Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым минстрлігі
Махатма Ганди атындағы №92 мамандандырылған лицейі
Қысқамерзімді жоспар
Квадрат теңдеу түріне келтірілетін жоғары дәрежелі теңдеулер
Бөлім: |
10.3А Көпмүшелер |
Педагогтің аты-жөні: |
|
Күні: |
30.01.2023 |
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңдеу түріне келтірілетін жоғары дәрежелі теңдеулер |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.2.2.2 - жоғары дәрежелі теңдеулерді шешуде жаңа айнымалы енгізу әдісін қолдану |
Сабақтың мақсаты: |
- Түрлендірулерді орындай отырып жоғары дәрежелі теңдеулерді квадрат теңдеуге келтіру; - Симметриялы теңдеулерді шешу; |
Сабақтың барысы:
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 8 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын орнату. Үй жұмысын тексеру. |
Әр оқушы өзінің сыныптастарына сәттілік тілейді. Үй жұмысына берілген есептер жауабын оқушылар өзін-өзі тексереді. |
Бағалау Мақтау, мадақтау Барлығы -3 ұпай |
Оқулық, жұмыс дәптері, слайд |
|
«Конверттегі сұрақ» әдісі арқылы өткен тақырыпты бекіту мақсатында ой қозғау сұрақтарын талқылау. Яғни, оқушылар арасынан кезек – кезек оқушылар шығып конверттен сұрақ алып жауап береді.
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. |
Оқушылар сұрақтарға жылдам жауап береді. Ақпараттық-коммунативтік дағдылары дамиды. Алған білімдерін қайта жаңғыртады. |
Бағалау ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсене қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзбен ынталандыру. Жалпы балл – 2 ұпай |
слайд |
Сабақтың ортасы 10 мин.
|
Жеке тапсырма «Кім жылдам» әдісі
Мақсаты: Алған білімдерін есеп шығаруда қолдану және математикалық тілде сөйлеу дағдысын қалыптастыру. |
Оқушылар тапсырмаларды жеке-жеке тақтаға келіп шығарады. Жауаптары:
|
Дескриптор:
Барлығы – 12 ұпай |
Слайд |
15 мин |
Жұптық тапсырма. «Сұхбаттасқан жұп» әдісі Мақсаты: Бірлескен жұмысты ұйымдастыру. |
Тақтамен жұмыс. Берілген есептерді шығаруға байланысты өз идеяларын ұсынады. Жауаптары:
|
Дескриптор:
Барлығы – 9 ұпай |
Слайд |
5 мин |
Бекіту тапсырмасы
1. Кез келген тақ дәрежелі симметриялы теңдеудің бір
түбірі C) ( ax2 + bx+c)x 3. Шеттерінен бірдей қашықтықта орналасқан коэффициенттері тең болатын n-ші дәрежелі теңдеу? А) квадрат теңдеу В) симметриялы теңдеу С) биквадрат теңдеу 4. Симметриялы теңдеулерде қолданылатын алмастырулар А) В) С) |
Оқушылар жауап парақтарына дұрыс варианттарын белгілейді белгілейді. |
Барлығы – 4 ұпай |
Слайд, үлестірме қағаздар |
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
«Таңдау» рефлексиясын қолдану
Үй тапсырмасы: С тобы есептері |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыларды бағалайды. 25-30 ұпай – «9-10» 15-24 ұпай – «6-8» 10-14 ұпай – «5-6» |
Слайд, үлестірме қағаздар |
Оқушыларды бағалау парағы: 30.01.2023
№ |
Оқушының аты - жөні |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
1 |
Аружан |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Айбар |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Камшат |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Асылмұрат |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Темірлан |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Алишер |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Айдын |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Бейбіт |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |