Қызылорда медициналық жоғары колледжі
(білім беру ұйымының атауы)
Орта білімнен кейінгі, техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарына арналған педагогінің сабақ жоспары
Күрделі функцияның туындысы.
(сабақ тақырыбы)
Модуль /пән атауы ЖББ-5 МАТЕМАТИКА ____________
Дайындаған педагог: Акмурзаева Алмагуль Кожабергеновна
2026 жылғы "_9_" қаңтар
1.Жалпы мәліметтер
Курс, оқу жылы, топ: І курс, 2025-2026, «Емдеу ісі» бөлімі 60 топ.
Сабақ типі: жаңа тақырыпты меңгерту.
2. Мақсаты, міндеттері:
10.3.1.14 күрделі функцияның туындысын табуды біледі және қолдана алады;
10.5.1.28 күрделі функцияның туындысын табады;
10.5.1.29 өзара кері функциялардың туындылары арасындағы байланысты түсінеді;
Тәрбиелік мақсаты:
Құрмет құндылығын бір-бірін тындау, түсіну, ой бөлісу арқылы; ынтымақтастық құндылығын жұппен жұмыс, топтық жұмыс арқылы;
ал еңбек және шығармашылық құндылығын өздігімен жұмыс жасау, басқалардың жұмысын бағалау арқылы жүзеге асады.
3. Күтілетін нәтижелер:
-
Күрделі функцияның туындысын табуда элементар ішкі және сыртқы функцияларды ажырата алады;
2. Күрделі функцияның туындыларын таба біледі.
4. Қажетті ресурстар:
-
Электрондық оқулық 10-11 сынып. Ұлттық ақпараттандыру орталығы, 2011.
-
Мультимедиялық проектор.
-
Дидактикалық материал.
5. Сабақтың барысы:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Күрделі функцияның туындысы
Күрделі функцияның туындысы
Қызылорда медициналық жоғары колледжі
(білім беру ұйымының атауы)
Орта білімнен кейінгі, техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарына арналған педагогінің сабақ жоспары
Күрделі функцияның туындысы.
(сабақ тақырыбы)
Модуль /пән атауы ЖББ-5 МАТЕМАТИКА ____________
Дайындаған педагог: Акмурзаева Алмагуль Кожабергеновна
2026 жылғы "_9_" қаңтар
1.Жалпы мәліметтер
Курс, оқу жылы, топ: І курс, 2025-2026, «Емдеу ісі» бөлімі 60 топ.
Сабақ типі: жаңа тақырыпты меңгерту.
2. Мақсаты, міндеттері:
10.3.1.14 күрделі функцияның туындысын табуды біледі және қолдана алады;
10.5.1.28 күрделі функцияның туындысын табады;
10.5.1.29 өзара кері функциялардың туындылары арасындағы байланысты түсінеді;
Тәрбиелік мақсаты:
Құрмет құндылығын бір-бірін тындау, түсіну, ой бөлісу арқылы; ынтымақтастық құндылығын жұппен жұмыс, топтық жұмыс арқылы;
ал еңбек және шығармашылық құндылығын өздігімен жұмыс жасау, басқалардың жұмысын бағалау арқылы жүзеге асады.
3. Күтілетін нәтижелер:
-
Күрделі функцияның туындысын табуда элементар ішкі және сыртқы функцияларды ажырата алады;
2. Күрделі функцияның туындыларын таба біледі.
4. Қажетті ресурстар:
-
Электрондық оқулық 10-11 сынып. Ұлттық ақпараттандыру орталығы, 2011.
-
Мультимедиялық проектор.
-
Дидактикалық материал.
5. Сабақтың барысы:
-
Сабақтың кезеңдері
Сабақта орындалатын іс-әрекеттер
Икемділік құзыреттілік – командамен жұмыс


Ұйымдастыру кезеңі
2 мин
I. Ұйымдастыру кезеңі:
-білім алушылармен амандасу;
- жоқ білім алушыларды белгілеу;
- сабақтың мақсатын хабарлау;
-бағалау критерийлерімен таныстыру.
Сабақтың басы
15 минут
-
Тапсырма. «Кім жылдам?»
h(x)=f(g(x)) күрделі функциясын құрайтын f және g элементар функцияларын формуламен жазыңыз:
6 минут
Kaz math платформасын қолданып білім алушыларды 4 топқа бөлу. -2 мин
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. (Тақтада дұрыс жауап көрсетіледі)-2 минут
Бағалау әдісі:

ІІІ. Миға шабуыл. «Функцияның туындысын тап» Білім алушылардың білімдерін өткен тақырып бойынша тексеру тапсырмасы. 8 минут
1)
2)
3)
-13 4)

5)
+14x 6) 
7)
8) 
Бағалау әдісі:

Бағалау: Әрбір дұрыс жауапқа 10 ұпай
ІV. Тест тапсырмасын орындау. Куизизз платформасы. (8 мин)
Бағалау әдісі:

V. Жаңа сабақты меңгерту.
h(x) = f(g(x)) күрделі функцияның туындысын табу алгоритмі.
-
g(x) ішкі функцияны анықтау;
-
g(x) ішкі функцияның туындысын табу;
-
f(x) сыртқы функцияны анықтау;
-
f(x) сыртқы функцияның туындысые табу;
-
Сыртқы функцияның туындысы мен ішкі функцияның туындысының көбейтіндісін табу.






Бағалау әдісі:

Бағалау: Әрбір дұрыс жауапқа 10 ұпай
-
Тақтамен жұмыс. 15 минут
№16.1, 16.3, 16.4, 16.6 есептерді шығару.
Бағалау әдісі:

Бағалау: Әрбір дұрыс жауапқа 15 ұпай
-
Wordwall платформасында «Случайное колесо» тапсырмасын орындау. 5 минут
Бағалау әдісі:

-
Деңгейлік тапсырма. Білім алушыларға деңгейлі тапсырма беру арқылы жеңілден күрделіге қарай алға ілгерлетіп отыру арқылы білім алушылардың білім деңгейін анықтаймыз. (15 минут)
А деңгей тапсырмалары- 1 ұпайдан

б) f


В деңгей тапсырмалары-2 ұпайдан
f



С деңгей тапсырмалары – 3 ұпайдан



Бағалау әдісі:

PISA тапсырмасы немесе функционалдық сауаттылықты арттыруға бағытталған тапсырма - 7 минут (15 ұпай)
Клиент 1700 км жол жүруі үшін 2 күнге автокөлік жалдап алғысы келеді. Мына кестеде 3 түрлі автокөліктің сипаттамалық қасиеті және жалға беру бағасы көрсетілген. Бұдан да басқа клиент барлық жолға жұмсалатын жанармайды өзі төлеуі тиіс.
Егер клиент ең арзан вариантты таңдаса қанша теңге төлеуі тиіс?
Автокөлік
Жанармай-дың түрі
Жанармайдың жұмсалуы(әр 100 км-ге литермен )
Жалға беру бағасы
(1 тәулікке теңгемен)1
Дизель
7
18500
2
Бензин
10
16000
3
Газ
14
16000
1 литер Дизельдік жанармайдың бағасы 95 теңге, 1 литер бензиннің бағасы 110 теңге. ал 1 литр газдың бағасы 70 теңге.
Соңы
5 минут
Сабақты бекіту
Рефлексия
Не білдік? Не үйрендік? Нені білгім келеді? деген сұрақтарға жауап алу.

Маған сабақ ұнады. Тақырыпты меңгердім.
Тақырыпты түсіндім, бірақ есептеген кезде қиналамын.
Сабақ маған түсініксіз.
-
Үйге тапсырма: А.Е.Әбілқасымова «Алгебра және анализ бастамалары» 10 сынып. V тарау. §16. № 16.7, 16.8, 16.9. 89-90 беттер
-
шағым қалдыра аласыз













