Алгебра пәні бойынша қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
04.03.2020ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Cыныбы: |
10 сынып |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Курманбаева А.А. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қатысқандар саны: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қатыспағандар саны: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Күрделі функцияның туындысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
Оқушылар: осы тақырып бойынша танысу, сәйкестендіру, салыстыру, зерттеу, жалпылау дағдыларын қалыптастырады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
10.3.1.14 күрделі функцияның туындысын табуды біледі және қолдана алады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
Оқушылар осы тақырып бойынша танысу, сәйкестендіру, салыстыру, зерттеу, жалпылау дағдыларын қалыптастыруы тиіс. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат: |
Осы тақырыпқа қатысты терминдерді меңгереді. Мысалы: туынды, күрделі функцияның туындысы, дифференциал. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу: |
Болашаққа бағдар: Рухани жаңғырудың 6 негізгі бағыты- бәсекеге қабілетті, прагматизм, білімнің салтанат құруы, сананың ашықтығы. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Геометрия, тұрмыста қолдана алу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары: |
Интерактивті тақта, интернет ресурстары (bilim land сайттар, видеолар, есептер), таратпа материалдар, формулалар. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім: |
Туынды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарлау кезеңдері: |
Сабақтағы жоспарлы іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Атауы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру 2 мин |
- сәлемдесу; - келмеген оқушыларды анықтау; - оқушылардың сабаққа дайындығын қадағалау; -оқушылардың назарын сабаққа аудару; -бағалау парақшасын тарату; - жағымды психологиялық ахуал туғызу. |
Қағаз қиындылары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасын тексеру 1 мин 4 мин |
Мақсаты: Оқушылар бір-бірінің дәптерлерін алмастырып, үй жұмысының жауабын тексереді. Нәтижесі: Өзара тексеру жүреді. Дескриптор: Білім алушы
Мақсаты: Сыни тұрғыдан ойлауын дамыту. Нәтижесі: Алған білімдерін жүйелейді. Дескриптор: Білім алушы
|
Слайд Дәптер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 мин Танысу 3 мин |
«Жылдам сұрақ» әдісі Күрделі функция дегеніміз не? Мақсаты: Көпір тапсырмасын бекіту. Нәтижесі: Алған білімдерін қайта жаңғыртады. Дескриптор: Білім алушы
Анықтама: У= f (u) функциясы берілсін. Анықталу облысы uЄ U, ал функция мәндерінің жиыны У болсын. Айнымалы u өз кезегінде айнымалы х- ке тәуелді функция болса, яғни u=g(х),хЄ Х, онда у=f( g( x)) функциясы х- аргументі бойынша Х жиынында анықталған күрделі функция болады.
Мақсаты: Теориялық білімдерін қайталау арқылы диалогқа түседі. Нәтижесі: Математикалық тілде дұрыс сөйлеу дағдысы қалыптасады. Дескриптор: Білім алушы
|
Білім ленд, 2 бет, Видео Білім ленд, 3 бет, Видео |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сәйкестендіру 6 мин Топтық жұмыс |
Мақсаты: Оқушылар бір-бірімен пікір алмасады. Нәтижесі: Негізгі ойды түйіндейді. Дескриптор: Білім алушы
Тапсырма: 7; 9;10 жаттығу, 6- бет |
Білім ленд, 4 бет, видео 7; 9;10 жаттығу 6- бет |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Салыстыру 6 мин |
Мақсаты: Есепті бірігіп шығарады, бір-біріне үйретеді. Диалогқа түседі. Нәтижесі: Тапсырманы бірігіп орындайды. Дескриптор: Білім алушы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













