|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№28 сабақ. Күн сәулесі қайда кетті? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.2.1 кейбір денелердің жарық өткізгіштік қасиетін зерттеу; 2.1.2.6 эксперименттің басты белгілерін анықтау (мақсат,болжам,ресурстар,жоспар, мерзім,нəтиже) |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
кейбір денелердің жарық өткізгіштік қасиетін зерттейді эксперименттің басты белгілерін анықтайды(мақсат,болжам,ресурстар, жоспар,мерзім,нəтиже) |
|||||
|
Құндылықтар |
нәтижеге жету мақсатын белгілеу және оны іске асыруды жоспарлау, ұйымдастыру және оған қол жеткізуге ұмтылу; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын сұрау Сабаққа кіріспе 1. Жұмбақты шешу арқылы сабақта қолданылатын заттың атын табасың. Батырманы бастым, Күннің көзін жақтым. Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру ФС-тапсырма Жаңа тақырып Ұжымдық жұмыс Толық жауапты қажет ететін ашық тапсырма 2. Суреттерге қара. Заттардың мөлдірлігін анықта. Мысал келтір. «Кім көп айтады?» деген ойын ойна. Жұптық жұмыс «Тәжірибе алаңы» әдісі 3. Заттың мөлдірлігін қалай анықтауға болады? Болжа. 4. Жоспар бойынша жарық сәулесімен тәжірибе жүргіз. Заттардың мөлдірлігі туралы қорытынды жаса. Тәжірибенің нәтижесін кестеге енгіз. 1. Бірнеше затты таңда. 2. Кесте құр. 3. Заттың мөлдірлігі туралы болжам ұсын. 4. Қолшаммен тексер. 5. Алгоритм бойынша талқыла 6. Қорытынды жаса. …, …, … мөлдір, өйткені … … . ..., …, … мөлдір емес, өйткені … … . Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі ЖЖ. 5. Суреттен мөлдір заттарды тап. 6. Тәжірибе жүргіз. Жарық сәулесінің көмегімен: – су; – сүт; – боялған су құйылған стақандардың мөлдірлігін анықта. Қорытынды жаса. Тәжірибенің нәтижесін сурет арқылы бейнеле. Үй тапсырмасы 1. Қандай заттар мөлдір емес деп аталады? 2. Қандай тәжірибенің көмегімен заттың мөлдірлігін дәлелдеуге болады? 3. Артық затты тап: кітап, қаламсауыт, лупа, парта. Таңдауыңды түсіндір. Мәтінді оқы
|
Өлеңді хормен оқиды Үй тапсырмасын айтады Сұрақтарға жауап береді Өз болжамын айтады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Тәжірибе жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Жұмбақты шешу арқылы сабақта қолданылатын заттың атын табады-1б Суреттерге қарап, заттардың мөлдірлігін анықтайды-1б мысал келтіреді-1б себебін түсіндіреді-1б Заттың мөлдірлігін қалай анықтауға болаты нын болжайды-1б Жоспар бойынша жарық сәулесімен тәжірибе жүргізеді-2б Жарайсың!
Дескриптор: Суреттен мөлдір заттарды табады-1б Тәжірибе жүргізеді,жарық сәулесінің көмегімен-1б Қорытынды жасайды, тәжірибенің нәтижесін сурет арқылы бейнелейді-1б «Білім желкені» әдісі |
Суреттер Суреттер оқулық оқулық Қимылдар Оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Күн сәулесі қайда кетті?
Күн сәулесі қайда кетті?
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану Алматыкітап |
|||||
|
Бөлім: |
Менің отбасым және достарым |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 2 |
|
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№28 сабақ. Күн сәулесі қайда кетті? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.5.2.1 кейбір денелердің жарық өткізгіштік қасиетін зерттеу; 2.1.2.6 эксперименттің басты белгілерін анықтау (мақсат,болжам,ресурстар,жоспар, мерзім,нəтиже) |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
кейбір денелердің жарық өткізгіштік қасиетін зерттейді эксперименттің басты белгілерін анықтайды(мақсат,болжам,ресурстар, жоспар,мерзім,нəтиже) |
|||||
|
Құндылықтар |
нәтижеге жету мақсатын белгілеу және оны іске асыруды жоспарлау, ұйымдастыру және оған қол жеткізуге ұмтылу; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасын сұрау Сабаққа кіріспе 1. Жұмбақты шешу арқылы сабақта қолданылатын заттың атын табасың. Батырманы бастым, Күннің көзін жақтым. Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстыру ФС-тапсырма Жаңа тақырып Ұжымдық жұмыс Толық жауапты қажет ететін ашық тапсырма 2. Суреттерге қара. Заттардың мөлдірлігін анықта. Мысал келтір. «Кім көп айтады?» деген ойын ойна. Жұптық жұмыс «Тәжірибе алаңы» әдісі 3. Заттың мөлдірлігін қалай анықтауға болады? Болжа. 4. Жоспар бойынша жарық сәулесімен тәжірибе жүргіз. Заттардың мөлдірлігі туралы қорытынды жаса. Тәжірибенің нәтижесін кестеге енгіз. 1. Бірнеше затты таңда. 2. Кесте құр. 3. Заттың мөлдірлігі туралы болжам ұсын. 4. Қолшаммен тексер. 5. Алгоритм бойынша талқыла 6. Қорытынды жаса. …, …, … мөлдір, өйткені … … . ..., …, … мөлдір емес, өйткені … … . Сергіту сәті «Нейрожаттығулар» әдісі ЖЖ. 5. Суреттен мөлдір заттарды тап. 6. Тәжірибе жүргіз. Жарық сәулесінің көмегімен: – су; – сүт; – боялған су құйылған стақандардың мөлдірлігін анықта. Қорытынды жаса. Тәжірибенің нәтижесін сурет арқылы бейнеле. Үй тапсырмасы 1. Қандай заттар мөлдір емес деп аталады? 2. Қандай тәжірибенің көмегімен заттың мөлдірлігін дәлелдеуге болады? 3. Артық затты тап: кітап, қаламсауыт, лупа, парта. Таңдауыңды түсіндір. Мәтінді оқы
|
Өлеңді хормен оқиды Үй тапсырмасын айтады Сұрақтарға жауап береді Өз болжамын айтады Жеке жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Тәжірибе жасайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Жұмбақты шешу арқылы сабақта қолданылатын заттың атын табады-1б Суреттерге қарап, заттардың мөлдірлігін анықтайды-1б мысал келтіреді-1б себебін түсіндіреді-1б Заттың мөлдірлігін қалай анықтауға болаты нын болжайды-1б Жоспар бойынша жарық сәулесімен тәжірибе жүргізеді-2б Жарайсың!
Дескриптор: Суреттен мөлдір заттарды табады-1б Тәжірибе жүргізеді,жарық сәулесінің көмегімен-1б Қорытынды жасайды, тәжірибенің нәтижесін сурет арқылы бейнелейді-1б «Білім желкені» әдісі |
Суреттер Суреттер оқулық оқулық Қимылдар Оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз
















