|
ҰМЖ: Ғылым әлемі |
Мектебі: |
Пәні: Жаратылыстану |
Оқушы саны: |
|||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
Сынып: 6 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Зерттеуді жоспарлау |
|
||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
6.1.1.2- Табиғатты зерттеудің ғылыми әдістерін ажырату |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Зерттеудің мақсаты мен міндеті туралы түсінеді Оқушылардың басым бөлігі: Табиғатты зерттеудің ғылыми әдістерін ажыратады Кейбір оқушылар: Зерттеудің креативті әдісі және мәселені шешу жолдарын талдайды |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийі: |
Табиғатты зерттеудің ғылыми әдістерін aжыратады |
|||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану |
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Лексика мен сөз тіркестерінің мысалдарын қамтитын тілдік мақсаттар: Талқылауға арналған тармақтар (тыңдалым) Табиғатты зерттеудің мәні неде? Табиғатты зерттеуге қандай әдіс-тәсілдер қолдануға болады? Жазылым бойынша ұсыныстар:оқушылар терминмен жұмыстанады, тапсырмаларды дәптерге түсіруге жұмыстанады Пәнге қатысты лексика мен терминология:
|
|||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы топтық жұмыс, диалогты қарым қатынас орнату, өз бетімен жұмыс жасау, іздену қабілеттерін арттыру |
|||||||||||||||
|
Пәнаралықбайланыс |
Жаратылыстану математика |
|||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Физика ғылымымен танысып, оның нені зерттейтінін біледі, өмірмен байланыстырып мысалдар келтіре алады. |
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 6 минут |
І. Ұйымдастыру 1.1 Cәлемдесу 1.2 Сынып оқушыларына жағымды ахуал туғызу 1.3 Түгелдеу
ІІ. Үй тапсырмасының орындалуын тексеру. Үй тапсырмасын бағалауға арналған дескриптор:
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтыңортасы 15минут
|
Табиғатты зерттеудің ғылыми әдістері жайлы мағлұматты білу Оқушылар топ бойынша кітаптағы тақырыппен танысып, топта талдайды,сонымен қатар топта қорғауға бір оқушы тағайындап,сол оқушы басқа топқа түсіндіреді. Топтың басқа мүшелері басқа топтың ақпараттарын алып, қорытындылайды.Сөйтіп бір-бірімен ақпарат алмасады
Бағалау критерий:Табиғатты зерттеудің ғылыми әдістерін ажыратады
1-жұп. Зерттеудің мақсаты мен міндеті 2-жұп. Зерттеудің креативті әдісі және мәселені шешу
Бағалау: «Бас бармақ» әдісі «Серпілген сауал» әдісі |
А3 ақ парақ, фломастер, оқулықпен жұмыс.
|
||||||||||||||
|
Сабақтыңсоңы |
Кері байланыс
Үй тапсырмасы: Жаңа тақырыпты оқу . |
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Күнделікті сабақ жоспары. 6-сынып
Күнделікті сабақ жоспары. 6-сынып
|
ҰМЖ: Ғылым әлемі |
Мектебі: |
Пәні: Жаратылыстану |
Оқушы саны: |
|||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
Сынып: 6 |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Зерттеуді жоспарлау |
|
||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
6.1.1.2- Табиғатты зерттеудің ғылыми әдістерін ажырату |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Зерттеудің мақсаты мен міндеті туралы түсінеді Оқушылардың басым бөлігі: Табиғатты зерттеудің ғылыми әдістерін ажыратады Кейбір оқушылар: Зерттеудің креативті әдісі және мәселені шешу жолдарын талдайды |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийі: |
Табиғатты зерттеудің ғылыми әдістерін aжыратады |
|||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану |
|||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Лексика мен сөз тіркестерінің мысалдарын қамтитын тілдік мақсаттар: Талқылауға арналған тармақтар (тыңдалым) Табиғатты зерттеудің мәні неде? Табиғатты зерттеуге қандай әдіс-тәсілдер қолдануға болады? Жазылым бойынша ұсыныстар:оқушылар терминмен жұмыстанады, тапсырмаларды дәптерге түсіруге жұмыстанады Пәнге қатысты лексика мен терминология:
|
|||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы топтық жұмыс, диалогты қарым қатынас орнату, өз бетімен жұмыс жасау, іздену қабілеттерін арттыру |
|||||||||||||||
|
Пәнаралықбайланыс |
Жаратылыстану математика |
|||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Физика ғылымымен танысып, оның нені зерттейтінін біледі, өмірмен байланыстырып мысалдар келтіре алады. |
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы 6 минут |
І. Ұйымдастыру 1.1 Cәлемдесу 1.2 Сынып оқушыларына жағымды ахуал туғызу 1.3 Түгелдеу
ІІ. Үй тапсырмасының орындалуын тексеру. Үй тапсырмасын бағалауға арналған дескриптор:
|
|
||||||||||||||
|
Сабақтыңортасы 15минут
|
Табиғатты зерттеудің ғылыми әдістері жайлы мағлұматты білу Оқушылар топ бойынша кітаптағы тақырыппен танысып, топта талдайды,сонымен қатар топта қорғауға бір оқушы тағайындап,сол оқушы басқа топқа түсіндіреді. Топтың басқа мүшелері басқа топтың ақпараттарын алып, қорытындылайды.Сөйтіп бір-бірімен ақпарат алмасады
Бағалау критерий:Табиғатты зерттеудің ғылыми әдістерін ажыратады
1-жұп. Зерттеудің мақсаты мен міндеті 2-жұп. Зерттеудің креативті әдісі және мәселені шешу
Бағалау: «Бас бармақ» әдісі «Серпілген сауал» әдісі |
А3 ақ парақ, фломастер, оқулықпен жұмыс.
|
||||||||||||||
|
Сабақтыңсоңы |
Кері байланыс
Үй тапсырмасы: Жаңа тақырыпты оқу . |
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














