Тақырыбы
38-39
|
Квадрат теңдеуді
шешу
|
Мақсаты
|
Қайталау арқылы оқушылар ,есептер шығаруға
үйреніп практикада қолданады
|
Жалпы
мақсат
|
Оқушыларға оқытудың жаңа
әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу
дағдылару арқылы адамның сезім мүшелерін, көз-көру қызметін
толығымен түсінеді қалыптастырып
дамыту
|
Күтілетін
нәтиже
|
Балаларды жеке жұмыс жасауға дағдыландыру, ойлау
қабілеттерін дамытып, білімдерін
дамыту
|
7 модульдің
қолданылуы
|
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту
үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”,
“Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
|
Қолданылатын
әдіс-тәсілдер
|
Кім
жылдам, Кім алғыр,Жигсо,Дебат,
|
Қолданылатын
ресурстар
|
Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта,
стикерлер, ноутбук
|
Ұйымдастыру
кезеңі
Тренинг
|
Барлық оқушыны ортаға шығарып шеңбер
құрғызамын.
Сәлемдесемін. Сыныптағы оқушылардың
келген-келмегендерін түгелдеймін.
Топқа бөлдіремін.
Қалай отыратындықтарын
түсіндіремін.
Алтын ереже құрудың жолдарын айтып
түсіндіремін.
|
Мұғаліммен
сәлемдеседі.
Шеңбер жасап бір-біріне жылы сөздер
айтты.
Сыныптың топ басшысы жоқтарды
айтады.
Түрлі түсті қағаздарды алып сол бойынша топ құрып
орындарына отырады.
Сабаққа кедергі келтіретіндерді болдырмау
шараларын жазып шығады. Оны тақтаға шығып А1 форматтағы қағазға
жазады.
|
Сабақ кезеңдері
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
Білім
Қызығушылық
тарын ояту
|
«Кім
жылдам»
Сұрақтар слайдта әр
топқа
|
Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы
диалогқа түсіру
,Слайда үй тасырмасын қайталау
ға сұрақтар жасалып, интерактивті тақтада
көрсетіледі.
|
Мұғалім берген тапсырманы орындау Слайдта
жазылған барлық қайталау сұрақтары мен тапсырмалар интерактиті
тақтамен беріліп, әр топ өз білгендерін, білетіндерін сыни тұрғыдан
ойлау арқылы нақты дәлелдермен жауап береді
|
Түсіну
|
«Кім алғыр» әдісі
|
Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында
оқушыларға сұрақ арқылы өткен тақырыпты еске түсіруге байланысты
бірненше сұрақтар дайындау
|
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға
жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білу
Топпен жұмыс
жасау
|
Қолдану
|
«ЖИГСО әдісі» пайдаланамыз
Тақырыбы:
1 топ Квадрат теңдеу түбірлерінің жалпы
формуласы
2 топ Квадрат теңдеудің
түбірлері
3
топ Сәйкестіндіру
|
Осы
көрстелген жаңа тақырыпты оқушыларға қысқаша түсіндіру мақсатында
осы көрсетілген әдіс бойынша жаңа материалдарға байланысты
ресурстар беру, өз бетерінше дайындық жасату
|
Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары
мен пікірлерін айту
Әдіс бойынша жаңа тақырыпты
меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады., бір-біріне
түсіндіреді
|
Сергіту сәті
|
«Балапандар биі» атты жаттығу
жасау
|
Оқушылармен бірге сергіту сәтін
жасау
|
Интербелсеңді тақтадағы
бейнероиктегідей жаттығулар
жасайды.
|
Талдау
|
Топпен жұмыс «Дебат» әдісі
Квадрат теңдеуді шешу
жолдары
|
Топтарға жаңа тақырып бойынша және өткен сабақты
толық меңгерту мақсатында тапсырмалар беріледі.Сұрақтар мен қосымша
тапсырмалар жаңа мтақырып бойынша, сабақты қалай түсінгендігін
тексеру және жұмыс істеу
|
Берілген тапсырманы уақытылы орындау, топпен
тапсырмаларды талқылау, әр топтан оқушыортаға шығып өз ойын және
пікірін бүгінгі тақырып бойынша жеткізу, талдау және бағалау,
тапсырмаларды орынату
Берілген сұрақтар арқылы топтар бір-біріне сұрақ
қою арқылы диалогке түседі.
|
Жинақтау
|
Шығармашылық тапсырма
«Тақырыпты біз былай
түсінеміз» (кітап,суретпен жұмыс, жинақтау,
бағалау) (5
мин
|
Мұғалім жаңа тақырыпқа байланысты тапсырма
қағаздарын таратады
|
Оқушылардың мақсаты берілген сұраққа өз ойларын
қағазға жазып береді
|
Бағалау
|
Өзін-өзі бағалау (2 мин)
Бағдарша, бағалау парақшалары
|
Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын
тарату
|
Өзін өзі топпн бағалайды
|
Рефлексия
|
Стикерлерді толтыру
|
Оқушыларға стикер толтыруды
ұсыну
|
Ұсынылған стикерді толтыру
|