Материалдар / Күзгі уақыт. М. Дулатұлы «Күз» 3 сынып

Күзгі уақыт. М. Дулатұлы «Күз» 3 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Күзгі уақыт. М. Дулатұлы «Күз»
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
06 Қараша 2024
140
2 рет жүктелген
1500 ₸
Бүгін алсаңыз
+75 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +75 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:


Бөлім:


Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

Қатысқандардың саны

Қатыспағандардың саны:

Сабақтың тақырыбы:

Күзгі уақыт. М. Дулатұлы «Күз»

Оқу жоспарына сай оқу мақсаты:

3.1.4.1сөйлеу барысында мақал мәтелдерді, нақыл сөздерді вербальды емес тілдік құралдарды қолдану

Сабақтың мақсаты

Қарасөз мәтіндегі көркем ойды айта алады

Құндылықтар және оның мақсаттары

ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК

Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың

қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут












Өткен сабақты пысықтау

5 минут




















Сабақтың ортасы

20 минут

















































































Сергіту сәті

2 минут

















Сабақты қорыту

8мин













Кері байланыс

5 минут




Амандасады

(психологиялық ахуал)


Сәттілік тілеймін саған,

Сәттілік тілеймін өзіме,

Сәттілік тілеймін бәріңізге!!!





Үй тапсырмасын пысықтау:


«Күн шуағы» әдісі

  1. «Ғылымға көңіл бөлсеңіз» шығармасының авторы кім? (Абай Құнанбайұлы)

  2. Ақын өлеңінде кіме ұқсап бақ дейді? (Ғалым)

  3. Дүние де өзі, мал да өзі деп нені сипаттаған? (ғылым)

  4. Ақын қандай қасиеттен жиренуге шақырды? (жамандық)

  5. Адамда қандай әркекетіне қарай бағала деп отыр? (сөзіне)

  6. Жас уақыттағы адамның көңіл – күйін қалай сипаттап отыр? (көңіл гүл)

Жарайсыңдар!



Балалар, мен сендерге қызықты жұмбақтар алып келдім;

Бірге шешіп көрелік:





https://wordwall.net/play/81237/789/544

Бұлттар төніп, жерге төгіліп,


Дымқыл тұман басады.


Шөп сарғайып, өңі тайып,


Дала нұры қашады.


Ойнай алмай,


Денең мұздап тоңады. (күз)



Жапырақты бояды,


Атырапты бояды.


Бояп - бояп барлығын


Сап - сары ғып қояды. (Күз)



Жиып-теріп болатын


Қамбаға астық толатын


Қызыл қырман ойнайтын


Қай мезгілде болатын? (күз)



Алтын әлем,


Берді сәлем. (Күз)


  • Балалар, күз мезгілінің басты белгілерін атап өтіңдерші?


  • Иә, балалар! Бүгін біз меркелі – берекелі күз туралы өтетін боламыз;


Сабақтың мақсаты:

Қарасөз мәтіндегі көркем ойды айту;


Автормен танысу:

Міржақып Дулатұлы (25 қараша 1885 жыл, Торғай облысы , Ресей Империясы – 5 қазан 1935 жыл, Соловки лагері, Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы) — қазақтың аса көрнекті ағартушысы, қоғам қайраткері, ақын, жазушы, жалынды көсемсөз шебері, либералды-демократияшыл зиялылардың бірі.


1 – тапсырма (жеке жұмыс)


«Күз» әңгімесі;

  • Мәтінді түсініп оқу;




2 – тапсырма (жұптық жұмыс)

Сызбаны толтырыңдар

Функционалдық сауаттылыққа арналған тапсырма

Саралау - диалог



Күзгі жаңбыр

Жәндіктер

Құстар

Ағаш

Күзгі еңбек

КҮЗ









СЕРГІТУ СӘТІ





3 – тапсырма (топтық жұмыс)


1 – топ (сурет салу)

«Күзгі көрніс»



2 – топ (өлең шығару)

«Әдемі күз»


3 – топ (қысқаша әңгіме жазу)

«Берекелі күз»



4 – топ (оқушы үшін күздің ерекшелігі)





4 – тапсырма
«Сиқырлы асықтар» әдісі

  1. Күздегі таңғы ауа райын жазушы қалай бейнеледі? (таңертең салқын)

  2. Қандай жәндіктер күзде жоқ болып кетеді екен? (маса,шыбын,құрт – құмырсқа)

  3. Тізіліп ұшатын құстар?(Тырналар)

  4. Міржақып Дулатұлы қай облыста дүниеге келді? (Қостанай )

  5. Астық егінмен айналысатын адамдар? (егіншілер)


Жарайсыңдар!


Үйге: «Күз» тақырыбына өлең құрастыру;

«Білім шыңы» әдісі арқылы кері байланыс береді


Амандасады


Психологиялық ахуалға қатысады














Үй тапсырмасының сұрақтарына жауап береді





















Жыл мезгіліне байланысты сұрақтарға жауап береді




































Сабақ мақсатымен танысады






Автормен танысады

(ЖИ)













Оқулықпен жұмыс









Сызбаны толтырады







Сергіту сәтіне қатысады











Топтық жұмыс

Сурет салады

Күзге өлең жолдарын арнайды

Қысқаша әңгімелер жазады







Қортынды сұрақтарға жауап береді










Үйге тапсырма алады


Кері байланыс береді











Оқушылар алған ұпайларын өзін өзі бағалау парағына жазады








Дескриптор:

Сұрақтарға дұрыс жауап береді ;

ҚБ:
Өте жақсы!

















Дескриптор:

Жұмбақтарға дұрыс жауап береді – 1б

Күздің басты белгілерін атайды – 1 б

Жалпы – 2 б

ҚБ:
Тамаша!





















































Дескриптор:

Мәтінді қатесіз, түсініп оқиды – 1б

ҚБ:
Өте жақсы!




Дескриптор:

Сызбаны дұрыс толтырады – 1 б

Күздің сипатын береді – 1 б

Күздегі ерекшеліктер туралы жазады – 1б

Жалпы – 3б

ҚБ:
Тамаша!









Дескриптор:

Топтық жұмысты барлығы бірге орындайды -1 б

Шығармашылық жұмыстарды қатесіз орындайды – 1 б

Жалпы – 2 б

ҚБ:
Өте жақсы!







Дескриптор:

Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 б

Өз ойларын дәлелдейді – 1 б

Жалпы – 2 б

ҚБ:
Тамаша!


Слайд

















Презентациялық жұмыс




















https://wordwall.net/play/81237/789/544





































ЖИ























Оқулық












Сызба






















Қарандаш ақ парақтар









Презентациялық ойын









































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ