Материалдар / Күн мен түн қалай ауысады
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Күн мен түн қалай ауысады

Материал туралы қысқаша түсінік
Күн мен түннің ауысуына байланысты топтық тапсырмалар орындай
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
25 Сәуір 2024
33
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
450 тг 338 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар


Бөлім:

Жер және ғарыш

Мұғалімнің аты-жөні:

Дауылова Аружан Нұржанқызы

Күні:

16.02.2024ж

Сынып: 4 «Ә»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Пән:

Күн мен түе қалай ауысады?

Сабақтың тақырыбы:

Музыкадағы табиғат құбылыстары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:


Сабақтың мақсаты:

Күн мен үннің қалай ауыстатынын біледі.

Күннің тәуліктік жолының қалай ауысатының түсінеді.

     

Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңдері / уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 мин

Сәлеметсіздер ме оқушылар.

Бүгінгі көңіл-күйлерін қалай?

Психологиялық ахуал.

Амандасу кубигі.

Оқушылар кубикті лақтыру арқылы шыққан амандасу түрін орындайды.

Жебе әдісі арқылы топтарға бөледі.

1-топ

2- топ

3-топ

4-топ


Үй тапсырмасын тексеру.

Спираль колесосы арқылы.

Шыққан сұраққа аты шыққан оқушы жауап беру арқылы үй жұмысын бекітеді.


Мұғаліммен амандасады.

Психологиялық ахуал қалыптастырады.

Кубикті лақтырып бір бірімен амандасады.

ҚБ: Мұғалімнің кері байланысы.






+1АҚЫЛ қағазын тарату.

Амандасу кубигі

Жебе

Спираль колесо









Сабақ

тың ортасы

35 мин





























































Сергіту сәті

Жаңа тақырыпты ашу.

Тақырыпты ашу мақсатында оқушыларға 3минуттық видео көрсетеді.

Видео бойынша сұрақтар қояды.




Әрбір жағдайға сәйкес қандай өлшем бірлік қолданылатынын суреттерге қарап анықта.

Жыл неден құралады? Апта ше? Сағат ше? Тәулік қандай бөліктерге бөлуге болады?

Топтарға қағаз таратылады. Топ араснда ақылдасу арқылы сәйкестендіру жұмысын жүргізеді.


Пейзаждарды салыстыр.

Топтарға суреттер беріледі. Суреттерді рет ретімен қоюлары керек.

Шығармашылық тапсырма

Word wall қосымшасынан сұрақтарға жауап іздейді.

Оқушыларға өткен таөырыпқада қатысы бар қызықты сұрақтар қояды. Сұрақтарды 1 минут ішінде жауап беру қажет.


Модель жаса.

Мұғалім оқушыларға эксперимент жүргізеді.

Шар мен қол шам алып, шарды айналдыру арқылы күннін атуы мен батуын көрсетіп, оқушыларға сұрақтар қояды.

Сергіту сәті: Нейро жаттығулары.



Жұптық жұмыс

Оқушылар жұптасып отырып. Күн тзбелік жоспар құрады. Таңертенгі уақыт, түскі уақыт, кешкі уақыт және түнде не істейміз.

Видеоны бақылап қойылған сұрақтарға қол көтеру арқылы жауап береді. Әр дұрыс жауапқа оқушылар топта бағаланып отырады.



Қандай өлшем бірлік қандай жағдайда қолданылатын айтады. Сұрақтарға жауап беріп сәйкестендіреді.







Берілген суреттерді топ арасында бірлесіп отырын рет ретімен қояды.









Word wall қосымшасынан қойылған сұрақтарға жауап береді.





Мұғалім жасаған модельге сүйеніп сұрақтарға жауап береді.

















Оқушылар жұптасып отырып жұмыс жасайды. Күн тізбелік жоспар құрады.


Әр дұрыс жауапқа топ арасында +1 ақылдан алып отырады.

Әр дұрыс жауап бір баллмен бағаланады.





Әр дұрыс жауапқа бір ақылдан.









Әр дұрыс жауап 1 ақыл








ҚБ: мұғалімнің кері байланысы.










ҚБ:мұғалімнің кері байланысы.



әр жұпқа +1 ақыл. Жұптар ұпайды өз тобына қоса алады.

https://youtu.be/iYDDDEJe6o0?feature=shared






















Пейзаж суреттері

Оқулық жаратылыстану Алматы «АТАМҰРА» 30 бет






https://wordwall.net/fr/resource/52929869








Оқулық жаратылыстану Алматы «АТАМҰРА» 31 бет











Сабақ

тың соңы

5 мин


Қорытынды.

Сұрақтар қою арқылы:

-Бүгінгі сабақта не туралы өттік?

Үй жұмысы: 30-31 беттер оқу

Рефлексия

«Жаңармай бекеті» әдісі арқылы сабақтан алған әсерлерін белгілейді.

Осымен сабағымыз аяқталды.

Сау болыңыздар.

Сабақты қорытындылайды.

Сұрақтарға жауап береді.

Үй тапсырмасы бойынша мұғалімнің нұсқауы мен түсіндірмелерін мұқият тыңдайды.

Кері байланыс орна

тады.

ҚБ: мұғалімнің кері байланысы.

Интерактивті тақта,оқулық,жаңармай бекеті қағаздары.







Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!