Материалдар / Күзгі орманның көріністері
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Күзгі орманның көріністері

Материал туралы қысқаша түсінік
отырып,ауызекі сөйлеу тілін қалыптастыру, ойлау қабілеттерін жетілдіру. 3. Жан-жануарларға деген сүйіспеншілік сезімдерін қалыптастыру. Оқушыларды еңбекқорлыққа тәрбиелеу. Сабақтың түрі: Жаңа материалды меңгерту. Сабақтың әдіс-тәсілдері: Сыни тұрғысынан ойлау. Ой шақыру, пікірлесу, «INSERT» түртіп алу, еркін жазу, Венн диаграммасы, топтастыру
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
21 Қараша 2018
575
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ана тілі. 3-сынып

Сабақтың тақырыбы: . Е.Салықов. Күзгі орманның көріністері

Сабақтың мақсаты:1.Білімділігі:мәтінді мәнерлеп, сауатты оқуға үйрету.

2.Дамытушылығы: оқушылардың сөздік қорын молайта отырып,ауызекі сөйлеу тілін қалыптастыру, ойлау қабілеттерін жетілдіру.

3. Жан-жануарларға деген сүйіспеншілік сезімдерін қалыптастыру. Оқушыларды еңбекқорлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Жаңа материалды меңгерту.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Сыни тұрғысынан ойлау. Ой шақыру, пікірлесу, «INSERT» түртіп алу, еркін жазу, Венн диаграммасы, топтастыру стратегиясы, «ДЖИК-СО» әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Жануарлардың суреті, «Күз» атты буклет, сызбалар.

Сабақтың барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ. Үйге берілген тапсырманы сұру.

  1. Мәтіннің мазмұнын айту.

  2. «Берекелі күз» тақырыбына жазған әңгімелерін оқыту.

ІІІ. Қызығушылықты ояту. Ой шақыру.

  • Балалар, кешегі өткен әңгімемізде адамдардың қысқа дайындығы жайлы әңгімеледік.

  • Адамдар ғана қысқа дайындалады ма?

  • Тиін, қоян, борсық, аю қысқа дайындалады.

  • Қалай ойлайсыңдар, балалар, тиін, борсық, аю, т.б.жануарлар қысқа қалай дайындалады?

  • «Күзгі орманның көріністері» атты мәтінді оқиық.

ІҮ.Мағынаны тану.

  1. Е.Салықов туралы мәлімет беру.

  2. Оқулықпен жұмыс.

а/ Мәтінді мәнерлеп оқу.

ә/ Оқушылардың тізбектей оқуы.

б/ Сөздік жұмыс.

в/ Мәтінді бөліктерге бөлу, әр бөлімге ат қою.

  1. Орман ағаштарының көрінісі.

  2. Тиіннің қысқа дайындығы.

  3. Борсықтың қысқа дайындығы.

г) «ДЖИК-СО» әдісі бойынша мәтінді оқу.

1 – топқа – 1 бөлімі

2 – топқа - 2 бөлімі

3 – топқа – 3 бөлімі

(Осы бөлімдер бойынша мәтіннің мазмұнын айтады).

Ү. Ой толғаныс. Венн диаграммасы.Борсық пен тиіннің қысқа дайындығын салыстыру.

DrawObject1 Борсық Тиін


DrawObject2 DrawObject3





Дәптермен жұмыс.

а) Борсық жайлы әңгіме жазу.

ә) Тиін жайлы әңгіме жазу.

«Топтастыру» стратегиясы сызбасы бойынша .

Қысқа дайындалатын жан –жануарларды топтастыру.

DrawObject5 DrawObject4 Қосаяқ

Саршұнақ Борсық DrawObject7 DrawObject6

Қыста ұйықтайтын жануарлар



DrawObject8

АDrawObject10 DrawObject9 ю суыр

кірпі

Сергіту сәті.

ҮІ. Сабақты қорыту. «Бес жолды өлең».

Не?

Тиін

Борсық


Қандай?

Әдемі, сұрғылт

қара ала

Не істейді?

Қысқы азықты ағаш қуысына жинайды.

денесіне май жинайды.

Не үшін?

Қыста тамақ іздемеу үшін

Қыста тамақ іздемеу үшін

Ой түйіндеу

Денесіне май жинап, оны қыс бойы қорек етеді. қыста ұйықтап, денесіндегі майды қорек ету үшін.

Қыста азық аз болады.Сондықтан ініне азығын кептіріп жинайды.

Эссе жазу стратегиясы: Әр бала өз ойларын жазып оқиды.

ҮІІ. Бағалау.

ҮІІІ. Үйге тапсырма. 1-топ: Мәтінді оқып мазмұндау.

2 –топ: Борсық жайлы мағлұмат жинау.

3- топ: Тиін жайлы мағлұмат жинау.







Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!