Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы:
|
Педагогтің аты-жөні |
||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
10 А сынып, ҚАТЫСҚАНДАР САНЫ: ҚАТЫСПАҒАНДАР САНЫ: |
|||||||||||
|
Күні: |
23.09.2024 |
|||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
10.1А Функция, оның қасиеттері және графигі |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Күрделі және кері функция ұғымдары |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
10.4.1.6 - кері функцияның анықтамасын білу және берілген функцияға кері функцияны табу және өзара кері функциялар графиктерінің орналасу қасиетін білу |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Функцияның қасиеттерін анықтау, анықтамасын білу, қасиеттерін тұжырымдау. Кері функцияның анықтамасын білу және берілген функцияға кері функцияны табу және өзара кері функциялар графиктерінің орналасу қасиетін білу |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
5 минут |
Ұйымдас тыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Күрделі және кері функция ұғымдары тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -кері функцияның анықтамасын білу және берілген функцияға кері функцияны табу және өзара кері функциялар графиктерінің орналасу қасиетін білу Ұйымдастыру. Үй жұмысын тексеру. Функция деген не? Функцияның анықталу облысы деп нені айтады? Функцияның мәндерінің жиыны деп нені айтады? Функцияның берілуінің қандай тәсілдерін білеміз? |
Амандасады. Үй тапсырмасын айту |
Өз ойын дұрыс мағынада білдірген оқушыларды ауызша мақтау арқылы бағалау |
Оқулық |
|||||||
|
10 мин |
Жаңа сабақ |
1-топтың тапсырмасы:
2-топтың тапсырмасы:
y=f(x) функциясының анықталу облысы кері y-1=g(x) функциясының мәндер жиыны, y=f(x) функциясының мәндер жиыны y-1=g(x) кері функциясының анықталу облысы болады. Яғни өзара кері функциялардың анықталу облыстары мәндер жиындарымен ауысады. |
Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
Дескриптор:
Дескриптор:
«Екі жұлдыз бір ұсыныс» |
Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық. |
|||||||
|
20 мин |
Бекіту тапсырма лары |
Жұптық жұмыс. Төмендегі функциялардың кері функциясын тауып, анықталу облысы мен мәндер жиынын жазыңыз.
1.
2.
3.
4. 5. у = –5х + 15; А-деңгейі І тапсырма: 4.1. Берілген функцияның кері функциясын анықтаңыз: А) y= 7 x +2 Ә)
y= В-деңгейі ІІ тапсырма: 4.5. Берілген функцияның кері функциясын анықтап, графигін салыңдар: А) y= 2 x +3 Ә) y= -6 x +9 |
Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды. |
Дескриптор: Кері функциялардың табылу шартын білді, Кері функциялардың анықтамасын біледі, Кері функциялардың графиктерінің орналасуын біледі, Берілген функциялрдың кері фунциялаын таба алады. Дескриптор:
|
Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық |
|||||||
|
8 мин |
Жеке жұмыс |
Оқулықтан №10.1, №10.2, №10.5
|
Оқулықтан есептер шығарады.
|
ҚБ: «Плюс, минус, қызықты» әдісі арқылы оқушылар бірін бірі бағалайды |
Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық. |
|||||||
|
2 минут |
|
Бүгінгі сабақта: - Бөлшек-сызықты функцияның анықтамасы мен қасиеттеін біледі; -Бөлшек-сызықты функцияның графигін сала алады.
Үйге тапсырма. № 10.6, №10.8. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс |
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Күрделі және кері функция ұғымдары
Күрделі және кері функция ұғымдары
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы:
|
Педагогтің аты-жөні |
||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
10 А сынып, ҚАТЫСҚАНДАР САНЫ: ҚАТЫСПАҒАНДАР САНЫ: |
|||||||||||
|
Күні: |
23.09.2024 |
|||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
10.1А Функция, оның қасиеттері және графигі |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Күрделі және кері функция ұғымдары |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
10.4.1.6 - кері функцияның анықтамасын білу және берілген функцияға кері функцияны табу және өзара кері функциялар графиктерінің орналасу қасиетін білу |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Функцияның қасиеттерін анықтау, анықтамасын білу, қасиеттерін тұжырымдау. Кері функцияның анықтамасын білу және берілген функцияға кері функцияны табу және өзара кері функциялар графиктерінің орналасу қасиетін білу |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
5 минут |
Ұйымдас тыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Күрделі және кері функция ұғымдары тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -кері функцияның анықтамасын білу және берілген функцияға кері функцияны табу және өзара кері функциялар графиктерінің орналасу қасиетін білу Ұйымдастыру. Үй жұмысын тексеру. Функция деген не? Функцияның анықталу облысы деп нені айтады? Функцияның мәндерінің жиыны деп нені айтады? Функцияның берілуінің қандай тәсілдерін білеміз? |
Амандасады. Үй тапсырмасын айту |
Өз ойын дұрыс мағынада білдірген оқушыларды ауызша мақтау арқылы бағалау |
Оқулық |
|||||||
|
10 мин |
Жаңа сабақ |
1-топтың тапсырмасы:
2-топтың тапсырмасы:
y=f(x) функциясының анықталу облысы кері y-1=g(x) функциясының мәндер жиыны, y=f(x) функциясының мәндер жиыны y-1=g(x) кері функциясының анықталу облысы болады. Яғни өзара кері функциялардың анықталу облыстары мәндер жиындарымен ауысады. |
Қосымша ақпарат көздерін пайдалана отырып түсінеді Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады |
Дескриптор:
Дескриптор:
«Екі жұлдыз бір ұсыныс» |
Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық. |
|||||||
|
20 мин |
Бекіту тапсырма лары |
Жұптық жұмыс. Төмендегі функциялардың кері функциясын тауып, анықталу облысы мен мәндер жиынын жазыңыз.
1.
2.
3.
4. 5. у = –5х + 15; А-деңгейі І тапсырма: 4.1. Берілген функцияның кері функциясын анықтаңыз: А) y= 7 x +2 Ә)
y= В-деңгейі ІІ тапсырма: 4.5. Берілген функцияның кері функциясын анықтап, графигін салыңдар: А) y= 2 x +3 Ә) y= -6 x +9 |
Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды. |
Дескриптор: Кері функциялардың табылу шартын білді, Кері функциялардың анықтамасын біледі, Кері функциялардың графиктерінің орналасуын біледі, Берілген функциялрдың кері фунциялаын таба алады. Дескриптор:
|
Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық |
|||||||
|
8 мин |
Жеке жұмыс |
Оқулықтан №10.1, №10.2, №10.5
|
Оқулықтан есептер шығарады.
|
ҚБ: «Плюс, минус, қызықты» әдісі арқылы оқушылар бірін бірі бағалайды |
Жалпы білім беретін мектептің 10–сыныбына арналған оқулық. |
|||||||
|
2 минут |
|
Бүгінгі сабақта: - Бөлшек-сызықты функцияның анықтамасы мен қасиеттеін біледі; -Бөлшек-сызықты функцияның графигін сала алады.
Үйге тапсырма. № 10.6, №10.8. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс |
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз

















