Қысқа мерзімді жоспар
8-сынып
Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеу. Квадрат теңдеулердің түрлері
|
Бөлім: |
||||
|
Педагогтың
аты-жөні |
||||
|
Күні: |
||||
|
Сынып:
8 |
Қатысушылар
саны: |
Қатыспағандар
саны: |
||
|
Сабақтың
тақырыбы |
Квадрат
теңдеу. Квадрат теңдеулердің
түрлері |
|||
|
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаттары |
8.2.1.1 –
квадрат теңдеулердің негізгі түрлерін ажырату; |
|||
|
Сабақ
мақсаты |
Квадрат
теңдеулердің толық және толық емес түрлерін ажыратады; |
|||
|
Құндылықтарға
баулу |
Оқушыларға
математикалық сауаттылықты арттыру, логикалық ойлау қабілеттерін
дамыту. Осы сабақта қолданылатын 2025-2026 оқу жылындағы
құндылықтар: еңбекқорлық және кәсіби
біліктілік. |
|||
|
Ойлау
дағдыларының деңгейі |
қолдану |
|||
|
Сабақтың
барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі /
уақыты |
Мұғалімнің
әрекеті |
Оқушының
әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (10 минут), Ұйымдастыру
кезеңі |
Қызығушылықты ояту: |
Оқушылар
сұрақтарға жауап береді, сабақтың мақсатына назар
аударады. |
Мұғалім
оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, қалыптастырушы
бағалау жүргізеді. |
Компьютер, проектор,
презентация.
|
|
Сабақтың ортасы (25 минут), Жаңа
сабақ |
Мәтінмен
жұмыс |
Оқушылар
мәтінді оқиды, талдайды, өз ойларын
жазады. |
Топ
динамикасы, қорытындының
сапасы. |
Оқулық,
жұмыс дәптері.
|
|
1-тапсырма |
Оқушылар
есептерді шығарады, шешімдерін
талқылайды. |
ҚБ
«Алақан-жұлдыз» әдісімен
бағалау. |
Оқулық,
жұмыс дәптері.
|
|
|
2-тапсырма |
Оқушылар
графикті салады, талқылайды,
қорғайды. |
ҚБ «Ең
үздік жауап» әдісімен
бағалау. |
Графикалық
қағаз, сызғыш.
|
|
|
3-тапсырма |
Оқушылар
графикті талдайды, қорытынды
жасайды. |
ҚБ
«Өзін-өзі бағалау» әдісімен
бағалау. |
Графикалық
қағаз, сызғыш.
|
|
|
Сабақтың соңы (10 минут), |
Кері
байланыс |
Оқушылар
білімдерін сараптайды, рефлексия жүргізеді. Тақырып бойынша не
білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін
жазады. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
|
|
Оқушылар алған білімін ары қарай шыңдау
мақсатында мұғалім үй тапсырмасын
береді. |
Оқушылар
үй жұмысын орындайды. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Квадрат теңдеу. Квадрат теңдеудің түрлері
Квадрат теңдеу. Квадрат теңдеудің түрлері
Қысқа мерзімді жоспар
8-сынып
Сабақтың тақырыбы: Квадрат теңдеу. Квадрат теңдеулердің түрлері
|
Бөлім: |
||||
|
Педагогтың
аты-жөні |
||||
|
Күні: |
||||
|
Сынып:
8 |
Қатысушылар
саны: |
Қатыспағандар
саны: |
||
|
Сабақтың
тақырыбы |
Квадрат
теңдеу. Квадрат теңдеулердің
түрлері |
|||
|
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқу
мақсаттары |
8.2.1.1 –
квадрат теңдеулердің негізгі түрлерін ажырату; |
|||
|
Сабақ
мақсаты |
Квадрат
теңдеулердің толық және толық емес түрлерін ажыратады; |
|||
|
Құндылықтарға
баулу |
Оқушыларға
математикалық сауаттылықты арттыру, логикалық ойлау қабілеттерін
дамыту. Осы сабақта қолданылатын 2025-2026 оқу жылындағы
құндылықтар: еңбекқорлық және кәсіби
біліктілік. |
|||
|
Ойлау
дағдыларының деңгейі |
қолдану |
|||
|
Сабақтың
барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі /
уақыты |
Мұғалімнің
әрекеті |
Оқушының
әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (10 минут), Ұйымдастыру
кезеңі |
Қызығушылықты ояту: |
Оқушылар
сұрақтарға жауап береді, сабақтың мақсатына назар
аударады. |
Мұғалім
оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігіне қарай, қалыптастырушы
бағалау жүргізеді. |
Компьютер, проектор,
презентация.
|
|
Сабақтың ортасы (25 минут), Жаңа
сабақ |
Мәтінмен
жұмыс |
Оқушылар
мәтінді оқиды, талдайды, өз ойларын
жазады. |
Топ
динамикасы, қорытындының
сапасы. |
Оқулық,
жұмыс дәптері.
|
|
1-тапсырма |
Оқушылар
есептерді шығарады, шешімдерін
талқылайды. |
ҚБ
«Алақан-жұлдыз» әдісімен
бағалау. |
Оқулық,
жұмыс дәптері.
|
|
|
2-тапсырма |
Оқушылар
графикті салады, талқылайды,
қорғайды. |
ҚБ «Ең
үздік жауап» әдісімен
бағалау. |
Графикалық
қағаз, сызғыш.
|
|
|
3-тапсырма |
Оқушылар
графикті талдайды, қорытынды
жасайды. |
ҚБ
«Өзін-өзі бағалау» әдісімен
бағалау. |
Графикалық
қағаз, сызғыш.
|
|
|
Сабақтың соңы (10 минут), |
Кері
байланыс |
Оқушылар
білімдерін сараптайды, рефлексия жүргізеді. Тақырып бойынша не
білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін
жазады. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
|
|
Оқушылар алған білімін ары қарай шыңдау
мақсатында мұғалім үй тапсырмасын
береді. |
Оқушылар
үй жұмысын орындайды. |
Кері
байланыстың бар екендігі. |
|
шағым қалдыра аласыз


















