Айымбетов кім? 4. Баланың есімі неліктен "Тоқтар" деп қойылған? 5.Диалог дегеніміз не? 6. Тоқтардың мамандық таңдауына үлгі болған-кімдер? Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік нәтижеге жету мақсатын белгілеу және оны іске асыруды жоспарлау, ұйымдастыру және оған қол жеткізуге ұмтылу; ФС 1-тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну Ұшақтың қандай түрлерін білесің? Ұшақтың түрлері көп. Бірақ біз білетін түрлері кәдімгі тік ұшақ және әскери ұшақ
|
Оқу тапсырмасы жайлы сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады. |
Бағалау парақшасы «Айға ұшамын»
Дескриптор: Ұшақтың түрлері туралы әңгімелейді.1балл
|
АКТ тақта,презентация,үлестірмелі парақтар,интернет ресурстар |
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
ФС 2-тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну «Белгілеп оқу» әдісі Нұсқау: Түсініп оқы. Сынақшы-ғарышкер
Қауіптен аман қалған ұшқыш не ойлауы мүмкін? Сынақшы ұшқыш ұшақтың әр тетігін сезінуі тиіс. Онсыз кінәратын анықтау мүмкін емес. Ақау бар екенін білгенде ұшқышта 1 ғана минут болады шешім қабылдауға, 1 минутта үлгермесе аман қалуы екі талай. Өмірі қыл үстінде жүретін мамандық ретінде сипаттаған.
Мәтіннен сынақшы-ұшқыш болудың қиындығы суреттелген бөлігін тауып, оқы.
ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі жоғары ) балаға тапсырма Тоқтар басына түскен қиындықты қалай жеңе білді? Тоқтар басына түскен қиындықты батылдығымен, ақылдылығымен жеңе білді. ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Мәтінді оқиды |
Ұшақтың түрлері туралы әңгімелейді Мәтінді түсініп оқиды. Мәтіннен сынақшы-ұшқыш болудың қиындығы суреттелген бөлігін тауып, оқиды. Тоқтар басына түскен қиындықты қалай жеңгенін сипаттайды.
|
Бағалау критерийі Шығарманы іштей көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, сұрақтар қоя отырып оқиды Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды.1балл Мәтіннен сынақшы-ұшқыш болудың қиындығы суреттелген бөлігін тауып, оқиды.1балл Тоқтар басына түскен қиындықты қалай жеңгенін сипаттайды. 1балл
|
|
||
|
2 мин |
Сергіту сәті |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар! |
|
||
|
10 мин |
ҚБ 3-тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Ойлан жұптас,талқыла» әдісі 1 топ Кейіпкер "қиындыққа қарсы тұра білу" дегенді қалай түсіндіреді? Кейіпкер "қиындыққа қарсы тұра білу" дегенді қандай қиындық болса да шыдап, сабырлықпен шешімін табу деп түсіндіреді. Сонымен қатар кез келген ғарышкердің міндеті-берілген тапсырманы аяғына дейін орындап, елдің үмітін ақтау деп түсіндіреді.
2 деңгей Өз болжауыңды мәтіндегі ұшқыштың сезімдерімен салыстыр. 3 деңгей Сендерге Тоқтардың бойындағы қандай қасиеттер ұнайды? Тоқтар ағаның бойындағы - батылдық, бауырмалдық, шыдамдылық қасиеттері ұнайды.
|
Сұрақтарға жауап беріп,өз ойларын айтады. Өз болжауын мәтіндегі ұшқыштың сезімдерімен салыстырады. Өздеріне Тоқтардың бойындағы қандай қасиеттер ұнайтынын айтады.
|
Дескриптор: Сұрақтарға жауап беріп,өз ойларын айтады.1балл Өз болжауын мәтіндегі ұшқыштың сезімдерімен салыстырады. 1балл Өздеріне Тоқтардың бойындағы қандай қасиеттер ұнайтынын айтады.1балл
|
оқулық
|
||
|
10 мин |
4-тапсырма Саралау тапсырмасы 1 деңгей Соңғы абзацты оқып, Тоқтардың ерен ерлігін сипаттап айт. Қас-қағым сәтте шешім қабылдау оңайға түскен жоқ. Бірақ қалайда мәшинені құтқарудың амалын іздеп тапты. Тоқтар темір сұңқарын аман-есен қондырды.
2 деңгей Кестенің 1-бөліміндегі сөздердің мазмұны 2-бөліміндегі қай сөзге сәйкес келеді?
Ақау, кінәрат, кемшілік, сынық. Тұңғыш, бірінші, алғашқы. Лезде, қас қағым сәт, көзді ашып жұмғанша. Кенеттен, аяқ астынан. 3 деңгей Қиындықты шешу үшін адамға қандай қасиеттер қажет? Қиындықты шешу үшін адамға батылдық, ақыл, сабырлылық қажет.. |
Соңғы абзацты оқып, Тоқтардың ерен ерлігін сипаттап айтады. Кестемен жұмыс істейді. Қиындықты шешу үшін адамға қажет қасиеттерді айтады. |
Дескриптор Соңғы абзацты оқып, Тоқтардың ерен ерлігін сипаттап айтады.1балл Кестемен жұмыс істейді.1балл Қиындықты шешу үшін адамға қажет қасиеттерді айтады.1балл |
|
||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Рефлексия: «Айға
ұшамын» Үйге тапсырма: Мәтінді түсініп оқы. Т.Әубәкіровтың өмір жолын сызба бойынша жалғастырып айт.
|
Жинаған балдары бойынша рефлексия жасайды. |
ҚБ қойылады. |
|
||
шағым қалдыра аласыз



















