|
Білім беру ұйымының атауы |
№1 М.Әуезов атындағы жалпы білім беретін мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Жер және ғарыш |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кадирова М.А. |
|||||
|
Күні: |
14.02.2024 ж. |
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№22 сабақ. Күн бізден неліктен алыс орналасқан? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.2.1 - Күн жүйесі ғаламшарларының орналасу тәртібін анықтау; 2.4.3.2 ғарыштағы қашықтық пен уақыттың ерекшеліктерін түсіндіру 2.4.2.2 - Күн жүйесі ғаламшарларын салыстыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ғарыштағы арақашықтық пен уақыттың ерекшеліктері туралы біледі |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: Қоршаған ортаны таза сақтау. Әдептілік. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Ғарыштан-ғарышқа».
Топқа бөліну
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. «Stem» нің жобалық жұмыстары. «Wordwall» әдісі арқылы үй тапсырмасын пысықтау. Жаңа тақырып 1-тапсырма Жасырынған сөзді тап. шфосқтжнұмладуыгз Ж: Шоқжұлдыз Шоқжұлдыздар жайлы бейне материал тамашалау. ФС тапсырмасы 2-тапсырма Шоқжұлдыздарды бақылап көрдің бе? Жұлдызды аспанның картасына қара. Жетіқарақшы шоқжұлдызын тап. Ол нені еске түсіреді? Ж:Ожау Шоқжұлдыздар туралы алған білімдерін «Галактикадағы шайқас» ойыны арқылы пысықтау. ЕБҚ 3-тапсырма Күннің не екенін есіңе түсір. Жұлдыз деген не? 4-тапсырма Суретті пайдаланып, Қуаныштың Күнге дейін жаяу, мәшинемен және ұшақпен қанша уақытта жететін бақыла. Күн сәулесінің Жерге дейін жеткен уақытымен салыстыр. Дәптермен жұмыс. Сергіту сәті «Ғаламшарларға саяхат» әдісі Топтық жұмыс. «Ғарышкер мәзірі» әдісі. MERGE CUBE арқылы обьектіні 3D форматта көру.Сабақты «Кім жүйрік» ойыны арқылы қорытындылау. Үй тапсырмасы 6-тапсырма «Жұлдыздар неге күндіз көрінбейді?» деген тақырыпта бақылау жүргіз. Қорытынды жаса. 1. Қараңғы түскенін күтіп, бөлменің шамын жақ. 2. Терезеге жақын келіп, көшеге қара. 3. Не көріп тұрсың? 4. Шамды өшіріп, қайтадан терезеден қара. 5. Енді не көріп тұрсың? 6. Жұлдыздардың күндіз неге көрінбейтініне қорытынды жаса
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткенді пысықтайды Жасырынған сөзді табады Картамен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Болжам жасайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: «Stem» нің жобалық жұмыстарын жасап келеді-1б ҚБ: « Жұлдызша» әдісі
Дескриптор: Жасырынған сөзді табады және оның не екенін түсіндіреді-1б Дескриптор: Шоқжұлдыздар картасымен жұмыс жасай алады-1б ҚБ: « Жұлдызша» әдісі
Тамаша жауап! ҚБ: « Жұлдызша» әдісі
Дескриптор: Адамның Күнге қанша уақытта ұшып бара алатынын болжайды-1б Мен сенімен мақтанамын! Дескриптор: «Жұлдыздар неге күндіз көрінбейді?» деген тақырыпта бақылау жүргізіп, қорытынды жасайды-1б ҚБ: « Жұлдызша» әдісі
«Аспан әлемін жарқытарайық» әдісі |
Суреттер «Wordwall» әдісі https://wordwall.net/ru/resource/9739125 оқулық
Қимылдар
Оқулық Суреттер Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Күн бізден неліктен алыс орналасқан?
Күн бізден неліктен алыс орналасқан?
|
Білім беру ұйымының атауы |
№1 М.Әуезов атындағы жалпы білім беретін мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Жер және ғарыш |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кадирова М.А. |
|||||
|
Күні: |
14.02.2024 ж. |
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№22 сабақ. Күн бізден неліктен алыс орналасқан? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.4.2.1 - Күн жүйесі ғаламшарларының орналасу тәртібін анықтау; 2.4.3.2 ғарыштағы қашықтық пен уақыттың ерекшеліктерін түсіндіру 2.4.2.2 - Күн жүйесі ғаламшарларын салыстыру |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Ғарыштағы арақашықтық пен уақыттың ерекшеліктері туралы біледі |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: Қоршаған ортаны таза сақтау. Әдептілік. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту «Ғарыштан-ғарышқа».
Топқа бөліну
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын тексеру. «Stem» нің жобалық жұмыстары. «Wordwall» әдісі арқылы үй тапсырмасын пысықтау. Жаңа тақырып 1-тапсырма Жасырынған сөзді тап. шфосқтжнұмладуыгз Ж: Шоқжұлдыз Шоқжұлдыздар жайлы бейне материал тамашалау. ФС тапсырмасы 2-тапсырма Шоқжұлдыздарды бақылап көрдің бе? Жұлдызды аспанның картасына қара. Жетіқарақшы шоқжұлдызын тап. Ол нені еске түсіреді? Ж:Ожау Шоқжұлдыздар туралы алған білімдерін «Галактикадағы шайқас» ойыны арқылы пысықтау. ЕБҚ 3-тапсырма Күннің не екенін есіңе түсір. Жұлдыз деген не? 4-тапсырма Суретті пайдаланып, Қуаныштың Күнге дейін жаяу, мәшинемен және ұшақпен қанша уақытта жететін бақыла. Күн сәулесінің Жерге дейін жеткен уақытымен салыстыр. Дәптермен жұмыс. Сергіту сәті «Ғаламшарларға саяхат» әдісі Топтық жұмыс. «Ғарышкер мәзірі» әдісі. MERGE CUBE арқылы обьектіні 3D форматта көру.Сабақты «Кім жүйрік» ойыны арқылы қорытындылау. Үй тапсырмасы 6-тапсырма «Жұлдыздар неге күндіз көрінбейді?» деген тақырыпта бақылау жүргіз. Қорытынды жаса. 1. Қараңғы түскенін күтіп, бөлменің шамын жақ. 2. Терезеге жақын келіп, көшеге қара. 3. Не көріп тұрсың? 4. Шамды өшіріп, қайтадан терезеден қара. 5. Енді не көріп тұрсың? 6. Жұлдыздардың күндіз неге көрінбейтініне қорытынды жаса
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Өткенді пысықтайды Жасырынған сөзді табады Картамен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Болжам жасайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: «Stem» нің жобалық жұмыстарын жасап келеді-1б ҚБ: « Жұлдызша» әдісі
Дескриптор: Жасырынған сөзді табады және оның не екенін түсіндіреді-1б Дескриптор: Шоқжұлдыздар картасымен жұмыс жасай алады-1б ҚБ: « Жұлдызша» әдісі
Тамаша жауап! ҚБ: « Жұлдызша» әдісі
Дескриптор: Адамның Күнге қанша уақытта ұшып бара алатынын болжайды-1б Мен сенімен мақтанамын! Дескриптор: «Жұлдыздар неге күндіз көрінбейді?» деген тақырыпта бақылау жүргізіп, қорытынды жасайды-1б ҚБ: « Жұлдызша» әдісі
«Аспан әлемін жарқытарайық» әдісі |
Суреттер «Wordwall» әдісі https://wordwall.net/ru/resource/9739125 оқулық
Қимылдар
Оқулық Суреттер Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз

















