Тақырыбы 2
|
Квадрат теңдеу . Квадрат теңдеудің
түрлері
|
Мақсаты
|
Квадрат теңдеудің түрлері
туралы түсініктері
қалыптасады.
|
Жалпы мақсат
|
Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін
үйретіп, өз бетінше жұмыс істеу дағдылару арқылы адамның сезім
мүшелерін, көз-көру қызметін толығымен түсінеді қалыптастырып
дамыту
|
Күтілетін нәтиже
|
Оқушылар математика тілінде квадрат теңдеуге
сипаттама беруді үйренеді.
Жұмыс туралы мағлұматтарды
игереді,
|
7 модульдің қолданылуы
|
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту
үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға
үйрету”
|
Қолданылатын
әдіс-тәсілдер
|
Кім
шапшаң, Сөзімді аяқта,Топтастыру
|
Қолданылатын ресурстар
|
Флипчарт, маркерлер, тақта, стикерлер, ноутбук,
телефон
|
Ұйымдастыру кезеңі
Тренинг
|
Оқушыларды 1-4 дейін санау арқылы топқа
бөлу
Алтын ереже құру қажеттігі туралы
айту.
Фигуралармен бағалау әдісімен бағалау үшін
фигуралар таратып беру
Психологиялық ахуалды жақсарту
|
Оқушылар топқа бөлініп, өз топбасшыларын
сайлайды.
Топ ішінде тәртіп ережелері талданып , сол арқылы
сыныптың алтын ережесін құрады.
Бағалау парағы арқылы топбасшылар өз топ
мүшелерін бағалап отырады.
|
Сабақ кезеңдері
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
Білім
|
«Кім
шапшаң» ойынын пайдалану арқылы сұрақ
жауап сәтін өткізу
|
Үйге берілген тапсырманы
сұрақ-жауап арқылы әр топты диалогқа түсіру
|
Мұғалім берген тапсырманы
орындау
|
Түсіну
|
«Сөзімді аяқта» ойыны арқылы өткен тақырыпты қайталау жаңа
тақырыпты өздері ашады
|
Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында
оқушыларға сұрақ арқылы өткен тақырыпты еске түсіруге байланысты
бірненше тапсырмалар беру слайд арқылы,ол тапсырма
аяқталмаған
|
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген
тапсырмаларды қатесіз топпен орындау, білімдерін
тексеру.
|
Қолдану
|
Квадрат теңдеу»(10
мин) Постермен жаңа тақырыпты қорғау
|
Осы
көрстелген жаңа тақырыпты оқушыларға қысқаша түсіндіру мақсатында
жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз бетерінше дайындық
жасату.Кітаппен жұмыс жасату Постер арқылы тақырыптарын
қорғату
|
Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары
мен пікірлерін айту
Постер арқылы бар білімдерін топпен
талқылап отаға топтан оқушы шығып, тапсырманы ппостер арқылы
қорғайды және өз пікірлерін ортаға салады., бір-біріне
түсіндіреді
|
Талдау
|
«Топтастыру» арқылы жалпы бүгінгі сабақты меңгерту
іс-әрекетіне балайнысты сабақты талдау
есептер шығарту
Квадрат теңдеу.
-
2х2 +
3х -7 = 0
-
Х2 -81
= 0
-
(3х-2)(3х+2) = 0
(2)
Квадрат теңдеу
1) 4х2 +
6х = 0
2) 2х2 +
5х +4 = 0
3) 5х2 -
36х +7 = 0
(3) Квадрат теңдеу
1) х2 -
6х +5 = 0
-
2х2 -
21х -23 = 0
-
10х2+3х-4 =0
(4) Квадрат теңдеу
-
2х2 -16х + 28 = 0
-
28х2 -
16х +2 = 0
-
-5х2+14х -8 =0
|
Әр
топқа жаңа тақырып төңірегінде тапсырмалар тарату, Әр топ өз
беттеріншге ақылдасып, нәтижесінде топтаса отырып ортақ жауап
табады, сол арқылы тақырыптың мағанасын ашады
(1) Квадрат теңдеу.
-
2х2 +
3х -7 = 0
-
Х2 -81
= 0
-
(3х-2)(3х+2) = 0
(2)
Квадрат теңдеу
1) 4х2 +
6х = 0
2) 2х2 +
5х +4 = 0
3) 5х2 -
36х +7 = 0
(3) Квадрат теңдеу
1) х2 -
6х +5 = 0
-
2х2 -
21х -23 = 0
-
10х2+3х-4 =0
|
Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға
нақты жауап беру, өзара пікір алмасады, топпен, жек дара
тапсырмаларды орындайды, нәтижесінде топтаса отырып ортақ жауап
табу керек
|
Жинақтау
|
Шығармашылық тапсырма
«Квадрат теңдеудің түрлері
(Сурет арқылы тақырыпты жинақтау,
бағалау)
|
Мұғалім жаңа тақырыпқа байланысты суреттер мен
тапсырма қағаздарын таратады, топпен оқушылар өз ұстаздары жайлы
реттеп жазып көрсеттеді
|
Оқушылардың мақсаты берілген сұраққа өз ойларын
сурет арқылы жеткізу, суретті сипаттау
|
Бағалау
|
Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге
жазып, тақтаға іледі (2 мин)
|
Мұғалім әр топқа балау критерийлерін
таратады,бағалау парақшаларын береді
|
Оқушылар бағалау критерийлерін пайдаланып
бағалайды
|
Рефлексия
|
Стикерлерді толтыру
|
Оқушыларға стикер толтыруды
ұсыну
|
Ұсынылған стикерді толтыру
|